Kezdőoldal » Ismerkedés » Társkeresés » Lelkitársam keresem?! 29/F :)

Lelkitársam keresem?! 29/F :)

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Fura lehet, hogy itt keresem a lelki társam (nő személyében), de tudjátok sose lehet tudni. :) Voltak már itt jó beszélgetéseim.


Szóval, valaki olyan személyét keresném, aki vevő lenne rá, hogy megosszam vele a gondolataimat, napjaimat és ott legyen nekem, természetesen ez vissza fele is így lenne, rám is bármikor lehet számítani és ott vagyok támaszként, ha szükséges. :)


Ebből már sejtheted kedves olvasó, hogy a mélyebb beszélgetések lebonyolítása részemről nem akadály, én szeretem is ezeket.


Amit rólam tudni érdemes így első körben, a többire úgy is fény derül beszélgetéseink során.

29 éves vagyok, baranya megyében élek, azon belül Pécsen. (Jó ha Te is a közelben vagy, de ha jól megértjük egymást, akkor a távolság sem probléma, áthidalható egy idő után). Elég fontosnak tartom az életben a célokat és én magam is hajszolok párat, ez akár már lehet is egy közös téma.


Mostanság kezdtem el foglalkozni az önfejlesztéssel. Próbálok kialakítani egy kiegyensúlyozott életet és bevezetni a napjaimba a sportot (edzést), valamint odafigyelni a táplálkozásomra. :) Ez lehet az, amibe mostanság beleásom magam. Egyébként szeretek kirándulni, új helyeket/élményeket szerezni. Ugyanakkor van egy otthonülősebb, sorozatnézős, gamer énem is. :)


Korhatárt nem írnék, nyilván örülnék egy korombelinek, de nem tartom kizártnak hogy egy nálam pár évvel fiatalabbal vagy épp pár évvel idősebbel találom meg a közös nevezőt, úgyhogy ha látsz fantáziát az írásomban írj bátran. :)


Köszönöm, hogy idáig elolvastad és szép napot neked! :)


2022. júl. 12. 17:58
 1/5 anonim válasza:

Szia!


Konkrétan mit keresel egy lelki társban?

2022. júl. 12. 18:59
 2/5 A kérdező kommentje:

Szia!


Ha röviden kéne megfogalmaznom, akkor azt mondanám a lelki társban olyan személy, aki egyben a legjobb barátod és a párod is. :)


Nem szükséges mindenben egyeznünk és egyetértenünk sem, lehet más a nézőpontunk egyes témákban, ezzel kiegészítve egymást.


Amit konkrétan keresek benne, lehessen vele:

- mély beszélgetéseket folytatni (ne legyen zárkózott, nyitott legyen és őszinte)


- nagyjából egyezzen az érdeklődési körünk, legyen egy hullámhossz


Szerintem nagyjából ez a kettő, innentől már kettőn áll, hogy miként alakul a közös "utazás".


Te hogy látod? Hogy definiálnád a lelkitársat? Te már megtaláltad? :)

2022. júl. 12. 19:53
 3/5 anonim válasza:

Egy olyan személy aki egyben a legjobb barátom és a párom is, szerintem ez egy normálisan működő kapcsolat alapja. Ha a párodhoz tudsz fordulni minden problémáddal és ő is elsősorban a te segítségedet, figyelmedet igényli, akkor igazából a párod a lelki társad, szóval ebből a szempontból nem értem hogy mi lenne számottevő különbség a kettő között.


Én még keresem az illetőt, de őszintén szólva itt tuti nem lesz. Szerintem neked is hanyagolnod kellene ezt az oldalt ha párkereséssel szeretnél foglalkozni. Találtam itt pár értelmesebb embert akivel azóta is jó kapcsolatban vagyok, de az olyan emberek igencsak ritkák ezen az oldalon.


Említetted, hogy számodra fontos egy lelki társban a nyitottság és az őszinteség. Én mindig is szókimondó voltam, nem szoktam visszatartani a véleményem. Egy intelligensebb személynek tűnsz az írásod alapján, szóval véleményem szerint értékelni tudod ezt a pár sort amit írok.


Az írásod alapján nem ismerkednék veled. Rossz benyomást kelt a fogalmazásod, nem tudsz döntésre jutni azon szempontból hogy mit is szeretnél, konkrétumokat másodjára se írtál, a smile-kat pedig erőlteted. A stílusod túl hivatalos, túl rideg ahogy próbálod kifejteni magad. Ez azt sugallja nekem, hogy iszonyat rágörcsölsz a dolgokra és hajlamos vagy túlgondolni mindent. Lelki társat keresel, de te magad se tudod hogy valójában mi az ami egy másik emberben értékelhető, azon kívül hogy lehessen vele mélyebb témákról is beszélgetni és nagyjából egyezzen az érdeklődési körötök. Ha te magad nem tudod hogy milyen társat tudnál szeretni, akkor a kiszemelted honnét tudná, hogy ő is úgy kell neked, mint ahogy te neki? 29 éves pécsi lakos vagy, aki jár edzeni, szeret túrázni, néha számítógépezni. A nyíltságra és őszinteségre visszatérve, nyugodtan leírhattad volna részletesebben azt, hogy milyen ember vagy és ki kell neked, nem pedig arra várni, hogy az illető majd rád ír és egyesével fogóval húzkodja ki belőled ezeket az alapvető dolgokat. Még egyszer hangsúlyoznám, nem bántásból írom. Segíteni szeretnék ezzel, de a reakciód erre az a sajátod marad.

2022. júl. 12. 20:33
 4/5 anonim válasza:

3. Az ilyen kommentekkel éred el, hogy ne írjon senki bemutatkozót magáról, csak idenyomjon egy mindösszesen ismerkedünk szót kérdésként.

Ezt max. privátban kellett volna elküldened.

2022. júl. 13. 06:56
 5/5 anonim válasza:

Ajjajjaj 3-as... Te pedig nagyon kemény csajnak tűnsz és határozottnak. Nem egy vonzó tulajdonság egy nőnél. Legalább annyira taszító, mint a határozatlanság egy férfinél. Gondoltál már erre?


De nem is ezért írok, hanem azért, mert azt írtad, hogy "itt [a gyakorin] tuti nem lesz" lelki társad. Ez egy olyan dolog, hogy nem tudhatod. Nagyon törékeny dolog az írásbeli kommunikáció, a csillagoknak is úgy kell állni ahhoz, hogy minden összejöjjön. Én is találtam itt normálisabb embereket. Az egyetlen női barátom innen van, akivel kifejezetten jóban vagyunk. Ő egy nagyon kedves lány és anno ő keresett itt új barátokat, nyilván ezért is sikerült "egymásra találnunk". Szóval ő is és én is beletettük az energiát és nem a szálkát kerestük a másik szemében, csak így sikerülhetett a dolog.

Egy ellenpélda: nemrég az egyik kérdésem kapcsán rámírt egy lány. Nagyon aranyos volt, segíteni akart. Én viszont egyáltalán nem számítottam ilyen megkeresésre és furcsának, hihetetlennek találtam, hogy őt ez érdekelné. Finoman elkezdtem szívni a vérét, nem rosszindulatból, hanem talán csak tesztelni akartam, hogy komolyan gondolja-e. Hát sikerült elüldöznöm... Ezt én rontottam el.

Ezzekkel a példákkal csak azt akarom kifejezni, hogy nagyon sok minden nagyon könnyen félremehet az online kommunikáció során, olyan dolgokon csúszik el az egész ismerkedés, amit élőben talán észre sem veszel. A megoldás: türelem és akaraterő. Nem kell mindenkit mindjárt analizálni. Szegény kérdező is csak ismerkedni szeretne. Ezek szerint te is próbáltad már itt. De könyörgöm, akkor te mivel vagy jobb, mint ő? Hiszen nem is ismeritek egymást! És így sajnos nem is fogjátok...

2022. júl. 13. 21:05

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!