Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lada Samara kupplung/váltó olaj?

Lada Samara kupplung/váltó olaj?

Figyelt kérdés
Van egy Lada Samara 21093 -as 1998 évjáratú , 1.5 ös motorral , oldalfekvéses motorja van, és melyik nap észre vettem hogy van egy nívó pálca a kuplungnál a váltón , és kihúztam és nem volt olajos éppen hogy csak látható volt rajta az olaj folt , felhívtam a szerelőt azt mondta hogy oda nem meggyen kuplung olaj! lehetséges ez? amúgy az egész váltó/kuplung doboz kívülről nézve ha felnyitom a kapotott és ránézek , tiszta olajos 2 cm vastagon ál rajta az olaj , lehet azért is nem vettem észre hogy található rajta nívó pálca! Na de továbbá ha kell bele olaj milyet ajánlotok?
2019. dec. 12. 10:30
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha váltóba van a nivópálca akkor tölts bele hajtómű olajat a szintig. Kuplungba biztos nem kell olaj.
2019. dec. 12. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 veterán vas ***** válasza:
Azt szeretném kérdezni, mitől lehet egy Samara motor "oldalfekvéses"? :)
2019. dec. 13. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Keresztben beépített motor. A váltóharangon az csak kémlelőnyílás (lendkeréken a jelölés, FHP). Gyárilag egy gumikupakkal van lezárva, amit el szoktak hagyni és valaki beledugta valaminek a nívópálcáját. Parafadugót is tehetett volna oda. Kuplungot akarod megolajozni? Egytárcsás száraz kuplung! Lendkerék néha koszos-poros, ha olajos, akkor a főtengely vagy a váltó-nyelestengely szimering átereszt. Samaranál nincs külön váltóolaj, azt az olajat kell beletölteni, mint a motorba (Mobil Super 1 15W40).
2019. dec. 25. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 veterán vas ***** válasza:
Te tényleg komolyan vetted ezt a kérdést? ;)
2019. dec. 25. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!