Miért "szigorúbbak" a lányok a srácokkal szemben, mint fordítva?
amit sok férfi válogatásnak tart az valójában a normális lányoknál (jelentsen ez bármit) annyit takar, hogy lehet vele kommunikálni, lehet vele érzésekről beszélgetni, érett, felelősségteljes, vannak céljai, egyenrangú partnerként kezeli a nőket, lehet rá számítani, van egészséges ömbizalma, képes és hajlandó a fejlődésre
egy ilyen srácért oda vannak a nők, mert ritka mint a fehér holló
csak sajnos a toxikus maszkulinitás és a még mindig ható hímsovinizmus miatt ezek kevés férfiban vannak meg
egyébként egyetértek az első válaszolóval, (ezt a választ főleg a második válaszra írtam, remélem nem baj, kérdező)
#3 rosszul használod a "toxikus maszkulinitás" szót. A szó eredete egy 1900-as évek beli börtönkísérlet, ahol a kutatók azt vizsgálták hogy mely tulajdonságok járulnak hozzá a férfi fegyencek agressziójához. Nem létezik olyan hogy toxikus maszkulinitás. Vannak maszkulin meg feminin emberek, akik lehetnek toxikusak vagy nem. Nem tudsz olyan maszkulin tulajdonságot modnani ami toxikus, ugyan úgy ahogy olyan női tulajdonságot sem, mivel ezek nem nem-specifikus tulajdonságok.
Maszkulin tulajdonságok:
- bátorság
- függetlenség
- vezetőkészség
- önérvényesítés
- fegyelem
- magabiztosság
- versengés
- védelmezés
- dominancia
Feminin tulajdonságok:
- passzivitás
- szerénység
- empátia
- alárendeltség
- érzékiség
- érzékenység
- törődés
- kreativitás
Önmagában egyik sem toxikus tulajdonság, illetve egy nő is lehet maszkulin, vagy egy férfi is lehet feminin. Az adott személytől függ hogy toxikus-e az ember, úgyhogy ilyen módon a toxikus maszkulinitás egy nem létező fogalom, amit átvett a köznyelv egy nagyon régi börtönkísérletből aminek köze sem volt a mostani jelentéséhez.
Bocsánat hogy így "neked rontottam" de eléggé zavar ha az emberek ezzel a szóval dobálóznak anélkül hogy fogalmuk lenne róla hogy mit jelent. A többivel amit írtál teljesen egyet értek viszont.
Az első pontosan megfogalmazta. Ebből is látszik, hogy a lányok ösztönlények, míg a fiúk gondolkoznak, számítók. Persze a lányok fogékonyabbak a lexikális tudásra és a gyors logikára, de a fiúk rendszer szinten, komplexül átlátják a dolgokat. De ez mindegy.
A lányok ránézésre eltudják dönteni, hogy friend-zone leszel-e vagy berakhatod. Persze mindenre van kivétel, ahogyan vannak melegek is, de ilyen az evolúciónk alapvetően. A lányok a védelmet keresik, a tökéletes biztonságot, a fiúk meg a partnert (akit jól meglehet tépni xd). Ez most olyan mintha ellentmondás lenne, pedig nem, mert ha egy lány vonzónak talál azt nem a pofádra gondolja, hanem a kisugárzásodra meg úgy az egész személyedre. Ha neki az azt mutatja, hogy tőled megkapja a biztonságot akkor nyertél. Ergo sosem lesz barátságból szerelem és fordítva. Max kavarás egy darabig.
#8 nem, az ember is csak egy állat és ugyan úgy ösztönösen választunk párt ma is, mint kétmillió évvel ezelőtt. Egyedül annyi különböztet meg minket az állatoktól hogy van egy olyanunk hogy társadalom, ami előír pár viselkedési formát, ilyen például a monogámia, vagy a beleegyezési kor meghatározása. Azt viszont nem tudja előírni hogy kihez vonzódsz.
Szerinted véletlen hogy a férfiak a nagy mellű, széles csipőjű fiatal nőkhöz vonzódnak leginkább? Nyilván nem, ezek a termékenység jelei. Szerinted véletlen hogy a nők a magas férfiakat preferálják? Nem, az első hozzászólásomban leírt okok miatt ez sem véletlen. Bármennyire fényezhetjük magunkat hogy mi már nagyon civilizáltak vagyunk, nem ösztönösen vonzódunk valakihez attól ez még nem így van. Pont azért amiért a plus size modellek sosem fognak tetszeni a férfiak 90%-nak, egy alacsony férfi sem lesz soha szépségideál a nők szemében. Egyszerűen több millió évnyi evolúció ezt kódolta belénk, és ez az igen erős elemi beidegződés nem tűnik el pár ezer év alatt. Az egyetlen célja minden állatnak, így az embernek is a szaporodás, a gének tovább örökítése. Ha a legegyszerűbb egysejtűt nézed, még ott is. Tehát az egész létezésed ekörül forog, akkor is ha nem veszed észre. Egész pici korodtól kezdve érzel vonzalmat a másik nem iránt. A kisfiúk óvodában szerelmesek az óvónénibe, a lányokra meg azt szokták mondani hogy az első nagy szerelmük az apjuk. Az hogy nagyobb agykapacitással rendelkezünk mint a többi állat egy véletlen szerencse, de ettől függetlenül ugyan olyan ösztönlények vagyunk mint bármi más, és a biológiánkat nem tudjuk megváltoztatni. Úgyhogy bele lehet magyarázni minden félét hogy a social media miatt torzult az emberek énképe vagy rosszul nevelik a mai gyerekeket, attól még a fő ok mindig a több millió éves evolúció marad. Nyilván közrejátszik a közösségi média is, hirtelen minden sokkal elérhetőbb, folyamatosan jó nőket/helyes pasikat látnak az emberek az interneten ezért torzul bennük a másik nem megítélése. Viszont ez mind eltörpül ahhoz képest ami alapból belénk van kódolva biológiailag.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!