Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Étolaj mint üzem anyag? Egy...

Étolaj mint üzem anyag? Egy merci 300 D nél.

Figyelt kérdés

állítólag működik


50/50 százalékos keverési arány tehát fele étolaj fele rendes dízel


szerintetek?

vagy kell valami átalakítás előtte?


valaki hozzáértő válaszának nagyon örülnék


ja hogy törvénybe ütköző meg etikátlan ezzel hanyagoljatok :)

mert míg több a jövedéki adó mint az üzemanyag az utak meg ilyen ramaty állapotba vannak és semmire nincs pénz mert elsikkasszák... addig az állam tehet egy szívességet....


köszönöm a válaszokat


2010. júl. 19. 14:10
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Megint én vagyok.

Csak új tiszta, bolti étolajjal megy el szűrés nélkül.

Ha szakácstól kérsz haszáltat azt mindig szűrd le.


Zöldkártya előtt emg pár héttel csak dízellel használod

2010. júl. 19. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

igen éttermi használt olaj azt nejlon harisnyán át szűrni



amúgy a teljesítményt nem befolyásolja? mert így sem egy prorsche :D


de nekem jó első autó :)

még egyetemista vagyok :D:D


amúgy köszi az infókat mindenkinek aki írt

2010. júl. 19. 15:32
 13/16 anonim ***** válasza:

Hátha kapsz 1-2 jó tanácsot:


[link]

2010. júl. 19. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

VIdeó róla:

http://www.youtube.com/watch?v=PZX2BRdXkzA

Amúgy nyugodtan használhatod, ha új az olaj akkor simán 100%-os arányban, és ha használt akkor leszűröd mondjuk harisnyával és 100%-os arányban mehet bele!

2010. júl. 19. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

" Illetőnk évek óta tölti autóiba a sütőolajat, teszkógazdaságos repcétől éttermekből származó használt konyhai maradékig bármit. Ez utóbbival vigyázni kell, érdemes többször is megszűrni, mert az apró prézlidarabok hamar eltömítik az üzemanyagellátó rendszert. Viszont ez tök ingyen van. A 200-as kicsit gyengébbnek tűnt az étolajtól, a 300-asnál nem volt észrevehető változás.


Az étolajat 50-50%-ban keverve a gázolajhoz évi 20 000 km futás és többévi használat után eddig még semmi probléma nem jelentkezett. Az illető nem olvasott olyasmiről, hogy valami gyantakiválás gondot jelenthet a motornak, de - ahogy ő fogalmazott - ezt nyilván a Merci sem olvasta, hiszen gyönyörűen ketyeg a ma is. Télen kicsit érdemes csökkenteni az étolaj arányát, mert bedermedhet a trutyi, de a móka még így is bőven megéri.


Ja, egyébként a 123-as Merci állítólag fáradtolajjal is megy."

És egy másik videó: http://www.youtube.com/watch?v=GOFbsaNeZps&feature=related

2010. júl. 19. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
És egészen kedvet kaptam hozzá :) Úgyis régóta szeretnék egy valamilyen régi szívódízelt olcsón venni, hogy városba meg szaladgálásokhoz azt használjam el, és ismerek egy illetőt akitől lehet, hogy tudnék ingyé szerezni használt olajat pecsenyesütőstől.
2010. júl. 19. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!