Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit érdemes tudni erről az...

Mit érdemes tudni erről az autóról?

Figyelt kérdés

Használt autót szeretnék venni és nekem elég szimpatikus lett a Toyota Avensis. 2005 és 2008 közötti modelleket nézegettem mert ezek férnek csak bele a keretbe és inkább dieselt néztem mert én azt jobban szeretem.

Az lenne a kérdés hogy konkrétan ezekről az autókról mit érdemes tudni? Mi a hárányuk, előnyük, mennyit fogyaszt kb., mennyire megbízható, milyen kényelmes stb.

Ami érdekelne még hogy van 3 fajta motorral (2.0, 2.2, 2.4)és hogy melyiket érdemesebb választani megbízhatóság és fogyasztás szempontjából.

Előre is köszönöm a válaszokat.



2019. nov. 2. 15:59
 1/9 Nyakasparasztgazda ***** válasza:
Toyota avensis fórum?
2019. nov. 2. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha dízelben gondolkodsz, akkor nem a Toyota lesz a te autód. Sajnos a dízelmotorjaik (D4D) nincsenek a toppon. Nekem nem volt, de az egyik rokonomnak (aki egyébként bontós) igen és sok baja volt vele. Benzines nem jön szóba? Azokkal nincs gond.
2019. nov. 2. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Az abaj én is hallottam hogy nem a legjobbak viszont nekem a benzines nagyon kényelmetlen. Dieseleshez vagyok szokva eddig csak azt vezettem rendeszeresen és nekem nagyon kényelmetlen hogy adogatni kell a gázt hogy ne fulladjon le elinduláskor meg araszoláskor, ezért néztem dieselest.

Viszont néztem hogy ezekből a dieselesekből a legtöbbnek 350 és 200 ezer között van a kilométer. Ez nem jelenti azt hogya azért csak bírják a strapát?

2019. nov. 2. 19:45
 4/9 anonim ***** válasza:
A rokonéban is 200k km fölött volt már, de ezalatt volt baja a befecskendezéssel és a turbóval is. Sajnos kevesebb km-rel már nem kapsz ezekből, ami meg ennyit már lefutott, annál bármikor jöhet valami költséges. Sajnos nem tudni milyen előélete volt az autónak, mennyire tartották be pl. az olajcseréket, ami ezeknél a motoroknál több, mint kritikus fontosságú. Amik ekkortájt (2005-2008) jó dízel motorok voltak: 1.9,vagy 2.0 dci, 1.9 Tdi, stb...
2019. nov. 2. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Értem. Hát köszönöm. Ez sajnálatos mivel tényleg diesel lenne jó és ez a kocsi magában eléggé tetszetős.

Méga akkor egy dolgot kérdeznék ezzel kapcsolatban, találtam egy hírdetést amiben at írták hogy 110ezernél motor csere volt és azóta ment kicsit kevesebb mint 200 ezret. Esetleg jelenthet jót hogy "csak" ennyi a km benne?

Konkrétan ez az a hírdetés: [link]

Ha tegyük fel foglalkoztak vele akkor erre van esély hogy átlagnál jobb legyen?

2019. nov. 2. 20:15
 6/9 A kérdező kommentje:
Egyébknt bocsánat ha hülyeségeket kérdezek, nem értek a témához szinte semmilyen szinten ezért vagyok kicsit elveszett :'D
2019. nov. 2. 20:15
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem fogsz örülni annak amit írok, de ne vedd meg. Mivel nepper árulja, semmi sem biztos, csak amit Te és egy veled együtt érkező, a típust jól ismerő szerelő láttok. A km bármennyi lehet, simán pörgetik akárhová, ráadásul mindezt "hitelesen" le is tudják papírozni. :/ Azért mondtam, hogy vigyázz a sokat futott sok éves dízelekkel, mert én egyszer ráfaragtam, pedig magánszemélytől vettem. Egy Renault Scenic volt. 2 évig költöttem rá, majd inkább eladtam. Előtte is dízelem volt, most viszont benzinessel járok. Egy erősebb, nagyobb köbcentis, vagy turbós benzinmotorral se könnyű amúgy lefulladni.
2019. nov. 2. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
51%
Ilyenkor kell 2.0 CRTDI Passat-ot venni 6-os DSG-vel...
2019. nov. 2. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Hát sajnálatos. Na mindegy úgy tűnik meg kell szoktam a benzinest. Vagy esetleg tud valaki olyan 2005-2008 közötti diesel kocsit ami megbízható?
2019. nov. 2. 21:08

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!