Japán lányt szeretnék magamnak. Hogyan lehet ezt elérnem? Pesten élek.
Több japán barátnőm van (közülük csak kettő él Budapesten), Japánban is éltem néhány hónapot, és akárhányszor beszélgettünk a társkeresésről, mindegyik elmondta, hogy nem szeret nem-japánokkal és nem-ázsiaiakkal ismerkedni, mert többnyire csak baja van belőle. Egyrészt nagyok a kulturális különbségek, ami egy barátságnál még nem zavaró (sőt, kifejezetten színesíti azt), de egy párkapcsolatnál már igen, főleg mert a férfiak jelentős része nem lát tovább az anime-sushi-sumo hármason és nem mutat hajlandóságot arra, hogy valóban elmélyüljenek a kultúrában. Másrészt (és ez a nagyobbik gond) a nyugati férfiak jelentős része egyszerűen fetisizálja a japán nőket; nem emberként tekintenek rájuk, hanem pornós fantáziaként. Nem egy valódi nőre vágynak, hanem vagy a béna hentai animékből ismert kicsike, visongó, bugyuta, de nagyon szexi lányra, vagy a japán sztereotípiák megtestesítőjére, a párjának mindig engedelmeskedő háziasszonyra. A japán nők 99%-a nem ez és soha nem is volt ez.
A kérdésed alapján te pont az a férfi vagy, akiről ezek a barátnőim panaszkodnak (huszonéves korosztály) és pont ezért nem fog veled ismerkedni egy japán (vagy más ázsiai) nő sem. Mert neked egy japán nő (bocsánat, nem nő, lány) nem egy egyenértékű partner, akibe beleszerettél és szeretnél közös életet kialakítani vele, hanem egy megszerzésre váró trófea.
Budapesten elég sok japán él, ha tisztában lennék a japán kultúrával, akkor pontosan tudnád, hogy hol felelhetőek (bár ez is csak általánosítás, nincs egységes gyűjtőhelyük), de láthatóan ez hiányzik, ezért vagy elveszve.
#2
Természetesen adhat esélyt, de nem fog olyannak adni, aki egyértelműen csak sztereotípiák halmazának látja. Te is a nemzetiséget keresed és látod benne, nem az embert.
Nincs olyan, hogy kötelező vagy alapvető az ismerkedésben, ne haragudj, de ezt te se gondolhattad komolyan. :D Magyar vagyok, Magyarországon éltem, mégis egy olasszal jöttem össze, mert így hozta az élet. Aztán most idén, három év együttlét után kiköltöztünk Skóciába. Nincsenek korlátok, hogy kivel ismerkedhetsz, legalábbis ilyen formában nem. Nem is értem.
#4
Nem mentem rá senkire. Voltam az Olasz Kultúrintézet által rendezett filmfesztiválon az Urániában és ott kezdtünk el beszélgetni, miután megkérdezte, hogy szabad-e a mellettem lévő szék.
A preferencia egy dolog (és sokkal inkább jellembéli és külsőségeket érintő dolgokra igaz), a fetisizálás más. Nem tudom, hogy a barátaid körében mennyire gyakori, a saját barátnőimből kiindulva az a ritkaság, ha valakinek külföldi párja van, a legtöbben magyarokkal vagyunk (ugyanígy, az olasz barátaim többsége is olasszal van, a japán barátnőim többsége is japánnal van). Mondjuk szerintem te inkább valami szórakozóhelyes dologból indulhatsz ki, ami elég butaság.
Irány Japán.
Van olyan város, ahol olyan kevés a férfi, hogy mindnek több felesége van és konkrétan eltartják a férfiakat. 😅
5-ös jó értem. Na mindegy.
6-os mondom Pesten!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!