Tomcsikaaaaa kérdése:
Ma megnéztem fázis ceruzávala gép belsejét ahol van a winyo stb és aza vas szerkezet feszültség alat van ez természetes?
Figyelt kérdés
mert gyanakszom a szar táp egységre hogy netalántán az okozza2011. nov. 5. 21:57
1/6 anonim válasza:
Ez önmagában még nem hiba. De ha tudod, hogy a táp lehet rossz, akkor cseréld ki, és mérj így is.
2/6 A kérdező kommentje:
hkc a táp
2011. nov. 5. 22:13
3/6 anonim válasza:
Akkor azt sürgősen cseréld valami másra!!!!!!!!!!!!!!!!
FSP, Chieftech, Corsair, CoolerMaster, ENERMAX, ADATA
4/6 A kérdező kommentje:
énis azt szeretném ugyis mindjárt itt a szülinapom és remélem kapok egy kics manit és akora bol megveszem azt amit kinéztem vagy fsp hexa 400 vagy fsp hexa 500
2011. nov. 6. 08:41
5/6 Tamasbatya76 válasza:
Igen, természetes. Nem a tápegység hibája. Szabály, hogy a kapcsoló üzemü tápegységek hálózati zavarszüréssel legyenek ellátva. Nem kerülhet ki semmiféle zavaró elektromos jel a hálózat felé. Zavarszürés LRC tagokon keresztül történik, ahol a bemeneti szűrőkondik megfelezik a hálózati feszültséget ez a pont van összekötve a házzal és a védőfőld kialakitásával is. Védőföld hiányában a gépház kb 115VAC feszültségen van legfeljebb néhány milliamper szivárgási árammal lényegében "lebeg" kikapcsolt állapotban is (!). A gépbe ne nyúlj amig nem húztad ki a konektorból. Ha földeletlen hálózatról használod a géped és csak leállítod szereléskor gépház és rajtad keresztül néhány alkatrész fesz alá kerülhet. Ilyesmit néhány CMOS alkatrész (bios is ebben van) és flash meghajtó nem tud tolerálni. Akár a gép evesztését okozhatod. Panel épületekben 1986 óta követelmény (előtte nem)a védőföld kialakítása. A helyes kialakitást keresd: érintésvédelem, EPH, ip szabvány, védőföldelés. Táp részemről Chieftech.
6/6 anonim válasza:
Tamasbatya76-nak igaza van.
De azért én mégis felelősnek érzem a tápot, a csavarkötéseket a gépben, a konnektort, ahova be van dugva a gép, ezeket mind együtt.
Ha a konnektor földelt, a gép gyári kábele 3eres, a tápban helyesen le van kötve a földelés a testre, akkor a gép fém részein nem lehet feszültség.
Bár, nem is biztos hogy van. A fázisceruza átver, csakúgy, mint az átlag digitális műszer. Terhelés nélkül hibás eredményt ad. A fázisceruza szerintem CSAK ARRA JÓ, hogy ha nem világít, tuti nincs áram. Ha világít, vagy van, vagy nincs :)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!