Kezdőoldal » Ismerkedés » Egyéb kérdések » Van esetleg köztetek ex-Jehova...

Kiváncsifáncsi:) kérdése:

Van esetleg köztetek ex-Jehova tanúja, vagy "tanú", akinek felnyílt a szeme és szívesen beszélgetne a tapasztalatairól velem?

Figyelt kérdés
Amióta ráébredtem bizonyos dolgokra, nagyon egyedül érzem magam.. mert a tanúk fanatikussága miatt, nem lehet velük érdemlegesen beszélgetni, a kivülállók meg azt tapasztalom nem tudják úgy átérezni ezt a helyzetet. Természetesen érthető. De jó lenne tényleg valaki értelmes, gondolkodó emberrel beszélgetni..

júl. 8. 20:54
1 2
 1/12 anonim válasza:

mik a tapasztalalataid? régóta tag vagy? Kivülálló vagyok, de át tudom érezni.

próbáltál beszélni valakivel erről aki tag, és még nem interjuvoltak meg a vének? vagy csak csendes lázadó vagy?

júl. 8. 21:54
 2/12 anonim válasza:
júl. 8. 22:05
 3/12 anonim válasza:

Google. Írd be hogy "Jehova tanúi kilépés"


És katt a videókra.

júl. 8. 22:09
 4/12 anonim válasza:
Elég hülyén érezheti magát igy is, hogy felnyilt a szeme, hát ha még videokat nyit majd meg, és azokkal kezd el beszélgetni.
júl. 8. 22:12
 5/12 anonim válasza:
Hát na mit mondjak erre.. Van 5 kolléganőm, mind Jehova tanúi. Elég furán viselkednek..nem nyitottak.. Senki nem keresi a társaságukat.
júl. 8. 22:17
 6/12 A kérdező kommentje:

1, gyerekkorom óta "tag" vagyok, de pár évvel ezelőtt kezdtem komolyabban foglalkozni a vallással, 14 évesen (akkor is keresztelkedtem). Aztán amilyen gyorsan bele is csúsztam, olyan gyorsan sikerült is észre vennem bizonyos dolgokat. Most 17 vagyok, és totál újból kell mindent építenem, mert konkrétan az eddigi életem csak ebből állt.

Azt tapasztalom röviden, h sok minden nem egyeztethető össze a Biblia tanításával és rengeteg embert húznak be a csőbe a nárcisztikus jellemvonásokkal rendelkező vezetők. Ahogy fogalmaztad csendes lázadó vagyok, több okból is kifolyólag. Sajnos még nem rendelkezem elég erős jellemmel ahhoz, h képes legyek akár vállalni a kiközösítést( ugye a családom, sok kedves barátok itt vannak). Nehéz úgy leépíteni a dolgokat, h belülről totál nem értek egyet velük de pl még mindig tanúként vagyok azonosítva. Vénekkel beszéltem már, burkoltan de lényegretörően h én max a Bibliát fogadom el, nekem nem kellenek az Őrtorony meg az ehhez hasonló kiadványaik, de nyilván rosszul fogadták. Jöttek a szokásos mondataik. És a szankciók. Tudom, h nem minden tanú rossz, sokan áldozatok..sőt, nem is a tanúkkal van bajom, hanem a szervezettel és a sok dogmával amivel azt érik el h kész lelkisérült emberek lesznek az egykor boldog emberekből..



2/3 köszi, rengeteg videót láttam már. Nem a kilépéssel van gond, én beszélgetni vágynék hasonló sorsú emberrel. De tényleg köszönöm!


4, tényleg hülyén érzem magam, de a videók érdekes módon jó érzéssel töltöttek el, h nemcsak én dőltem be ennek a szektának..szóval ezen már túl vagyok valamilyen szinten. A fájdalmas valósággal való szembesülésnek már inkább hálás vagyok


5, sajnos fanatikusak, és van egyfajta szellem ,ami hatással van mindazokra, akik egy idő után rendszeresen kezdenek el járni az ő közösségükbe.

júl. 8. 22:40
 7/12 A kérdező kommentje:
2, ezt a videót is láttam. De köszönöm szépen azért:)
júl. 8. 22:44
 8/12 anonim válasza:

Kérdező neked minek a hatására nyílt fel a szemed?


Mostanság elég sok ilyen videót néztem amúgy, de soha nem voltam tag, ateista vagyok. Érdekes ez a hitehagyott téma.

A családod, barátok mennyire maradtak meg? Mással együtt sikerült megszabadulnod az agymosástól, vagy csak egyedül szabadultál fel?

júl. 9. 03:19
 9/12 A kérdező kommentje:

8, huh, ez elég komplex. Ha tényleg érdekel privátban leírom. Te amúgy honnan hallottál a tanúkról? Vannak tanú ismerőseid?

Válaszolva amúgy a kérdéseidre, meglepő módon elég sok embernek nyílt fel a szeme a környezetemben, csak ugye ,akik régóta benne vannak(évtizedek) ,azok nem tudnak csak úgy érzelmileg egyből levállni és még azért próbálják győzködni saját magukat, h tévesek a felismerések. ( nagyon mélyreható a manipuláció és ez a kedvességbe bújtatott amit rohadt nehéz felismerni) Szerencsére mivel óvatosabb vagyok, nem hoztam még hirtelen, elhamarkodott érzésekből teli döntéseket, de pl erre is van példa, ismerőseim köréből...csak ők azóta Istenről sem akarnak már hallani, se semmi ilyesmi témáról. Náluk így jött ki ez az egész sérelem dolog.

Amúgy visszatérve arra, h másoknak is sikerül-e, amúgy igen de ez egy elég hosszú folyamat. Nekem annyi szerencsém van h amióta ténylegesen is tudok kritikusan gondolkodni (13-14év) azóta ilyen apróbb dolgokat mindig felírtam magamnak, nekem nem kell a fél életemet újból építenem, de azért pár évet igenxd

júl. 9. 08:56
 10/12 anonim válasza:

Szia!

Én negyedikgenerációstanú vagyok.

Kb. 14 év nem járok gyülekezetbe, kiközösítve nem vagyok és néha szoktam beszélgetni tanúkkal.

Mindig azt halottam képezük magunkat én pedig ezt tettem, de idővel hiányosságokat találtam, mondhatnám rést a pajzsom…

Ha gondolod nyugodtan írj privátt.

júl. 9. 09:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!