Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha az agy belsejét megcsiszolo...

Ha az agy belsejét megcsiszolom, akkor tényleg erősebb lesz a dobfék?

Figyelt kérdés

Simson S51-ről van szó


Úgy hallottam, ha az agy belsejét, megcsiszolom, akkor erősebb lesz a dobfékem.

Ez igaz?


2010. júl. 13. 11:00
 1/3 anonim ***** válasza:
Esztergálni szokták, de sajnos egy idő után cserélni kell a dobot, ha már nagyon vékony a fala.
2010. júl. 13. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Igen, fékbetétcserekor szokták csiszolni egy kicsit a dob felületét, mert az érdesebb felület jobb fékhatást biztosít, mint a fékezés hatására simára kopó dob. De ez hamar elmúlik és nem is jelent hatalmas különbséget.

Egy idő után pedig valóban esztergálni szokták: ezt akkor teszik meg, mikor a dob egyenetlenségei már nagyon nagyok, nagyokat "hajít" fékezésnél, akkor felszabályozzák, vagyis eggyel nagyobb méretre esztergálják.

2010. júl. 13. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én próbáltam már... h úcs csiszolom h a fcsúszási felületre merőlegesen csiszolom...

semmivelse lett rosszab se jobb:P

Szépen kitisztítani féktisztítóval... aztán kicsit megcsinszolod lecsiszolod a fékbetétet és kész...


(ESZEMBEJUTOTT VMI! HA MÁR OLYAN A MOTOR, HA ÁLLSZ A FÉKKARON ÉS ÚGYSZEM LASSUL RENDESEN ELÜVEGESEDETT A FÉKPOFÁD!!! ezt innen veszed észre, és kiába állítassz rá nem fog fogni... túlmelegszia fékpofa és ilyenné válik... ilyenkor lecsiszolsz valamennyit és akkor jólesz 1-2 napig... de újat kell venni!!!)



Ladáknál szoktuk a dobféknél csinálni, hogy a fékbetétekbe 2-3 cm-ként ilyen pár mm-es bordákat vákunk bele sréhen... Ez arra jó, h a fékport ami képződik elvezeti és kidobálja a fékbetét alól...

Próbálj megkérni vmi rallys ladafant h mutasson iolyan fékbetétet neked és érteni fogod:)

2010. júl. 14. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!