Kezdőoldal » Ismerkedés » Barátkozás » Mit csinálok rosszul? Miért...

Mit csinálok rosszul? Miért nem sikerül barátokat szereznem? 19/F

Figyelt kérdés
Szóval, kicsit gátlásos ember vagyok, meg az elején visszahúzódóbb, bár ha egy személy barátságosan viselkedik velem, akkor nagyon gyorsan megnyílok és felszabadulok. Régebben gimiben, meg általánosban nagyon könnyen találtam barátokat, soha nem volt ezzel problémám. Most azonban idén kezdtem el az egyetemet. Senkit nem ismertem korábban a szakomról, de még az egész karra se jár olyan, akit ismernék. Ezért is mentem el a gólyatáborba, hátha sikerül már ott barátokat szereznem, vagy legalább majd egyetemen lesz néhány ismerős arc. Ott végül összebarátkoztam 3 sráccal, de természetesen mindegyikük másik szakra jár és azóta se találkoztam velük egyszer se az egyetemen. Most meg 3 hete járunk lassan suliba és egyszerűen nem tudom mit csináljak. Sehogy se sikerül összebarátkoznom senkivel és a tankör nagyrésze is olyan furcsán viselkedik velem. Soha nem szólnak hozzám, ha találkozok velük valahol a többségük nem is köszön nekem, másoknak mindig foglalnak helyet az előadásokon nekem természetesen soha. Sőt, általában a többiek mindig egy csoportban ülnek és szólnak a másiknak, ha nem veszi észre, hogy hol vannak, hogy üljön oda. Nekem soha nem szólnak olynakor sem, mellém se ül le egyikük se az előadáson. Volt rá példa, hogy egyedül ültem egy egész sorban, mikor többen bejöttek, odaintettem köszönésképpen aztán gondoltam, hogy biztos odaülnek majd hozzám, hiszen bőven van hely. Persze ignoráltak és szimplán szó nélkül beültek a mögöttem lévő sorba. Próbáltam többekkel is beszélgetni, meg voltak már olyanok is, akikkel elmentem kajálni, bár mindegyik esetben én mentem oda hozzájuk és lehet utána már csak kényszerből vittek magukkal, mert nem akartak elküldeni. Mert utána azok a srácok se jöttek oda hozzám többet, pedig én többször megpróbáltam utána beszélni velük. Egyszerűen nem értem, hogy miért ignorálnak ennyire és kezelnek úgy, mint egy leprást. Mit csináltam rosszul? Egyikükkel se voltam bunkó soha, se semmi ilyesmi. És egyszerűen annyira rossz már egyedül és magányosan járni az egyetemre. Mindenki másnak vannak barátai, én meg mindig csak ülök egyedül. Egyetlen srác van, aki szokott velem beszélgetni néha, de ő is inkább értelemszerűen a többiekkel szokott mászkálni. Miért van ez? Mit csinálok rosszul?

2021. szept. 23. 19:56
 1/4 anonim válasza:
Nyugi, én is ebben a cipőben járok. 20f
2021. szept. 23. 20:21
 2/4 anonim válasza:

Szerintem egyeteme is válogatja. Egyszerűen vannak olyan egyetemek, ahol sznobok vannak. Nálam is az volt. Kicsit jobban felöltöztem, máris hozzám szóltak, amúgy le sem tojtak. Nem feltétlen Te csinálsz valamit rosszul, lehet, hogy nem a te társaságod, köröd.

A másik tippem: próbálj csatlakozni facebookon vizsgabajtárs típusú, vagy gólyás csoportba, elmenni esetleg egyetemi buliba, ezek jó kiindulási alapok lehetnek. Amúgy nem vagy egyedül ezzel egyáltalán, sokan panaszkodnak, hogy igenis nehéz egyetemen barátkozni.

Szurkolok Neked, hogy azért találj jóbarátokat mihamarabb! :-)

2021. szept. 23. 21:40
 3/4 anonim válasza:

Hát, van ilyen.

Nyugi, biztosan lesznek barátaid.



Nem lehet, hogy a kisugárzásoddal van baj? Mármint, úgy éreztem, szoktál mosolyogni? Vagy inkább ilyen befordult arcot vágsz?



Egyébként, keresd meg a többi olyan embert akinek nem nagyon vannak barátai, és ismerkedj velük.


Előbb utóbb úgyis beilleszkedsz!!


Hajrá!! :-)

2021. szept. 23. 21:43
 4/4 anonim válasza:
melyik egyetem melyik szak?
2021. szept. 24. 05:24

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!