Kezdőoldal » Ismerkedés » Társkeresés » Lányok járnátok egy skizoid,...

Lányok járnátok egy skizoid, mániás depressziós sráccal?

Figyelt kérdés

Neked bejönnek az őrült

Tudjátok mit mondanak róluk:)



2021. márc. 14. 12:30
1 2 3
 21/22 anonim válasza:
Az milyen?
2021. aug. 2. 11:05
 22/22 anonim válasza:

#21.

A bipoláris zavar másik neve mániás depresszió. A bipoláris betegeknek vannak olyan időszakaik, amikor nagyon jó kedvük van, majd kicsattannak a boldogságtól, felelőtlenül viselkednek, reggeltől estig nevetnek, egész nap mozognak, illetve mindent szépnek és jónak látnak. Ezt mániának nevezik. Nagyon jó érzés. A mánia sajnos nem tart örökké, hanem utána elindul a beteg lefelé a lejtőn, teljes letargiába zuhan. Öngyilkossági gondolatai vannak, ki sem kel az ágyból, egész nap csak sír, állandóan szomorú, bármi is történjen. Ezt nevezik depressziónak. Az én életemben ez a legrosszabb dolog. Bipolárisoknál a mániás és a depressziós epizódok váltakoznak egymással, de kevert fázisok is előfordulhatnak, amikor egyszerre vannak jelen a mániás és a depressziós tünetek is. Egy ilyen fázis akár több hónapig is eltarthat, de nálam van, hogy akár percenként is megváltozik a hangulatom. Nekem a bipoláris zavarom miatt nagyon nagy az étvágyam és nagyon kevés az alvásigényem. Szerencsére többször vagyok mániás, mint depressziós, így nagyon sokat sportolok. Nem egy jó ajánlólevél magamnak ez a betegség. :D


A kérdésben szereplő srácnak skizofréniája is van, nekem az szerencsére nincsen. A skizofrén betegeknek erős hallucinációik és téveszméik szoktak lenni, például, hogy figyelik és üldözik őket, esetleg valaki kívülről irányítja a gondolataikat. Gyakran hangokat hallanak, vagy olyan dolgokat látnak, amik valójában nincsenek ott. Persze, a skizofréniának és a bipoláris zavarnak is több fajtája van, én csak nagy vonalakban írtam le a két betegséget. A skizofréniáról nem tudok nagyon részletesen nyilatkozni, mert nem vagyok benne érintett.

2021. aug. 2. 16:49
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!