Kezdőoldal » Ismerkedés » Társkeresés » Valaki tud ajánlani olyan...

Valaki tud ajánlani olyan helyeket Budapesten, ahol lehetne ismerkedni komoly szándékkal?

Figyelt kérdés
Eddig leginkább az interneten próbálkoztam, de megpróbálkoznék élőben is.

aug. 22. 21:46
 1/6 anonim válasza:
Éjszakai élet
aug. 22. 23:10
 2/6 anonim válasza:

Szórakozóhelyeken talán inkább csak alkalmi kapcsolatok születnek.


Előfordulhat persze komolyabb is, de akkor inkább valamiféle "szakmai egyezést" érdemes felmutatni. (Értem ezalatt, hogy rokonszakmák találkoznak a két félnél valamilyen módon.) Akár kitartó törekvés formájában.


Éjszakai műszakos munkavégzésre is érdemes gondolni (portaszolgálat, recepció, egészségügyi közalkalmazottak, biztonsági őrző-védő szolgálat - bármiféle telephelyen.) Kettesével érdemes vállalni, vagy még többen.

aug. 23. 07:32
 3/6 anonim válasza:

Nálam egyházi közösségben jöttek a tartósabb sikerek (jóbarátságok, és kétszer majdnem komolyabb elköteleződés.)


Aki persze nem vallásos, azt nyilván nem érdekli. A római katolikus közösségekben elég sokan csalódtak és gyakran előfordulnak merev viselkedési szokások, amelyek elég sok embert taszítanak. De ott sem mindenki annyira sótlan, vannak szórakoztató személyiségek.


Szektákat érdemes messziről elkerülni, csak problémák özönét vonzaná. Ami nekem igazán nagyon tetszik, az az evangélikus és a református közösségek, de itt még nem alakult ki "szerelem" senkivel, csak tartós szimpátia.

aug. 23. 07:36
 4/6 anonim válasza:

Az egyházi közösségekhez annyit fűznék hozzá, hogy érdemes már a faliújságokat böngészni szeptember közeledtével.


Másik lehetőség a lelkészi hivatalok felkeresése fogadóórákban: milyen témákban érdemes közösségeket meghirdetni?


Akit komolyabban érdekel, az elmegy legalább egy istentiszteletre, vagy az újságokban tájékozódik.

aug. 23. 07:41
 5/6 anonim válasza:
Bàrmilyen rendezvényen ami nem buli 😃 Millenárison szoktak lenni programok , legutóbb voltam egyen és tele volt jobbnàl jobb csajjal sokan egyedül nézelődtek. Akkor mondjuk volt valakim de kiszúrtam egyből hogy na ott lett volna lehetőség
aug. 23. 07:59
 6/6 anonim válasza:

Mélyebb ismeretség, legyen az barátság, vagy több annál úgy alakul ki, ha emberek huzamosabb ideig rendszeresen együtt vannak, közös dolgokat csinálnak és élményeket, közös emlékeket gyűjtenek.


Ez lehet iskola, munkahely, sportegyesület, cserkész/úttörő tábor, nyelvtanfolyam, vagy bármi más olyan dolog, ami miatt hosszú távon, rendszeresen sok időt vagytok közösségben.

Viszont még az iskola és munkahely is véget ér egy idő után és az eredendő közösség szervező tényező felbomlása után extra erőfeszítést igényel az emberektől a barátság fenntartása. Ezért általában egy idő után a korábbi iskolákban, munkahelyeken kialakult barátságok megkopnak, háttérbe szorulnak, többségük megszűnik, mert új emberek, más tevékenységek vonják el a figyelmed, velük töltesz több időt és a régiekre egyre kevesebb jut.

A nyelv-, kresz, tánc-, egyéb tanfolyamok és hasonlók programok eleve rövidebb időtávú közösségeket alakítanak ki. Ha vége a kezdő tanfolyamnak, a haladóra már csak kevesebben maradnak és folyamatos a lemorzsolódás. Nem lehetetlen, hogy kialakuljanak tartósabb baráti közösségek, de nincs rá garancia.


A bulik, szórakozóhelyek, eleve csak 1-1 alkalomra szólnak és a hangos zene mellett beszélgetni is nehezebb. Így sokkal inkább a külső és a pillanatnyi hangulat, gerjedelem dominál, amiből aztán vagy kialakul valami hosszabb távon, vagy nem.

aug. 25. 16:16

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!