Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan kell autót vezetni?...

Hogyan kell autót vezetni? (részletek lent)

Figyelt kérdés

19 éves lány vagyok és már idejét érzem annak, hogy megtanuljak vezetni. A családomban nincs autó, de le szeretném tenni a jogsit, hogy később ne utolsó pillanatban kelljen, jobb az ha megvan:)

A legjobb barátom megtanítana, de nagyon félek az első alkalomtól. Szeretném ha lenne valami fogalmam,a beindítástól a megállásig. Tudom hogy nem egyszerű leírni, de örülnék ha valaki segítene nekem még mielőtt beülök a volán mögé.

Köszönöm!


2010. júl. 15. 21:53
1 2
 11/17 anonim válasza:

hellomi...jogsim év eleje óta van,de mivel családban vannak akinek ez a foglalkozása így igen korán megtanítottak vezetni,gázolajosnál tudom h megy magától,de pl ami van nívánk azt hiába engedem föl krva lassan akkor is lefullad,pedig felujított gép.na mind1,vitázni nem akarok,itt az a lényeg h a lány megtanuljon,ennyi.

aloha

2010. júl. 16. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Nekünk sem volt autó a családban, mikor én a jogsit kezdtem.

Apámat kérdezgettem én is, hogy mit hogyan kell csinálni és ő azt mondta, hogy nem mond semmit, mert majd úgy is elmondják a szakemberek... És ebben igaza is volt!!!

Figyelj, szerintem, ha meg akarsz tanulni autót vezetni, akkor iratkozz be egy autósiskolába és kész. Nem kell utánaolvasgatni és tanulni semmit, mindent el fognak mondani! Nem dobnak rögtön a hideg vízbe, hidd el!!!

Tőlem az oktató anno kérdezte, hogy vezettem-e már autót. Mondtam, hogy nem... És azzal kezdtük a rutin 1 órát, hogy elmondta, mi a kuplung, fék, gáz, sebváltó stb.


Ráadásul, ha netalán a barátod (bár nem ismerem) rosszul tanítja meg Neked a dolgokat - illetve nem rosszul, csak olyan fortélyokat mutat, ami mondjuk egy forgalmi vizsgán nem fér bele -, akkor azt majd később nehéz lesz koordinálni. Ha az ember valamit rosszul tanul meg, sokkal nehezebb kijavítani, mintha újonnan tanulunk meg valamit..


Erre egy példa, hogy én úsztam pár évet, versenyeztem stb, de úgy kezdtem, hogy teljesen az alapoktól, mivel a víztől is féltem és úszni sem tudtam.

Bátyám magától tanult meg úszni (rosszul), azóta hiába próbáljuk kijavítani a hibáit, nehéz, mert egyszerűen belerögzült.


Ezt csak példaként említettem meg, de hidd el, hogy ciki nem ciki, én sem tudtam semmit a vezetéstől és meg lehet csinálni!!! Sok sikert! üdv.

2010. júl. 16. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

22:44-es vagyok. Igen írhatsz privit, várom! Képzeld elég sok autót vezettem már, akár hiszed akár nem.. most hirtelen 8 féle autó jut az eszembe amit vezettem már. Nissan navara, Suzuki swift, Suzuki Ignis, Renault clio, Peugeot 207, Toyota Avensis, Opel vectra, Volkswagen (transporter)Multivan.

Annyira imádom az ilyeneket mint te, 17 éves.... Itt pattogsz, és nincs igazad. Nézd csak meg. És szívesen cserélek veled eszmét akár személyesen is vagy akár a volánnál. Ha már ilyen okos vagy B-ben akkor C-t esélyed nincs letenni... Bátyám(25) buszsofőr, "régen" kamionozott.

UI: Állj meg egy egyenes szakaszon, tedd be 1-be és engedd fel lassan a kuplungot... wáááá és láss csodát el fog indulni az autó.

2010. júl. 16. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

köszönöm mindenkinek! írtam neked:)

a haverom pedig autószerelő, úgyhogy valamelyest ért a kocsikhoz:P

2010. júl. 16. 18:35
 15/17 anonim ***** válasza:
23:07 b+ lassan engedi fel, akkor elindul az autó:S utánna kell gázt nyomni! elöbb tesztelj ha nem értesz hozzá, és utánna írj! :D
2010. júl. 18. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:

igen,igazatok van,és bocsi mindenkitől a hülyeségemért.A dízelt tudtam,de benzinnel nem sikerült sehogy.Ma megpróbáltam és tényleg.Még1x elnézést kérek tölletek.Főleg tőled 15éves srác.Még1x bocsi

F/17

2010. júl. 18. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

semmi gáz!

15/F

2010. júl. 19. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!