Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Új dízel autókat miért teszi...

Új dízel autókat miért teszi tönkre az étolaj, ha a dízelmotort eredetileg növényi olajjal való működésre találták ki?

Figyelt kérdés

Nekem egy benzines Suzuki Swiftem van, szóval nem nagyon érint a dolog. :) Csak úgy elkezdett érdekelni a téma. Valaki azt írja, hogy a régi dízelek mennek étolajjal. A boltit csak simán bele kell rakni és megy vele, a használtat pedig át kell szűrni tankolás előtt.


Valaki fél, hogy baja esik a motornak, valaki azt mondja, a régi dízelek mennek vele. De mit jelent az, hogy "régi dízel"? Valakinek egy 10 éves autó is már régi.


Ha valaki étolajat tesz egy 2006-os évjáratú dízel Toyota Corollába, akkor az ugyanúgy el fog vele menni, mint a valóban régi 80-as évekbeli dízel Merci, vagy meghal tőle a motor?



2019. szept. 7. 14:18
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Az újabb diesel motorokban nagyon nagy nyomáson fecskendezik be az üzemanyagot, ezek elég érzékeny rendszerek. A nagynyomású szivattyút, injektorokat, részecskeszűrőt stb. gázolajhoz tervezik, nem étolajhoz. Az étolaj kicsit máshogy viselkedik, mint a gázolaj, így gondot okozhat és mivel ezek nagyon drága alkatrészek, nem érdemes kísérletezni vele.
2019. szept. 7. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Étolajat még a konyhából is számüztem , nem hogy dizelbe tenném be.

Meg aztán ha még el is menne vele, hány ft-ért lehet kapni hogy megérje?

Nem sokall olcsóbb mint a gázolaj, ezért felesleges lenne kisérletezni vele.

2019. szept. 7. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Régi dízel: pl. 123-as, 124-es, 201-es mercik...

Ezek valóban elmennek étolajjal de mivel ugyan annyiba kerül az étolaj meg a gázolaj így csak vészmegoldásnak jó ha pl. pont egy bolt előtt fogy ki az ember az üzemanyagból és a legközelebbi benzinkút 10km-re van :)


A használtnál azért a szűrés nem olyan egyszerű, illetve hazánkban tilos is étolajjal menni mert jövedéki adó csalásnak vagy minek számít....

2019. szept. 7. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Ha nem benzines kocsim lenne, hanem egy régi dízelem, akkor elgondolkodnék rajta, hogy ezzel menjek-e. A bolti valóban hasonló áron van, mint a gázolaj, ezért akik ezt csinálják, általában használt olajjal szokták nyomni. Csak azt ugye valóban szűrni kell, és lehet, hogy nem is elég egyszer. De azután is elég félve merném csak beletenni még egy régi dízel Mercibe is, pedig állítólag simán mennek vele.



Azt tudom én is, hogy jövedékiadó-csalás így közlekedni, de ez érdekelne engem a legkevésbé. :) Állítólag a rendőr nem állíthat meg emiatt, maximum a NAV-nak lenne hozzá köze. Valahol amúgy olvastam, hogy azt írta valaki, hogy amíg ilyen szar állapotban vannak a magyar utak, és a magyar állam ki tudja hova tünteti el a különböző pénzeket, addig tehetnek egy szívességet a jövedéki adójukkal. Igaza is van.


Szóval a jogi/törvényi részére nagy ívben szarnék, sokkal inkább foglalkoznék azzal, hogy mennyire káros a kocsimnak vagy sem.


De ez az egész csak feltételes mód, mert egyébként benzines párti vagyok. Soha nem volt és szerintem nem is lesz dízelautóm.

2019. szept. 7. 16:17
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Először is NEM teszi tönkre.

Minden gázolaj tartalmaz min. 8% biokomponenst

(tisztított és különböző vegyi fázisokon átment használt sütőolajról bekeveréséről van szó)

A legfontosabb az arányok tisztázása.

Míg a régi(nem nagynyomású) dieselek akár 100% növényi olajjal is működnek,addig a modernebb dieseleknél ez max 50% arány.

2020. máj. 19. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!