Szerintetek ez tényleg gáz?
Baráti társaságban előjött a téma, miszerint facebookon bejelölni valakit és beszélgetést kezdeményezni gáz, nem illő dolog. A társaság egy része azt mondja ez teljesen így van, nem erre való a közösségi oldal, ennek nem itt van a helye. A másik része pedig azt mondja, hogy teljesen rendben van, hiszen ha valaki nem nyitott a dologra vissza sem igazolja az ismerősnek jelölést. Továbbá, hogy miben tér ez el attól, mint mikor a buszmegállóban vagy más hasonló helyen kezdeményezel beszélgetést.
Kicsit bizonytalan az álláspontom. Mindkét oldalt meglehet érteni, de inkább hajlok a második felé. Mi rossz lehet ebben?
Nektek mi a véleményetek?
Na pont ez a problémám. Ha az utcán azt mondod egy csajnak, hogy "jó a segged, cicám" akkor a tűzrőlpattantja megköszöni, vagy azt kapod hogy bunkó gyökér. Ez teljesen rendben van. Viszont ha valakire ráírsz neten, hogy "szia, nincs kedved beszélgetni?" Az már zaklatás és undorító. Jó ez egy kicsit (eléggé) sarkított példa, de a lényeg átjön.
Lehet velem van a baj, de ezt akkor sem értem. Mivel másabb? Nyílván ha 10 üzenettel lebombázod, az zaklatás. De egyel?
Azért nem ugyan az, ha valaki tisztelettel ír rá valakire, hogy szeretne ismerkedni, mintha tényleg undorító módon ismerkedne.
Utóbbit teljes mértékben elítélem én is, de az előbbivel mi a gond?
A társkeresőkön pedig sajnos sokan nem azért vannak fent hogy komolyan ismerkedjenek...
5-ös: Ez teljesen így van. Sok csaj pl csak azért van fenn társkeresőn, hogy reklámozza az instagramját. Nagyon sok az inaktív fiók, így eltörpül azok száma akik tényleg ismerkednének.
Illetve nagyon sokan úgy élik meg a társkeresőre történő regisztrációt, mint valami végső elkeseredés. Legalábbis ismerek néhány olyan lányt aki inkább nem regisztrál mert az milyen már.
Plusz ha életed szerelmét feldobja a facebook, akkor nem írsz rá, mert az milyen már? Ennyi erővel személyesen sem illik oda menni, mert az milyen már?! Ott a társkereső, regisztrálni kell, nem idegenekhez odamenni.
Vagy én látom rosszul?
Felesleges egy álláspontot erről kialakítani, mi az illő és mi nem. Az ilyen kérdések mindig értelmetlen fejtegetésekbe mennek. Aki nem akar, az nem ír. Aki pedig talál egy kedves embert akit meg akar ismerni, az rá ír, hisz.. Miért ne tenné? Hisz beszélni akar vele. Mi az a racionális fal, ami helytelenné tenné ezt? Mi az, hogy nem illik? Mi van, ha a két ember tökéletesen összeillik, de az illem miatt nem ír rá?
Mi van, ha rá ír, és a másik ember nem örül neki? Hát akkor nem válaszol.
Hiába vannak Facebook csoportok, ha az ember x illetőt szeretné csak kifejezetten megismerni, minek menjen fel ismerkedős csoportokba?
"Normális ember nem így ismerkedik"
Semmi köze a normalitashoz. Ez teljesen logikátlan negatív ítélkezés, gondolom negatív élményekből fakadva.
Szerintem akárki is ellenzi ezt, ha az ideálja rá írna Facebookon, kedves megszólítással, hirtelen nem is lenne probléma ez az ismerkedési lépés.
Teli van a gyakori ilyen illemtani okoskodásokkal, ami érzelmileg túlfűtött álláspontokkal van teli. Aki ellenzi, az azért ellenzi, mert pár gyökér zaklatta őket, és ezért már se az utcán, se a könyvtárban, se sehol nem illik leszólítani senkit. Közben, a valóságban biztos nem ezen fogok gondolkodni, hanem simán oda megyek a lányhoz akivel szimpatizálok, ő is örül nekem, és én is neki. Ha el is utasít, akkor is örülni fog, hogy valakinek ő szimpatikus. Max. Ha érzelmileg rottyant, akkor fog kiakadni, hogy egy idegen fiú pár másodpercben kifejezte a szimpátiáját iránta.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!