Kezdőoldal » Ismerkedés » Barátkozás » Hol lehet felnőttként barátoka...

Hol lehet felnőttként barátokat keresni Budapesten?

Figyelt kérdés
29 éves nő vagyok, nincs túl sok barátom itt Pesten. Nagyon szeretnék ismerkedni, de nem tudom hol lehetne? Felnőttként olyan nehéz :(

2021. dec. 13. 21:58
 1/6 anonim válasza:
Ha beszélgetünk és meglesz mindkettőnk részéről a kölcsönös szimpátia, szívesen beveszlek a társaságunkba. Nem te lennél az első gyakoris közöttünk😀
2021. dec. 13. 22:02
 2/6 anonim válasza:
Nem írtad élőben vagy online. Ha itt, akkor egy téged érdeklő témában ráírsz egy neked szimpatikus felhasználóra. Vagy kiírsz egy kérdést, hátha rád ír valaki. Cseteltek majd találkoztok. És élőben is megismered a másikat. Akárcsak ő téged. Élő találkozás nélkül ritkán van értelme.
2021. dec. 13. 22:13
 3/6 anonim válasza:
Nemcsak felnőttként nehéz ismerkedni, nekem elhiheted. 20f
2021. dec. 13. 22:35
 4/6 anonim válasza:
Nem könnyen, mert felnőttként sokak házasok, családjuk gyerekeik vannak és az emberek már kevésbé nyitottak barátkozásra, mint a fiatalabb korosztály (persze vannak kivételek.) Meglévő baráti körödben, munkahelyeden, hobbiddal kapcsolatos környezetben próbálj, új embereket megismerni. Ha kiírnád, hogy pontosan milyen elfoglaltságokhoz keresel barátokat talán itt is lenne eredménye. Nem mindegy az se, hogy pörgősebb, vagy kevésbé mászkálós programokhoz keresel társaságot. Nem mindegy, hogy pl shoppinghoz, túrához, discoba, vagy mi egyébhez van szükséged barátokra. Egyáltalán programokhoz keresel társaságot, vagy inkább az hiányzik jobban, hogy a mélyebb gondolataid oszd meg valakivel.
2021. dec. 13. 22:38
 5/6 anonim válasza:
Írj.
2021. dec. 14. 06:16
 6/6 anonim válasza:

Fiatal felnőttként még azért ne legyél annyira elkeseredve! (Majd ha elmúlsz 40 éves, akkor lesz bonyolultabb a helyzeted...)


Én ezen a nagyon vallásellenes oldalon szoktam IRÁNYMUTATÓ tanácsokat adni - egyházi közösségben (na, nem a katolikusoknál, mert ott jobban falakba ütközik az ember,) de a protestáns egyház NYITOTTABB, BE- ÉS ELFOGADÓBB gondolkodású. Pályamódosítás/pályaváltás jobban lehetséges, míg nem vagy 40 éves. Apácaszentelés korhatára 40.-dik életév.


Javasolnám még a könyvtárakat (ismerőseim java része ilyen helyekre jár, ott is szoktak lenni bizonyos közösségi programok.) Régifajta szórakozóhelyek már a rendszerváltáskor bezártak végleg.


Munkahelyek, hobbi (művelődési házak talán nyitva vannak most ebben a koronavírusos időben is. Tanfolyamokra eljárhatsz.) Téli sportok - korcsolyázás, síelés a hegyekben. Tavasztól őszig kocogás/futás a szabadban, esetleg lépcsőzés, guggolás vagy kerékpározás kültéri fitness eszközökön. (Néha anyagiaktól is függ, pl. konditerem.)


Kültéri sportolás idején - nyár vége, ősz eleje - mosolyokat, érdeklődő tekinteteket fedeztem fel magam körül. Sőt egyszer egy férfi néhány szó erejéig megszólított, aztán zavarba jött és elment inkább. Barátságosan, kedvesen válaszoltam, de megijedhetett valamitől. Ilyen is van.


Ilyen apró sikerélmény, amikor azt érzed, hogy azért érdeklődnek valamennyire, "megtalálnak" - akár kis időre is.


Uszoda, tenisz, egyéb labdajátékok, mindenféle társasjáték klubok (ez utóbbiról nem tudok semmit, pedig engem is érdekelne.) Színház, mozi, cirkusz, kabaréfelvétel, egyházi énekkarba jelentkezés.


Sajnos most nincs közösségi lehetőség a Párbeszéd házában (itt szoktak olyan rendezvények lenni, ahol nagyszabású ismeretségi lehetőségek vannak.) A COVID miatt nincsenek nem fogadnak külföldieket, nincs élőbeszédben nyelvgyakorlási lehetőség.


Idegennyelvű szentmisékről most nem tudok, de elég sokféle nyelvtanulási lehetőség szokott lenni a katolikus egyházban (inkább az újító ötletekre nem nyitottak, ezért írtam, hogy "falakba fogsz ütközni".) Többféle foglalkozás van még egyházakban. Kézimunka kör (hölgyeknek, lányoknak, asszonyoknak) néven hirdetik, de én hétköznap nem tudok elmenni délelőtt.


Idegennyelvű teaházban (angol) ismertem meg valakit - leszólított - és mostanában félig-meddig közösnek mondható munkavállalási tervek vannak közöttünk. Krízishelyzetbe kerültem és "régi ismeretség" címszóval felajánlotta a segítségét/szakértelmét.

2021. dec. 14. 06:56

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!