Kezdőoldal » Ismerkedés » Barátkozás » Hol találhatok olyan huszonéve...

Hol találhatok olyan huszonéveseket, akiknek sikerült alternatív megoldást találniuk a rendszeren kívüli élethez?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy mondjuk önfenntartást folytatnak egyedül, vagy közösségben, világutazók, vagy egyéb módon rendszer kívüliek.

Persze idősebbek tapasztalatát is szívesen veszem.



2022. júl. 11. 17:56
1 2
 1/12 anonim válasza:

Erre én is kíváncsi lennék.

Rengeteg ember vágyik erre.

Ehhez mininum egy nagyon jól menő saját vállalkozás kell ahol a magad ura vagy.

Vagy valamilyen passzív állandó jövedelem ami mellett olyan életet élhetsz amilyen szeretnél.

2022. júl. 11. 18:08
 2/12 anonim válasza:
#1: Ha már vállalkozásod van, akkor nem vagy rendszeren kívüli. :)
2022. júl. 11. 18:11
 3/12 anonim válasza:

Jogos.

De a rendszer úgy van felépítve, hogy kilépni elég nehéz legyen belőle.

Részleges szabadság elérhető de ha a redszertől teljesen függetlenek akarnánk lenni az elég sok lemondással járna amit elég kevés ember vállalna be.

2022. júl. 11. 18:14
 4/12 anonim válasza:

Pl a Gyüttment fesztiválon, vagy egyéb internetes csoportban. De aki teljesen rendszeren kívüli, azt nem fogod meglelni az interneten sem.

A hétköznapokban is találkozhatsz részben önellátó emberekkel pl falusi piacokon, hagyományörzö rendezvényeken.

Mi 2020-ban, a harmincas éveinkben vágtunk bele a vidéki életbe. Vettünk egy faluvégi házat nagy telekkel. Nem mondanám hogy teljesen önfenntartók vagyunk, de az ennivalónk nagy részét megtermeljük. Csak egyikünknek van állása, az is home office, így a lehető legszabadabban tudjuk beosztani az időnket, és ebből a pénzből jól kijövünk. Én nem vágytam teljesen off grid lenni, sem teljesen önellátó, csak hogy kiszálljak a mókuskerékből. Teljesen bolondnak néztek, néznek egyébként emiatt de nem érdekel.

2022. júl. 11. 18:22
 5/12 anonim válasza:

Tiktokon van, valami csak, állami vagy idénymunkás.

Utazgaz, szerényen el, de mindent is lát a világból :)

2022. júl. 11. 18:42
 6/12 A kérdező kommentje:

Gratulálok 4es! :) Ilyesmiben gondolkozom én is.

Nemrég láttam egy ilyen lány videóit utolsó:) Lehet, hogy rá gondolsz. Elég motiváló.

2022. júl. 11. 18:47
 7/12 anonim válasza:
Tozsdezek. Azzal sok penz, amiből megveszem a szabadságot. Aztán irány egy messzi sziget és önfenntartó élet mehet. Neked mi a terved es a tapasztalatod? Irhatsz privátban is.
2022. júl. 12. 02:40
 8/12 anonim válasza:
Nagy divat lett megideologizálni, és romantizálni a "rendszeren kívüli életet". Csak abba nem gondolnak bele sokan, hogy ez korántsem csak előnyökkel jár. Így kimondva tök jónak hangzik, hogy nem függünk senkitől, a magunk urai vagyunk, stb, stb. Csak amikor ráeszmél az ember, hogy a "rendszer" nélkül nagyjából a középkori szintre csúszik vissza az életminősége, máris nem olyan vonzó a "rendszeren kívüli élet".
2022. júl. 12. 03:52
 9/12 anonim válasza:
Ózdon
2022. júl. 12. 05:15
 10/12 anonim válasza:

#8 Azért középkori szintre nem, de egyrészt pénz nélkül nem tudsz meglenni, másrészt látástól mikulásig dolgozni kell a ház körül ha valóban MINDENT magad akarsz megteremteni. Erre mondjuk jó megoldás lehet a kommuna, de ott meg viszonylag sokat kell alkalmazkodni másokhoz. Persze ez valakinek bejön és megtalálja benne magát. Én nem vagyok ilyen, nem szeretem az embereket.

Szerintem az első és legnagyobb lépés, az "elég" fogalmának megtanulása. Hogy leszokj a fogyasztói szokásaidról. Pl az elmúlt 3 évben nem vettem ruhát, csak fehérneműt és egy túrabakancsot. Mert elég.

Ha le tudod küzdeni az értelmetlen vágyat az anyagi dolgok után, onnantól sokkal könnyebb lesz csak azt megvenni amire valóban szükséged van. Így marad meg a 250 ezres fizum fele hónap végére, pedig nincs más jövedelmünk.

2022. júl. 12. 10:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!