Kezdőoldal » Ismerkedés » Egyéb kérdések » Zavar ha a fiú fizet a randin,...

Zavar ha a fiú fizet a randin, hogy lehet ezt a helyzetet normálisan kezelni úgy, hogy ne legyen kínos?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nem tudom miért de elég kellemetlenül érzem magam ha a fiú fizet (akár az első randin is). Nem érzem úgy, hogy ez a “kötelessége” lenne. Mindig felajánlom, hogy fizetek vagy legalább felezzünk, legtöbbször természetesen visszautasítják de néha annyira kellemetlen az egész szituáció. Hogyan lehet ezt rendesen “intézni”?

((+Nyíregyházán lakok és pénteken találkozok egy győri fiúval aki csak ezért lejön hozzám, ezek után nem érzem korrektnek, hogy még ő is fizessen miközben az én “vendégem”))

20L



2021. jún. 6. 15:20
1 2
 11/17 anonim válasza:
10-es, 8-9 vagyok. Én ezt csak ugyanolyan figyelmességnek veszem, mint az előreengedést ajtónál. Szívesen fizetek, cserébe nem várok el semmit. Egyszerűen csak szeretek adni / örömet szerezni, de ha látom, hogy annak ellenére kellemetlennek érzi a meghívott, hogy elmondtam a hozzáállásom, akkor persze, fizethet. Hisz nem az a cél, hogy szarul érezze magát. :D Természetesen neked sem mondanám meg, mit tehetsz és mit nem, ha egyértelműen szólsz, hogy ez zavar, akkor megértem azt is, nem feszülök rá ilyesmire. Sőt: meg is hívhatsz. Mikor érsz rá? Xd :)
2021. jún. 10. 11:09
 12/17 anonim válasza:

A 10-es vagyok: értem, hogy mit mondasz, de sok nöt zavar, ha udvariaskodnak vele, mert vagy régimódinak, vagy egyes esetekben akár megalázónak érzi.

Igazánból eddig nem én nem kerültem olyan helyzetbe, hogy kifejezetten kínos lett volna, ha nagyon ragaszkodik valaki, hogy fizessen helyettem, akkor nem kezdem nagyobb vitába emiatt, de ilyenkor odafigyelek, hogy aránylag olcsóbban rendeljek magamnak, még véletlen se legyen kihasználás jellegü a dolog.

Ha van folytatása a randinak, akkor legközelebb én fizetek és a téma lezárva.

Elvileg meghívhatlak, szivesen teszem, de gyakorlatilag nem biztos, hogy megvalósítható. De ez a része nem publikus, hogy miért

2021. jún. 10. 15:58
 13/17 anonim válasza:
Szerencsére nem okoz örömet senkit sem megalázó helyzetbe hozni, sőt..! Hát, sajnos igaz, néhány szempontból régimódi vagyok. Ma is felvettem egy csaj leejtett blokkjait a pénztárnál, s általában előre is engedem őket. Ezen nagyon nehéz lenne változtatnom. De szerencsére elég lazán is kezelem a dolgokat, pl. felvetem, hogy 3-ra elfutunk, s az ügy megoldva. :)
2021. jún. 10. 16:17
 14/17 anonim válasza:
OK, igazad van, sajnos lassan kimegy a divatból az udvariasság, ez van!
2021. jún. 10. 20:29
 15/17 anonim válasza:
Neked is igazad van :)
2021. jún. 10. 21:01
 16/17 anonim válasza:
Szerintem a 8-9-es hozzáállása teljesen rendes, meg valahogy a szövegből is nyugodtság sugárzik. Bár ilyen korrektül kommunikálnának az emberek!
2021. szept. 10. 21:14
 17/17 anonim válasza:

Én is hasonlóan vagyok egyébként: nagyon kellemetlen, mert az az érzésem, hogy tartozok neki.


Én a helyedben első randin valami nem túl drága dolgot kérnék, és ha előre nincs megbeszélve, akkor a végén mindenképpen azt venném alapnak, hogy felezünk: mindenki fizeti a sajátját. Ha leintene és nagyon ragaszkodna ahhoz, hogy ő fizessen, akkor talán ráhagynám, és ha úgy gondolnám, lesz következő alkalom is, akkor hozzátenném, hogy akkor legközelebb én akarom meghívni.

2022. jan. 12. 18:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!