Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van még értelme leraknom a...

Van még értelme leraknom a jogosítványt?

Figyelt kérdés
4x buktattak meg, tavaly júniusban voltam utoljára vezetni, mert nagyon berágtam az egészre, elkönyveltem magamat úgy hogy balesetveszélyes vagyok és jobb ha nem ülök autóba, viszont azóta gondolkodok hogy mi legyen, nincs olyan nap hogy ne gondolnék erre az egészre. November közepéig van lehetőségem lerakni, volna értelme folytatni, vagy ennyi idő alatt felejtsem el? Félke az egésztől, a vizsgától, az oktatómtól, ötödszöri vizsgánál már 2 vizsgabiztos van, félek attól is hogy beleölök megint súlyos pénzeket fölöslegesen.. pedig nagyon kéne, egyrészt mert kiskorom óta vezetni akarok, másrészt munkát is akarok váltani, amire viszont kell.
2019. szept. 26. 17:16
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nagymértékben függ attól, hogy mi volt a bukás oka, és hogy nem vizsgahelyzetben mi a helyzet. Én úgy mentem át negyedikre, hogy az oktatóval vizsga előtt is mindig mentünk egy kört. Azt mondja, na, ha vizsgán ugyanezt produkálod, 3-4 hibavonallal megvan. Ehhez képest lett négy. A vizsgadrukk volt az oka. 12 év telt el azóta, egy vitatható felelősségű jobbkezes koccanásom volt. Nem csikorognak a fékek köröttem, nem anyáznak miattam.

Ha az órákon sem megy a vezetés, akkor is még lehet az oktatóban a hiba.

A feszültség természetes és idővel oldódik. Na az is veszélyforrás azoknál, akik túl vannak az első 10-15 ezer kilométeren.

Amennyiben a kétségeid megalapozottak, egy percig sem élvezted a tanulást, sok oktatói beleavatkozásra volt szükség, akkor viszont add fel.

2019. szept. 26. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

November közepéig nincs túl sok idő, gondolom akkor évül el neked az egész. Oktatót lehetne váltani, de ilyen szűkös időkeretnél nem biztos, hogy érdemes ezzel próbálkozni, mert általában nem megy egyik napról a másikra a dolog, főleg egy ha kis autósiskolánál vagy. Ráadásul nagyobb városokban általában kb. egy hónappal, de minimum előre jelentkeztetnek téged vizsgára az oktatók.


A pénzhez annyit, hogy már a sokszorosát beleölted annak, ami most néhány vezetési óra lenne, meg a vizsgadíj. Persze te tudod, hogy a jelenlegi állapotodban mennyi gyakorlásra lenne szükséged minimum. De itt néhány tízezer forintról beszélünk, és gondolom már legalább 250-t kifizettél.


Ugyanakkor ha már négyszer megbuktál és láthatóan nem ment, megy túl jól a vezetés, akkor milyen alapon vársz csodát a hátralévő másfél hónapban? Nem kizárt, hogy sikerül, talán csak balszerencséd volt eddig, de ha tényleg nem érzed magad komfortosan vezetés közben, akkor megéri "kockáztatni" ? Autót vezetni hatalmas felelősség, egyetlen rossz döntés vagy másodpercnyi figyelemkihagyás súlyos pénzekbe és/vagy emberéletekbe kerülhet. Van, aki egyszerűen nem alkalmas a vezetésre, ha te is ebben a cipőben jársz, akkor el kell fogadnod a valóságot.

2019. szept. 26. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
minimum hetekkel*
2019. szept. 26. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy rettentően ráparázós típus vagyok. Négyből az első 2 azërt nem sikerült, mert boríték nélkül mentem oda. Úgy voltam vele, hogy nekem a becsületem nem ér +20.000 ft-ot, az oktatóm ezt tiszteletben is tartotta, viszont mondta is az első kettőnél, hogy azok elvárják, szóval iszonyat lutri. A harmadikon egy stop táblán átgurultam, a negyedikre meg már olyan gyomorgörccsel mentem hogy bementem szembe egy egyirányúba, utóbbi 2 teljesen az én hibám, ezért nem is hibáztatok senkit, csak magamat, ezért is könyveltem el magam baromnak. Az oktatóm szerint kifejezetten jól vezetek, ő is látta rajtam hogy izgulok, és én ezt meg is beszéltem vele, hogy ha oktató nélkül is bemegyek szembe egyirányúba vagy kifordulok a stop tábla ellenére, és valakit összetörök, azt nagyon nehezen dolgoznám fel. Mondjuk ma reggel pont befordult elōttem egy világtalan szembe az egyirányúba, neki valószínűleg van jogositványa.
2019. szept. 26. 18:14
 5/6 anonim ***** válasza:
Hát figyelj. Én elhiszem neked, hogy jól vezetsz alapjáraton. De ha ilyen hibákat vétesz, izgulás ide vagy oda, akkor jelenleg nem vagy alkalmas az önálló közlekedésre. Ezek nem apró, hanem súlyos hibák. Ha alapjáraton megy a dolog, akkor nyilván nem vagy egy antitalentum, de a másfél hónapos határidő miatt igen nehéz helyzetben vagy. Igazából te ismered magadat, mi csak okoskodunk az általad leírtak alapján. Az biztos, hogy ha szólsz az oktatódnak, veszel pár órát és megpróbálod a vizsgát, azzal nem veszítesz semmit (a pénztől most tekintsünk el). Kettes voltam.
2019. szept. 26. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Kétszer buktam, egyszer lakópihenő miatt, aztán meg összekevertem az egyirányú utat egy kétirányúval. Súlyos hiba, de harmadszorra átmentem, és azóta mindenki szerint teljesen jól vezetek. Én is a vizsgadrukk miatt buktam.
2019. szept. 27. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!