Kezdőoldal » Ismerkedés » Tanulótárs keresés » Szeretne valaki németül...

Szeretne valaki németül tanulni, nyelvvizsgára készülni?

Figyelt kérdés

Rólam:

Tanultam ~ 10 évig németül a suliban, de aki nem abból akart érettségizni, azt gimiben nem nagyon fogták tanulásra. Meg nekem is fontosabb volt az angol. Mindegy.

Nem vagyok teljesen hülye hozzá, elég sok dologra emlékszem, viszont sokat felejtettem, főleg a nyelvtant -amit a suliban sem magyaráztak túl. Online szintfelmérők szerint b1 szint körül állok.


A célom a tanulással: nyelvvizsga, leginkább b1 -tudom, hogy értelmetlen, de nekem jelenleg több, mint elég.

Tudok küldeni anyagokat, könyveket, ha szükséged van rá.

Illetve, egy nem túl jelentős info a kérdés kapcsán: 23/f


Ha szeretnél közösen tanulni, írj bátran, legyél fiú, vagy lány, idősebb, vagy fiatalabb teljesen mindegy.

De légyszi csak akkor, ha tényleg közösen szeretnél haladni, gyakorolni stb.


Akkor is írhatsz, ha esetleg csak könyvekre lenne szükséged, szívesen elküldöm, de akkor azt írd.


Természetesen nem hirdetek és/vagy reklámozok semmit!



2020. jún. 25. 16:08
 1/6 anonim válasza:

Nálam az lenne a baj, hogy a mondat felénél lehet átváltanák hollandba, mert már régen beszéltem németet, de én is akartam nyelvvizsgát


Ha van időd akkor tudom ajánlani, hogy keress jó német youtubereket, filmeket

B1 szintről 1 év alatt mint a dombról leguruló hógolyó, úgy lehet felszedni a tudást ha videókat is nézel

Nekem eddig bevált, ritkán használtam könyveket és soha sem tanultam be szövegeket

Nyelvtan is könnyebb így, van olyan szerkezet amit megszokásból használok

2020. jún. 26. 14:16
 2/6 anonim válasza:

Szia,

Javaslom, neked a "kis német nyelvkönyv " című pici kis könyvet. Elég jól összefoglalja a nyelvtant és ha jól emlékszem nem is vokt nagy összeg, illetve vannak benne példák is.

2020. jún. 27. 17:30
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindkettőtök válaszát!

Megnézem a könyvet, és persze a videók és társai is tervben vannak. Nem árt, ha nem csak a cd-ken lévő (kicsit mű)) szövegeket hallok.


Mondanám, hogy megy a zöld, de sajnos nincs.😅

Azért pacsi 💪👏

2020. jún. 27. 20:03
 4/6 anonim válasza:

Nincs mit.

Ami még eszembe jutott az az "easy german" nevű csatorna,arra is nézz rá ha gondolod.

2020. jún. 28. 15:59
 5/6 anonim válasza:

Szia, nekem németül kellene tanulnom, B2-es nyelvvizsgára lenne szükségembelég gyorsan a tanulmányaim miatt, igaz még alapszinten sem vagyok, viszont eddig nem tudtam rávenni magam a komolyabb tanulásra. Őszintén eléggé fáj nekem a német nyelv :D gimiben 4 évig "tanultam", de azt inkább csak szenvedésnek nevezném. 1 éve semmilyen közöm nem volt hozzá, szóval nem tudom, hogy így számodra mennyire lennék 'hasznos', de szívesen kipróbálnám, hátha te leszel a motivációm. :) Ja, és még annyi, hogy nincs túl sok időm, de szerintem össze tudnánk egyeztetni.

19/l (ez tényleg nem sokat befolyásol)

2020. jún. 29. 11:16
 6/6 anonim válasza:

Nekem nem lenne időm rá, de ha kérdésed van, nyugodtan írj rám. Nagyon jól tudom a nyelvtant, esetleg tippekkel is elláthatnálak.


Sok szerencsét!

2020. jún. 29. 12:49

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!