Kezdőoldal » Ismerkedés » Társkeresés » Miért van az, hogy a társkeres...

Miért van az, hogy a társkereső oldalakon jobbára kirakat profilokat mutatnak?

Figyelt kérdés
Értem itt azt, hogy a tengerparti fürdőruhás képektől kezdve a kötelezően beállított tükör előtt pózoló szét effektelten át a sablonos fotókig egészen. És természetesen a látszat elvárásoknak semmi esetre sem megfelelő személy után kutatva..

2022. jún. 30. 12:08
 1/8 anonim válasza:
Ha jobb kategoriajunak latszik, jobb kategoriaju himet tud levadaszni 😀 Am meg nyilvan mindenki a legjobb kepeit teszi ki
2022. jún. 30. 12:15
 2/8 anonim válasza:

#1: És itt az online társkeresés rákfenéje. Ami kb úgy működik mint a piac. Minnél "szebb" a portéka CSOMAGOLÁSA annál jobban viszik. Azt látom, sok éve beindult egy folyamat, hogy a legtöbben műtermes, retusált, "menő vagyok", Instagram jellegű fotókat tesz föl.


És ez egy egyre erősődő folyamat, hiszen aki ebből a versenyből kimarad az lemarad.


És hol a buktató? Hogy nem a precízen megkomponált kirakat sráccal vagy kirakat nővel fogsz találkozni, hanem egy hús-vér valódi emberrel. És még ha Ő is volt a kirakatfotón egy kicsit/vagy nagyon disszonáns érzésed lesz az első randin. Legalább is amikor "insta lányokkal" randizok, az esetek nagyrészében ez az érzés bennem előjön.


Azt kéne megérteni (mindenkinek) hogy nem az a cél hogy már a társkeresőn eladjuk magunkat BÁRMI ÁRON. Csak hogy legyen kivel randizni. Mert a kérdező által is felvetett, és általam is leírt tendencia szerintem kontraproduktív a randira nézve.


Mondok egy példát. Pl 40 év körül tök természetes hogy legtöbb emberen megjelnnek ráncok, érik a bőre. Ezt el kell fogadni. Társkeresőn viszont a "kiélezett konkurenciaharcnak" köszönhetően egy ráncos fotó már nem "versnyképes". Ezért többen komoly retusos vagy filteres fotókkal operálnak. Élőben meg találkozom egy szinte másképp kinéző arccal? Mert a fejemben nem az alakult ki a másikról (hiszen ezt láttam) mint akivel találkozom. Mi értelme ennek?


Én azt gondolom a túl sok retus/filter, a mesterkélt és műtermi képek majdnem olyan félrevezetése a másiknak, mintha 10 évvel ezelőtti fotót, vagy más fotóját tenné fel valaki.


Én amúgy többek között pont a kialakult "fotóverseny" miatt kezdtem visszanyergelni a hagyományos ismerkedésre. Ott azt látod amit kapsz.

2022. jún. 30. 12:38
 3/8 anonim válasza:

#1: Persze... És a ha "jobb kategóriájú" hím, csak a fotón látszik annak... Akkor szerveztek egy randit, ahonnan az első 10 perc után mindketten csalódottan távoznak. SOk értelme van...


De ha a jobb kategóriájú hím, a valóságban is az. Akkor meg az lesz csalódott, lesz ha az Őt levadászni kivánó csaj csak a fotókon volt annyira tökéletes :D


Mindkettő zsákutca az esetek nagy részében...


És sok ilyen online társkeresős csalódás után alakul ki sok ember fejében az, amivel a kérdező is szembesült. És én is.

2022. jún. 30. 12:43
 4/8 anonim válasza:
Joo az ilyen tatskeresoket folos komolyan venni 😅 Tobbnyire csak szorakozas
2022. jún. 30. 12:46
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, maximálisan egyetértek a hozzászólókkal . Mondhatnám " megnyugtató" hogy nem csak én látom így ezt a kérdést, de egyben elszomorító is, hogy egyre inkább kiüresedett a világ és már a komoly szándék vagy a hagyományos értékrend egyre inkább háttérbe szorul avagy tán el is tűnik.
2022. jún. 30. 19:39
 6/8 DanielC válasza:
Ki kellene egy normalis tarskeresöt talalni, ahol mindenki csak normalis, közömbös kepet tölthet fel. Semmi retusalas, semmi filtere, semmi photoshop, semmi smink stb. Es mindeki irja bele a profiljaba, hogy mit keres es mit nem keres. Ne varja el, hogy mindeki, minden egyes alkalommal megkerdezze töle.
2022. jún. 30. 21:29
 7/8 anonim válasza:
Hat ilyen nemlesz 😅 aki ott ervenyesulni akar az vegyen premiumot es irjon ra egy csomo csajra jo dumakkal. Attol h jobbra huzod semmi se fog tortenni 😀
2022. jún. 30. 22:16
 8/8 anonim válasza:

Mindenki a legjobban színben akar kitűnni a tömegből, hogy eladja magát, mi ezen olyan meglepő????


Élő a legjobb, online nagyon gagyi

Nagyrésze kozmetikázza a képeit. Volt hogy 10 kilóval súlyosabb csajjal taliztam.

2022. júl. 1. 11:05

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!