Kezdőoldal » Ismerkedés » Egyéb kérdések » Lányok/nők! Jó pasi is lehet...

Lányok/nők! Jó pasi is lehet "creep" vagy "weirdo"? Ha igen, miben nyilvánul ez meg?

Figyelt kérdés
Tudom, sokaknál kiveri a biztosítékot az ilyen angol szleng, de aki érti az érti.

2023. szept. 22. 21:02
1 2
 1/13 anonim válasza:

a creep, mint atvett angol fosas magyarul ijeszto ember aki lekovethet akar meg allandoan radirogat fura dolgokat.


a weirdo meg ugyancsak fos, azt jelenti hogy furcsa ember, az elozonel sokkal gyengebb verzio, inkabb ilyen szokatlan habitusu embernek mondanam de enyhe negativ ertelemben amin max a szamat huzom es ennyi.


ha valaki nem tudja ezeket a fosokat. Ne mertem miert kell atangolosodni amikor magyarul is letudod irni. En ertem, hogy vannak szavak amiket angolul tudsz de magyarul nem, de az nem a hetkoznapi nyelvben van max olyan ritkan hogy egyszer talalkozol vele eletedben.

2023. szept. 22. 21:11
 2/13 A kérdező kommentje:
Tudtam hogy valaki ezen fog ruhózni. Skippelhetjük a témát? :D
2023. szept. 22. 21:14
 3/13 anonim válasza:
Persze hany old vagy you? 17? 22?
2023. szept. 22. 21:16
 4/13 anonim válasza:

Nem tudom miért baj hogy a creep szót használja. A magyarban nincs megfelelője, vagyis én nem tudok róla... Csak körülírni lehetne, ahogyan te is ezt tetted...


Vonzó külsejű férfi szerintem csak akkor lehet creepy, ha demonstrálja a viselkedésével, pl. nyomul, nem érti a nemet, ilyesmi.

Ha viszont csúnyácska, pl. 10-es skálán 5 alatt, akkor sajnos alapból creepynek tűnhet akár egy sima köszönés vagy bármi - sajnos ilyen az élet.

2023. szept. 22. 21:18
 5/13 anonim válasza:

Ha igy beirod hogy creepy akkor tenyleg nincs sok ertelme, kontextus nelkul. A kerdezo adott kontextust igy lehet erteni.


De most beirnam igy magaban hogy "creep" nincs ertelme.


Ha magyarban beszelgetnenk es szoba kerulne egy sztori amiben van egy fura (creepy) ferfi aki ... - itt mar be is fejezhetjuk itt a szemantikazast, mert benne van mar a szovegben a lenyeg egesze.


Ugyanigy angolban nem fejezheted be a mondatot ha nem ismered az illetot


I was shopping yesterday man and I saw this creepy guy who ...


Ugyanugy ertelmetlen lenne a "who" nelkul


I was shopping yesterday man and I saw this creepy guy ... - ez itt akkor most angolozzunk "vague" lenne (ami pont egy jo pelda szerencsetekre egy olyan szora amit nehez magyarra egy szoval kimondani), mert miert volt creepy, mi neki a creepy.


Kontextus fuggo a dolog.


Kontextus kell.

2023. szept. 22. 21:30
 6/13 anonim válasza:
Meg kell tanulnom angolul 😭
2023. szept. 22. 22:26
 7/13 anonim válasza:

Creep(y) példa: egy nő sétál az éjszakában és egy sikátorból egy férfi bámul rá gyilkos szemekkel. Tök mindegy, hogy csúnya a férfi vagy modell kinézetű. Félelmet fog kiváltani egy 'creep'.


Weirdo példa: egy nő ül a kávézóban és megpillant egy férfit, aki semleges tekintettel oda-oda tekint rá. Ha a férfit külsőre vonzónak találja, akkor nem fog semmilyen negatív érzést kiváltani a nőből. Viszont ha külsőre nem szimpatikus a férfi, akkor a nő furcsálni fogja (weird) és kellemetlen érzést vált ki belőle.

2023. szept. 23. 00:16
 8/13 anonim válasza:
Radiohead
2023. szept. 23. 12:00
 9/13 anonim válasza:
1,3,5 vagyok, nem én írtam a 7 est mielőtt bárki gondolná :)
2023. szept. 23. 13:06
 10/13 anonim válasza:
Elméletileg lehetséges, de még nem találkoztam ilyennel. A rondák viszont alapból azok. Ez van.
2023. szept. 23. 20:35
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!