Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek jogosan dudáltam...

Szerintetek jogosan dudáltam a gyalogosokra?

Figyelt kérdés
Ma délután egy 2 sávos, viszonylag forgalmas úton haladtam, amikor a gyalogátkelőtől kb 20 méterre két középkorú hölgy átkelt az úton. A sáv közepéig viszonylag gyorsan haladtak, majd fokozatosan lassítottak. Én is lelassítottam, mert láttam, hogy nem túl sietős a dolguk, már éppen megálltam volna, mikor ők is megálltak az út közepén, az autó orrától kevesebb, mint 10 méterre, de akkor sem figyeltek különösebben arra, hogy mi folyik körülöttük. Dudáltam egy rövidet, mire szép komótosan folytatták az útjukat, közben az öklüket rázták és ordították utánam, hogy milyen idióta vagyok(persze nem így kifejezve), hogy nyomom azt a kva dudát. Ráadásul mindez kanyar után volt, kb 50-el haladtam és teljesen váratlanul kerültek elém. Nem értem, hogy miért nem lehet elmenni a gyalogátkelőig és miért kell magukat veszélybe sodorják. Ha baleset történik, valószínűleg nekem nem lesz bajom, maximum bezárnak, de ők egy életre megnyomorodhatnak legrosszabb esetben, akkor meg nem számít az ökölrázás. Egyre több a hasonló tapasztalatom.
2019. júl. 30. 22:45
 1/7 anonim ***** válasza:
73%
Az ilyeneket mindig ledudálom :D
2019. júl. 30. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
86%
A dudálás célja a balesetmegelőzés az oktatás szerint. Itt nagyon szükség volt rá, hogy 2 elgondolkodott ember figyeljen oda, hol van, mit csinál, mert valóban balesetveszélyes volt, amit csináltak.
2019. júl. 30. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
0%
Vas megyében történt?
2019. júl. 31. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
83%

Tegnap előttem vagy 5 nyanya ment át, de mindegyik úgy rohant, mint aki maratonra készül.

Lehet a vezetésed, meg az autód nem elég elrettentő egy 80 éves anyókának.

Én egy fehér f astrával nyomom.

2019. júl. 31. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
31%
:D
2019. júl. 31. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
83%
Ahogy vesszük.. a duda vészhelyzet elhárítása érdekében haszálható szabályszerűen illetve előzés megkezdésének jelzésére lakott területen kívül. Sokan persze nevelő célzattal használják. A te esetedben nem egyértelmű hogy jogos volt e, mert azt állítod hogy láttad előre hogy be fognak eléd sétálni tiltott helyen. Viszont lehetséges hogy nem vettek észre téged hogy jössz.
2019. júl. 31. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
29%

Dudát balesetveszély elhárítására és előzési szándék jelzésére lehet használni.

Sietős dolgod jelzésére és fegyelmezésre nem.


Mivel balesetveszély nem volt (ahogy írod, már majdnem megálltál), ezért nem használtad jogosan.

2019. júl. 31. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!