Kezdőoldal » Ismerkedés » Egyéb kérdések » Van esetleg köztetek ex-Jehova...

Kiváncsifáncsi:) kérdése:

Van esetleg köztetek ex-Jehova tanúja, vagy "tanú", akinek felnyílt a szeme és szívesen beszélgetne a tapasztalatairól velem?

Figyelt kérdés
Amióta ráébredtem bizonyos dolgokra, nagyon egyedül érzem magam.. mert a tanúk fanatikussága miatt, nem lehet velük érdemlegesen beszélgetni, a kivülállók meg azt tapasztalom nem tudják úgy átérezni ezt a helyzetet. Természetesen érthető. De jó lenne tényleg valaki értelmes, gondolkodó emberrel beszélgetni..

júl. 8. 20:54
1 2
 11/12 anonim válasza:

#9:

Rendben, akkor várom privátban. Nincs ilyen ismerősöm, volt 1-2 ilyen térítő akivel beszélgettem az utcán, de ateista vagyok, nem hiszek ebben.


Hallottam róla, hogy elég nehezen megy ez a dolog, mert ugye akinek eddig csak tanú barátai voltak, azok egyedül maradnak, ha egyedül nekik nyílt fel a szemük.

Arról is hallottam, hogy a covidos kényelmes zoomos meetingek sokaknak segítettek rájönni hogyan is lehetne szebb az élet, akár a szektán kívül is.

júl. 9. 09:56
 12/12 anonim válasza:

"én max a Bibliát fogadom el, nekem nem kellenek az Őrtorony meg az ehhez hasonló kiadványaik, de nyilván rosszul fogadták. Jöttek a szokásos mondataik. És a szankciók"


Akkor ez a szekta nem olvasta el a Bibliából azt a mondatot, hogy semmit se tégy hozzá és semmit se végy el belőle. Jézus tanításának lényegéről meg pláne nincs fogalmuk.

Jó, hogy kiszálltál ebből a - leírás alapján - őrült szektából. Szerencsére nincs velük tapasztalatom, tehát nem tudok válaszolni a kérdésre.


Szerencsére mi, a szektán kívül sokan vagyunk gondolkodó emberek. Üdvözlünk újra magunk között, ahol megengedjük, hogy legyen más véleményed.

júl. 9. 15:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!