Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit lehet tenni, ha a parkoló...

Akoos kérdése:

Mit lehet tenni, ha a parkoló autómat lehúzták, de egy ismeretlen otthagyta a rendszámot, mert látta, viszont a tettes nem ismeri el?

Figyelt kérdés
Nincs kamera, nincs tanú. Csak a sérülések.

2019. okt. 31. 10:51
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem bizonyítható akkor nincs mit tenni. aki látta annak kellene tanúvallomást tennie.
2019. okt. 31. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
90%

Az mit jelent, hogy lehúzták az autód? A wc-n? Arra gondolsz, hogy meghúzták? Megkarcolták? Valaki leszerelte ezt a rendszámot és konkrétan otthagyta, vagy csak felírta egy papírra és odatűzte a kocsidra?


Ha megvan, hogy ki hagyta ott neked papírcetlin a rendszámot, mert mondjuk hagyott elérhetőséget, akkor ott a szemtanúd.


Ha csak egy rendszámod van egy papírfecnin, semmi több, nincs CCTV bizonyíték, a másik fél nem ismeri el, akkor nem sok mindent tudsz csinálni. Perelhetsz, de neked kell bizonyítanod. Sajnos vannak ilyen köcsögök (feltéve, ha tényleg ő volt -- az is lehet, hogy rossz rendszámot hagytak ott, félreolvasták vagy bármi).

2019. okt. 31. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Meghúzták..


Tényleg ő volt, mert megkerestem és elismerte, de utana felhívott valakit, és meggondolta magát. Nincs szemtanú, csak otthagyta egy cetlin a tettes rendszámát. Kamera sincs.

2019. okt. 31. 11:35
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Írd le smsben neki hogy ha nem fizeti ki a kárt akkor per , tanú van , fizetési meghagyás stb . Ha felhív vedd fel a dumáját kezdetttől végig .
2019. okt. 31. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Hát... Akkor van egy köcsög bunkód egyik oldalt, meg hatalmas peched a másik oldalt. Sajnálom :( Remélem azért nem olyan drága a javítás.


Bátyámnak konkrétan megköszönte a tulaj, amikor hagyott cetlit, mikor motorral megtört egy parkoló autót. Azt mondta az a nő, hogy már harmadjára törik meg a parkoló autóját, de a bátyám az első, aki hagyott elérhetőséget. Ez itthon a szomorú valóság.


Többet ér neki évi 5-20 ezer forint, mint a gerince. Ez van. A 20 ezer forint kb a legrosszabb eset, ha előtte B10-ben voltál. Illetve utána nyilván megy megint a B1 stb, azaz 10 év alatt ugyanott van. Persze függ attól is, milyen autója van stb.

2019. okt. 31. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Én is erre gondoltam
2019. okt. 31. 11:46
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Illetve ja. Ha fel tudod venni, hogy bevallja, akkor az bizonyíték lehet. Akár telefonon is. Ha elég óvatos vagy, akkor tudod úgy csinálni, hogy véletlenül bevallja. Nyilván az elég feltűnő, hogy "te haver, miért hazudtál és miért nem mondtad el, hogy valóban te húztad meg a kocsimat". Ha nem teljesen gyökér, le fogja vágni, hogy épp bizonyítékot gyűjtesz ellene.


Esetleg blöffölhetsz, hogy megtaláltad azt, aki cetlit hagyott, és perelni fogsz. Akkor esetleg elkottyantja magát. Helyezd nyomás alá, akkor kevésbé tud gondolkozásra figyelni.

2019. okt. 31. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Meg telefonon könnyebb dolgod van, mint írásban. Írásban akármennyi ideje van végiggondolni a válaszát, mielőtt elküldi.
2019. okt. 31. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos a tanúvallomás sem lesz elég. Én is voltam tanú (nem ismertem az áldozatot) koccanás ügyben, a tettes nem ismerte el, az én tanúvallomásom nem volt elég a bírónak és ejtette az ügyet...
2019. okt. 31. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Akkor az a bíró egy tróger fos , anyag festékmaradványt tartalmaz mindkettő autó .
2019. okt. 31. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!