Kezdőoldal » Ismerkedés » Társkeresés » Nők, van közöttetek olyan,...

Nők, van közöttetek olyan, aki ennyire földönkívülinek érzi magát a világban?

Figyelt kérdés

Emberileg úgy érzem, hogy valami nagyon földönkívüli vagyok, aki valami más dimenzióból jött.

Semmi olyan nem érdekel, amit más normális magyar fiatalt igen. Sosem érdekelt semmi olyan. Sőt, valahogy direkt olyan, mintha lázadni akarnék az ellen, amiket látok, tapasztalok.


Engem nem érdekel a politika például. Egy borzalomnak érzem azt, hogy a két fél mocskolja, támadja mindig egymást. Nincsenek benne célok, csak az egymásra fújás, utálkozás, sárdobálás. Ha látok egy politikai hirdetést vagy egy politikai cikket a kommentekkel, mindig azt érzem, hogy biztos velem van a hiba, mert olyan lenéző érzésem van az emberekkel kapcsolatban, hogy csak én lehetek nagyképű és beképzelt ilyen érzésekkel.


Nem érdekelnek az autók, motorok. Persze más normális magyar autót, motort vezet, én meg nem is értem, hogy lehet egy férfi hobbija az autószerelés, vagy a motor takarítása. Már a gondolat is untat, hogy egy járművel foglalkozzak. Persze a jogosítvány, mint képesség, hasznos, de egyébként meg elképesztő veszélyes az autóvezetés és párszáz év múlva biztos vagyok benne, hogy törvényileg büntetett lesz az emberi autóvezetés. Mert én hiába vezetnék jól, ha a szembejövő túl idős, iszik, bealszik, drogos, bármi. És erre mindig azt mondják, akkor ki se tedd a lábad... Ami megint egy legalja mocskolódás.


A kedvelt zenék között a magyarok mindenféle hangzatos magyar romantikus dalt, hajolj bele a hajambát, Fluor Tomit, Majkát, Belgát, meg más hasonló "csodás" dolgokat hallgatnak. Én elborzadok ezektől teljesen. Persze ha egy társaságban mennék ilyen koncertre, akkor eljátszanám, hogy jól érzem magam, mert így kell. De én még azt is nehezen hiszem el, hogy ezek valakinek tetszenek. Inkább arra emlékezteti az embereket, hogy milyen volt egy zsúfolt, izzadtságszagú táncteremben rázni magukat. Nem a zenét magát élvezik szerintem.


Az én idealizált világomban az lenne a menő, a férfias (vagy nőies), aki a bolygók röppályájáról tud beszélni, vagy jól tud festeni, kotyvasztani, kísérletezni, írni, alkotni. Bármi egyedit csinálni. Nem másokat utánozni.

Ehelyett azt látom, hogy egyre több nő követi Amber Heard példáját, siránkozik, hogy őt senki sem szereti, de közben megalázza és utálja látványosan a férfiakat, mint minden rossz dolog forrását a világon.


Mennyire jó is lenne, ha a neten bulihelyszínek helyett társasjáték partikra lehetne jelentkezni idegenekkel, ahol a kommunikáció van előtérben és az elfogadás az agyatlan vonaglás helyett. Ahol nem ciki 30 évesen képregényt olvasni vagy videojátékozni. Ahol a szakmunkás férfi is megeszi a csicseriborsókrémet a pacalpörkölt helyett. Ahol nem hagyja, hogy szétolvadjon a Föld, miközben darálják a csirkéket rákkeltő tartósítószeres májkrémmé és azt eszi, meg a kolbászt. Nem is értem, hogy lehet a kolbászt megenni. Ahol nem termeljük a széndioxidot tonnaszámra azért, hogy kriptopénzzel még gazdagabbak legyünk. Ahol a Don't Look Up! című film inkább vígjáték, mint a szörnyű valóság.


De nagyon úgy néz ki, semmit sem értek a világból és tényleg földönkívüli vagyok.


Igazából csak nem szeretek élni, mert egyedül vagyok ezekkel a gondolatokkal. És a szép nőknek is a kigyúrt izmos felsőtest és az üres fej a vonzó, és imádják az életüket ebben az elveszett világban. El van romolva rég minden, csak senki sem látja.


Ezt a kérdést támadni nem lehet, mert az csak egy önigazolás arra, hogy az emberek szeretnek mocskolódni és elnyomni azt, aki másképp gondolja. Érvelni viszont igen, sőt, mindenkit bátorítanék arra, hogy próbáljon meggyőzni a tapasztalt borzalmak ellenkezőjéről. Kíváncsi vagyok, sikerülni fog-e.


F/32



2022. ápr. 28. 22:13
1 2 3 4
 21/32 anonim válasza:

1. Rész

Senki:

A kérdező: "Mindenki nyomorék, de engem senki se bántson, és a bántás az amikor valaki mást gondol mint én."

2022. ápr. 29. 02:08
 22/32 anonim válasza:

2. Rész

Attól tartok, hogyha érvekkel alátámasztva fogalmazok meg kritikát vagy véleményt, azt a "mocskolódás" kategóriába fogod tenni, de megpróbálom mert unatkozom (bár jó lenne ha ilyenkor előre definiálná a kérdező, hogy mit vesz támadásnak, de az esetek 99%-ában ez elmarad).

Említetted, hogy hasznos készség szinten a jogosítvány, a politika követése is hasonló: ha valaki utánaolvas + van 1-2 alapvető ismerete akkor tud az életére hasznos következtetéseket levonni. Emiatt az egyik legcéltudatosabb dolognak tartom az ezzel való foglalkozást, ezért beszélnek róla olyanok is, akik mondjuk nem elvakult "vallásos meggyőződésből" követik az eseményeket, így szerintem fontos szempont lenne itt is tisztázni, hogy miről van szó. Kontextusból ítélve a fent említett radikális tömegre gondolsz, akik szidják az "xy bérenceit' meg a "szivárványista lompos bekapó" oldalakat különböző fórumok és hírportálok kommentszekciójában, ami valóban elkeserítő, de én a hétköznapi életben nem sokat látok ilyet, csak a neten - emiatt szerintem kicsit túlzol. Ez olyan, mintha azt mondanám, hogy minden jelenleg az ország jövőjére negatív hatású rendelkezés miatt a politika iránt nem érdeklődő, de szavazati joggal rendelkező állampolgárok vonhatók felelősségre - ez remekül hangzik, védhető is, de figyelmen kívül hagyja azt a fontos szempontot, hogy a politikai szereplők mindegyike (jelölt, megválasztott politikus, választó) a saját érdekeiért cselekszik. Természetesen a te véleményednek is van alapja, és hát a tömegek az érzelmek felborzolásával jól manipulálhatók + mindenki a saját szintjén tartja a vitákat, ezeknek ékes példáját láthatjuk ilyenkor. (Meg sokan memelik már a jelenséget komikussága miatt).

A nagyképűsegel kapcsolatban ne aggódj: egy régi amerikai felmérés szerint a megkérdezett személyek jelentős része "átlagon felüli sofőrnek" értékelte magát amikor a kutatók a vezetési képességükről kérdezték őket - a felsőbbrendűségérzés ott van a legtöbb emberben, csak nem sokan ismerik el.

Hogy lehet az autó még annak szerelése hobbi? Hát az ember testében dopamin (majd ebből adrenalin) szabadul fel, amikor pedig kész a feladat akkor sikerélmény éri az embert dopamin formájában. Arról nem is beszélve, hogy ASMR-t okoz pár emberben bizonyos részfeladatok elvégzése, és ez ráadásul hasznos hobbi, mert a jól karbantartott autót kevesebbszer kell szervizbe vinni, vagy tapasztalat esetén bizonyos problémák javíthatók otthon. Társadalmi normák és biológiai különbségek miatt népszerűbb ez a férfiak körében, de ma már nőket is lehet látni hasonló hobbival.

Magyar embernél ne lepődjünk már meg, ha hallgat magyar zenét... Az előadók akiket említettél pont nem a zenei komplexitásukról hanem a dalszövegek átélhetőségéről ismertek. Egyébként számos fesztiválon megfigyelhető, hogy a külföldi előadóké a nagyszínpad az esetek többségében, több okból, de az egyik az a magyar hallgatók preferenciák (ott van még a külföldi látogatottság, stb. de Budapesten kevés olyan embert tudnék mutatni neked 60 alatt aki sosem szeretett 1 külföldi előadót sem).

Az egyediségről meg annyit, hogy szarban lennénk, ha csak azzal lehetne ma kitűnni, mert amit felsoroltál példának: egyrészt nem egyediek, másrészt affinitás, előismeret vagy készség kell mindhez. Arról nem is szólva, hogy ezek a témák absztrakt elvont dolgok amik nem közvetlenül hatnak az ember életére (mint pl. időjárás, gazdasági változás, stb ) ezért nem élből ezekre vág bele az ember mondjuk egy első beszélgetés alkalmával, de pl. 1-1 aktuális csillagászati esemény, felfedezés vagy hasonló során igenis beszélgetnek erről a boltban is az emberek (emlékezzünk csak vissza az utolsó napfogyatkozásra). A nőies-férfias nemi jellegek meg mélyebb téma, nekem amit te mondasz az inkább a "genderség" kategóriát képviselik, mintsem a biológiai nemi tulajdonságokat, de ha genderségről beszélsz akkor a mai világban rád van bízva mi "nőies" meg "férfias".

A következő rész meg... Hát tudod feltalálták ezt az internet nevű dolgot egy ideje, van egy rakás társasjátékos oldal, de Redditen, Discordon Streamen vásárolt játékokon de egyéb halom helyen lehet olyan közösségeket találni amit te mondasz. A képregény műfaj reneszánszát éli, és nem tudok neked olyan férfit mutatni aki 30 évesen ne játszott volna egyetlen videojátékokkal sem, sőt, nőből is egyre kevesebb ilyen van. Azzal is széndioxidot termelünk, hogy itt online elektronikusan beszéljük ezt még egy kocsma helyett, és mindezt azért kell megtennünk mert egyedül érzed magad. Ez mivel jobb? Hálózati eszközök üzemeltetésével, weblapok fejlesztésével foglalkoztam valamikor, ne tudd meg ezek a masinák mennyi áramot zabálnak csak azért, hogy te a kijelződön lásd a szöveget. Nem annyit mint a cryptobányaszat, de azt nem is minden ember csinálja erőforrások hiányában - ezt igen.

Ha nem szeretsz élni látogass szakértőhöz, mozogj, keress magadhoz hasonló embereket.

És itt most egybe kell vonnom pár bekezdést, mert tartalmuk egybevág:

(...)"Ehelyett azt látom, hogy egyre több nő követi Amber Heard példáját, siránkozik, hogy őt senki sem szereti, de közben megalázza és utálja látványosan a férfiakat, mint minden rossz dolog forrását a világon."(...)

"És a szép nőknek is a kigyúrt izmos felsőtest és az üres fej a vonzó, és imádják az életüket ebben az elveszett világban. El van romolva rég minden, csak senki sem látja."(...)

"De talán "nyafogni" szabad egy szabad világban, nem? Legalább ennyit tehessek már meg."

Most lehet sirankozni/nyafogni egy "szabad világban" mert neked kijár az erre való jog, vagy nem lehet, mert a nőkön számon van kérve? Most Amber Hearddel az a legnagyobb probléma, hogy siránkozik, vagy az, hogy egy Borderlineos szociopata állat, aki a végsőkig (testiéppség kockáztatása, élet tönkretétele) elmegy csak azért, hogy valakivel kibaszhasson? Tényleg rá hasonlít egyre több nő? Egy szép nőnek miért kéne nyomorúságosan szarul éreznie magát, és egy kifejezetten számára csúf férfit választania, ha van több értelmes, jól szituált, jóképű és erős jelentkező is? Ha azt mondod, hogy egy ilyen nőnek szerényebb kiállású partnerrel kéne beérnie, akkor ez a férfiakra is igaz, nekik is egy nem vonzó partnert kéne választaniuk? Ha nem ezt implikálod akkor hova akart futni ez a gondolatmenet, miért van a kontextuson belül "problémaként" szerepeltetve a szép nők preferenciája? Ha meg igen, akkor ennek a társadalomra és a következő generációra nézve milyen pozitív vagy negatív hatásai lennének?


A te kérdésedre válaszolva meg nem vagyok földönkívüli, meg nem találkoztam olyan nővel aki pont azokat az elveket vallja mint te, de tény, hogy olyat már láttam aki valamilyen okból kívülállónak érzi magát és ilyen vagyok én is. Nem (vagy nehezen) illeszkedek társaságokba, a kapcsolatok fenntartásával is akadnak gondjaim, olyan dolgokat szeretek amit a közvetlen közösségem nem bír, és egyáltalán nincs türelmem végigmenni azokon a lépcsőkön amik szükségesek egy tartós barátság kialakításához, alkalmazkodni se szeretek. Nem segít a dolgon, hogy nem vagyok szép, és a legtöbb emberből minden élő találkozásánál kiváltom az ellenszenvet, és szélsőségesen rossz tulajdonságokkal ruháznak fel már az előtt, hogy megismernek - a humoros vagy baráti gesztusaimat is félreértik emiatt. De legalább értem mi áll annak hátterében, hogy nem beszélnek velem, és nem gyártok ilyen ostoba "mert kevés ember olyan mint én" jellegű kifogásokat. Ahogy nem titulálom a "csúszós a lejtő" érvelésüket "legalja mocskolódásnak" csak azért mert nem egyezik a véleményemmel és mert nem tudok máshogy védeni egy részben hibás álláspontot.

(Most a vezetés tiltására gondoltam, ami több sebből vérzik: pl. az ittas vezetés most sem legális a világ nagy részén, a vezetés tiltása korlátozhat bizonyos szabadságjogokat [országtól függően változó megítéléssel], ezzel a rendelkezéssel az ittas gyalogosoktól nem veszel búcsút, önvezető autónál ez potenciálisan okozhat az utas számára halálos balesetet, a jogosítvány betiltása esetén nem lenne élő operátor a gépjárműben fellépő hiba esetén. Valószínűbb, hogy szigorítják inkább a jogosítványhoz tartozó feltételeket, de az az ország ahol bevezethetik a teljes tiltást kb. Kína/Észak-Korea. De tudjuk hogy ott nagy szerepet játszik a társadalom másmilyen felépülése, és a mindenkori hatalom központilag korlátozhatja ezzel az állampolgárok közlekedési lehetőségeit [pl. azonnal a kapitányságra vigyen az autód bizonyos esetekben]).

2022. ápr. 29. 02:13
 23/32 anonim válasza:
Abban hibáztam hogy a sikerélmény/ öröm hormonja a szerotonin, nem a dopamin, 1000 bocs
2022. ápr. 29. 02:15
 24/32 anonim válasza:
Azt hittem extra dolgokat fogsz írni, de ezek teljesen átlagos tulajdonságok, szokások, szerintem a legtöbb 25 év feletti emberre ezek mind jellemzőek. Nem tudom milyen körökben mozoghatsz, hogy te annyira kívülállónak érzed magad emiatt, nekem ezek a szokások mind megvannak és a társaságomban is ismerek nem egy embert, akik hasonló érdeklődésűek.
2022. ápr. 29. 09:36
 25/32 anonim válasza:

Nos... Szépet nem fogok írni... Tele vagy borzasztó közhelyekkel, de közben meg azon vagdalkózol, hogy te nem tartozol az általad átlagosnak titulált közösségbe... Elvárod, hogy sajnáljanak, csak mert neked a mai fancy dolgok nem tetszenek. Na és? Sok más embernek sem tetszenek, de érdekesmód nekik nincs idejük arra, hogy ezen picsogjanak, mert elfoglalják magukat.

Idealizáltál magadnak valamit, de lényegi tartalom nincs mögötte, csak mi lenne ha... Ezzel a felfogással nem fogsz előre jutni, magad sem tudod pontosan mit is akarsz, nagyon gyerekesen gondolkosz. Ne értsd félre, nem bántásból írom, de szerintem érdemes elgondolkodnod rajta.

Keress célt, harcolj keményen valamiért, és amikor annak van eredménye, játszd el újra ezt a gondolatmenetet magadban. Más lesz a konklúzió, ebben szinte biztos vagyok.

2022. ápr. 29. 10:03
 26/32 anonim válasza:
My special snowflake...
2022. ápr. 29. 14:38
 27/32 A kérdező kommentje:

22:

Na erre én is hosszabban reagálok. Miért tenném a mocskolódás kategóriába a kritikádat? Te legalább energiát szántál arra, hogy megpróbálj meggyőzni a gondolataim ellenkezőjéről. Én ennek pont, hogy örülök, hiszen direkt ezt kértem.


Igen, el is mentem szavazni, de ahelyett, hogy azok az információk lennének előtérben, hogy XY mit tenne a következő 4 évben, akár havi lebontásban, hogy mik a célok és ezeket miként érnék el, ehelyett a két oldal egymás támadását kapjuk.

A politikai youtube hirdetések is szólhattak volna arról, hogy ezeket a célokat és kívánt tevékenységeket mondják el, nem pedig 1-2 apró információt, amit 2 hónap alatt meg lehet oldani. Nincs információ a tervezett 4 évről. Lehet, hogy ha órákig bújok olyan oldalakat, amikről kinyomozom, hogy nem-e fizeti valamelyik oldal, akkor megkapok valami értelmes tárgyilagos információt...Vagy nem.


Tetszik, hogy a biológiai okait mondod el az autószerelés szeretetének. Azzal van a probléma, hogy a nők szemében egy ilyen "férfiasabb" hobbi vonzóbb, mintha 30 évesen képregényt olvas egy férfi a 4 fal között. Azt viszont nem értem, hogy ez miért lehet. Manapság kihalna az emberiség, ha csak autószerelőkből állna. A tudomány fogja a fajt fenntartani, ez egyértelmű.


De, engem meglep a magyar zene kedvelése. Pont a szövegek miatt. Én sosem tudtam a magyar dalszövegeket átélni. A legtöbb arról szól, hogy milyen sokat kell dolgozni, milyen jó a szerelem, mennyire fárasztó a munka, buli van, buli van, stb. Én kakukktojásként szeretem a munkámat és nem találom az örömöt a szerelemben, mert a nők olyanok, amilyenek. A buli meg... hát voltam néhányban és annyira unalmas tevékenységet, hogy órákon át a villogó fényben rázzam magam, hááát...


Úgy értem, a korosztályomhoz és a lakóhelyemhez képest egyediek. Szerintem 100 km-en belül nem foglalkozik velem egykorú srác hasonló dolgokkal, mint én. Meglepne.


Akkor csak én kaptam támadásokat arra még gimis koromban, hogy mi ez, hogy játszok videojátékokkal, nőjek már fel? Pedig ezt velem egykorú férfiak mondták.

Tudom, hogy sok áramot zabálnak, de ezek nélkül még jobban egyedül érezném magam.


"látogass szakértőhöz" látogatok, nem sokat segít.

"keress magadhoz hasonló embereket" nem találok 30 éve.

"mozogj" azt is teszem rendszeresen, nem sokat dob a kedvemen.


Az a probléma, hogy a nőknek konkrétan semmit sem kell tenniük, hogy vonzók legyenek. Ha szépnek születtek, akkor kb sminkkel és smink nélkül is szépek. Nekünk, férfiaknak nem elég csak lennünk, hanem egy kigyúrt testhez évekig !!! kell keményen naponta dolgozni, edzeni, nem csak megemelni 3x egy súlyzót egy nap. Napi több órás kemény munka. És még akkor ott van az, hogy kedves legyél, de ne túl kedves. Aranyos legyél, de ne túl aranyos, stb. A nők nem veszik észre, hogy valójában egy sok résztvevős kiszavazóshowt rendeznek, amiben a férfiak versengenek, és ha a 100 kör után nagy nehezen feltornázzák magukat a 3. vagy 2. helyig, vagy netán az elsőig, akkor is lehet, hogy egy hónap múlva repül, és 10 perc alatt véletlenül elrontja az egészet. És persze más nőnél újra a 100.-adik lesz, miközben néhányan már a trónért küzdenek és már valószínűleg kezd is szerelmes lenni a nő valakibe, miközben mi a 100. helyről próbálunk kiabálni, hogy jaj, engem is vegyél már észre.

Egy nagy, kiegyenlítetlen küzdelem az egész.

Nem mondanám, hogy ezért a nők lennének teljes mértékben a felelősek (bár tisztán látható, hogy élvezik azért ők ezt a helyzetet), inkább a kultúra, amiben a férfi mindig aki küzd, a nő pedig aki válogat. Ennek régesrég úgy kéne zajlania, hogy néha a nő is küzd valamennyit. De addig még párszáz évig várni kell. A másik probléma, hogy a nők szeretik a romantikus filmeket, amik azt mondják el, hogy van egy tökéletes férfi, és ha elég kiszavazóshow-t rendez egy lány, akkor megtalálja a Nagy Őt. Ami egy marhaság.

Meg persze egy-egy ilyen szakítás általában csak a férfinak fáj (arról is lehet ám statisztikát találni, hogy több nő szakít manapság, mint férfi), és a nők általában hamarabb találnak maguknak mást. Míg egy férfinak fél évig vagy évekig is lehetnek öngyilkos gondolatai, mire talál valakit, aki kb megsajnálja. Majd az első hibánál ugyanúgy szakít vele, mint ahogy az előző tette. Ja, a nőkben meg kb fel sem merül az, hogy ők is a hibások azért, ha nem érezték jól magukat a kapcsolatukban.


De azért remélem te is látod, hogy ha már mindenhol kormány nélküli okos autó lesz (mert bármilyen hihetetlen, így lesz. A számítógépekről se gondoltuk, hogy háztartásokba fognak kerülni), addigra esély se lenne emberi autóvezetésre. Csak be fogod diktálni a címet és elvisz.

2022. ápr. 29. 20:31
 28/32 anonim válasza:

27:

[link]

2022. ápr. 29. 20:40
 29/32 A kérdező kommentje:
Az is beszédes, hogy Angliában bevezették, hogy böntönbe kerülhet az, aki megbámul egy nőt... ennyit a szemezésről és hasonló közeledésekről. Lassan meg sem szólíthatja a férfi a nőket, ha a nő nem ad írásbeli engedélyt rá.
2022. ápr. 29. 21:14
 30/32 anonim válasza:
Én akkor ufó vagyok ezek szerint, mert engem sem érdekel a politika, autók, motorok sőt, a sportok sem. Modern, mai zenét sem hallgatok, viszont szeretem az 1950-1990 közötti számokat minden stílusból vegyesen. Régen kitaláltam zenéket, amikor volt hangszerem és több időm. Szeretek olvasni, általában emberekről, mert nem tudom értelmezni legtöbbször a tetteiket, kiszámítani a reakcióikat. Sok szokásom van, amiket mindig betartok (minden májkrémes puffasztott rizst eszek tízóraira, nem öntöm rá a pörköltet a köretre, a hús csak jobboldalt lehet a tányéromban stb. Nem beszélek a telefonba, ha nem látom a másik arcát, mert nem videócseten hív, illetve inkább csak írni szeretek, grafomán vagyok. Szinte mindig megtervezem előre a napjaimat. Szerintem a világ úgy lenne szép, ha elfogadnák a hozzám hasonló embereket is, ha nem néznének furcsán, amikor beleülök egy hintába a játszótéren, mert szeretek hintázni és ilyenek. Ha lehetne jókat beszélgetni a másik nemmel és nem kellene közben erőltetni a szemkontaktust és nem akarna a bőrömhöz érni senki, meg puszit adni,nem kellene mindig gondolkozom, hogy célozgatunk, mert azt mondanák, amit gondolnak. Nem akarok már ismerkedni, mert csak bántani akarják a testem, a lelkem meg soha senki nem érti meg.
2022. ápr. 29. 21:56
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!