Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a különbség a Skoda octavia...

Depikeee kérdése:

Mi a különbség a Skoda octavia 1.4 tsi 122le illetve a 140 között? Turbó van mindkettőbe?

Figyelt kérdés
2019. okt. 4. 15:25
 1/3 dirtboy ***** válasza:

igen,mind a kettő turbós.

azon kívül pontosan nem tudom mi a külonbség,valószínű ugyan az a motor csak nagyobb turbó nyomással.

a golfnál is így volt kb hogy 122,140,160 a 160as verzió viszont már dsg-s volt mind.

2019. okt. 4. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A max. teljesítménye nagyobb 18 LE-vel

Ennél pontosabb választ akkor lehetne adni, ha megadnád a pontos motorkódokat.


TSI = közvetlen befecskendezésű turbóbenzin

Tehát igen, mindkettőben van turbó.

2019. okt. 4. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A 122 lovas a 2-es sorozatú octaviákba volt (2013 előtt), a 140-es a 3-asokba (2013 után) van.


Én egy lényeges különbségről tudok, a régi láncos, az újabb szíjas, de olyan vezérműszíj van benne amit nem kell cserélni. Turbós mind a kettő.

Használtam mind a 2 fajta octaviát (céges), az újabb finomabban jár és egy kicsit kevesebbet eszik, de a 122-essel is el lehet járni úgy, hogy alulól karcolja a 6 litert.

2019. okt. 4. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!