Kezdőoldal » Ismerkedés » Egyéb kérdések » Zavar ha a fiú fizet a randin,...

Zavar ha a fiú fizet a randin, hogy lehet ezt a helyzetet normálisan kezelni úgy, hogy ne legyen kínos?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nem tudom miért de elég kellemetlenül érzem magam ha a fiú fizet (akár az első randin is). Nem érzem úgy, hogy ez a “kötelessége” lenne. Mindig felajánlom, hogy fizetek vagy legalább felezzünk, legtöbbször természetesen visszautasítják de néha annyira kellemetlen az egész szituáció. Hogyan lehet ezt rendesen “intézni”?

((+Nyíregyházán lakok és pénteken találkozok egy győri fiúval aki csak ezért lejön hozzám, ezek után nem érzem korrektnek, hogy még ő is fizessen miközben az én “vendégem”))

20L



2021. jún. 6. 15:20
1 2
 1/17 anonim válasza:

Elöre közlöd vele, hogy csak úgy mégy vele bárhová, ha te fizeted a részedet.

Illetve az is megoldás lehet, hogy amikor fizetésre kerül sor, még mielött bármit is tudna szólni, mondod a pincérnek, hogy a saját fogyasztásodat te fizeted. (csak adott esetben megsértödik a a fiú)

2021. jún. 6. 15:26
 2/17 anonim válasza:
Ami neked kínos az még nem azt jelenti hogy tényleg kínos, tehát senki nem fog azért kinézni vagy lenézni mert helyetted fizetnek.
2021. jún. 6. 15:31
 3/17 anonim válasza:
Intézzétek el "sávosan" a dolgot - egyszer a fiú állja a cechet, utána te. Megint ő, megint te. Nálam ez működött a legjobban.
2021. jún. 6. 15:42
 4/17 anonim válasza:

Én ezt úgy szoktam intézni, hogy MEGKÉRDEZEM a csajtól: "meghívhatlak?" vagy "fizethetem a rendelésedet/jegyedet"?


Szerintem ez a legkorrektebb, legelegánsabb, és abszolút udvarias. Így leszünk partnerek. Máskor meg ha mondja hogy most ő akar fizetni, mondom neki oké.

2021. jún. 6. 16:17
 5/17 anonim válasza:
Megértelek. Nekem is kellemetlen szokott lenni, mert olyankor úgy érzem, hogy a meghívásért cserébe vár valamit tőlem. És mint kiderül utólag, valóban várnak valamit cserébe, különben lehúzós ribinek tartanak. Nekem sajna ezek a negatív tapasztalataim.
2021. jún. 6. 19:37
 6/17 anonim válasza:
5#Még szép.... Minek mész randira ha nem akarsz semmit a sráctól?
2021. jún. 7. 03:04
 7/17 anonim válasza:
#6 Akarok, amikor elmegyek a randira. De aztán a randi alatt is kiderülhetnek dolgok, amelyek miatt meggondolom magam.
2021. jún. 7. 18:36
 8/17 anonim válasza:
Én egyszerűen ki szoktam jelenteni, hogy én vagyok a pasi, tehát én fizetek, és ennyi, kár is erről tovább beszélnünk. Ez általában elég szokott lenni.. Ha mégsem, akkor hozzáteszem, hogy köszi, hogy ilyen figyelmes vagy, de ez így rendben van, ha nem fér a büdzsémbe, majd fogok szólni. :)
2021. jún. 9. 22:26
 9/17 anonim válasza:
8-as voltam. Szóval: ne zavarjon. (Max még egyszer jelezheted, hogy mégis jobban éreznéd úgy magad, ha fizetheted a rád eső részt, de ha másodszor sem enged, akkor vedd tudomásul. Valószínűleg nem fog koldusbotra jutni a meghívásod miatt sem ő, sem más. :)
2021. jún. 9. 22:30
 10/17 anonim válasza:
8-9-es: nekem (meg gondolom, a kérdezönek is) nem az a probléma, hogy te férfiként csödbe mégy attól, hogy fizetsz helyettem, hanem hogy nem engeded, hogy eldöntsem, én mit akarok. Ezt sosem értettem, miért kellene neked megmondani, mit tehetek és mit nem.
2021. jún. 10. 07:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!