Kezdőoldal » Ismerkedés » Barátkozás » Találkoztatok már ilyennel?...

Találkoztatok már ilyennel? Nektek is fontos az intellektus?

Figyelt kérdés

Azt vettem észre, hogy én a baráti kapcsolatokban a kölcsönös érdeklődést, a tartalommal bíró kommunikációt keresem. Bár sokszor próbálok a barátaim kedvében járni, beszélni a számukra kellemes témákról, sokszor oda lyukadunk ki, hogy energiavámpírokká válnak, csak magukról szóló információkkal árasztanak el, irányomba való érdeklődésük elég csekély, vagy pedig hiányzik az intellektus a beszélgetésből. Én nagyon szívesen beszélgetek bárkivel bármiről, kifejezetten érdekelnek a tudományos jellegű, gondolkodást igénylő témák, szeretem, ha beszélgetéseknek tartalma van, ha mondunk is valamit, nem csak beszélünk. Most nagyon unatkozom, már másfél éve online vagyunk, szívesen megismernék új embereket, akár itt is. Ha valaki esetleg benne lenne egy jó kis beszélgetésben, nyugodtan dobjon meg egy üzivel.



21/L



2021. aug. 23. 22:19
1 2
 1/16 anonim válasza:
Ittvagyok, de már mindjárt alszok:D
2021. aug. 23. 22:23
 2/16 anonim válasza:

Én szívesen beszélgetek itt.

20/L

2021. aug. 23. 22:38
 3/16 anonim válasza:
A nagy emberek eszmékről beszélnek, az átlagos emberek dolgokról, a kis emberek pedig más emberekről. A fogyatékos keretének meg magukról :D
2021. aug. 23. 22:44
 4/16 anonim válasza:

Könnyű erre az ezoterikus bharom kifejezésre fogni a dolgokot, és belátni, hogy saját magadból csináltál egy lelki szemetest.

Nem várni kell, hogy rákérdezzenek dolgokra, hanem kerek perec kimondani azt, amit gondolsz. Volt ilyen nyámnyila ismerősöm, akit állandóan kérdezni kellett, mert különben magától nem mondta ki dolgait, csak később eljátszotta a sértettet és aztán panaszkodott. Van az a mondás is, hogy „néma gyereknek az anyja se érti a szavát”...


Az intellektualitás kérdése meg nem csak a mély filozófiai, meg tudományos beszélgetés alkalmából kerülhet csak felszínre, ahogyan a sakkozás sem számít az egyedüli szellemi megmérkőztettetésnek...


Persze, ebben a korban sokan probálnak kiemelkedni a sorból, és komolynak megmutatkozni, csak közben meg elfelejtetek élni és élvezni az apróságokat, hogy pl. van egyáltalán vki, akivel töltheted a délutánt.


De még annyit hozzátennék, hogy az sem szép dolog, hogy Téged a barátodnak tartanak, közben meg Te legszívesebben lecserélnéd vagy talonba raknád Őket. Gondolkodj el ezen, és merj Velük őszinte lenni. Ha más nem, mondd a szemükbe, azt, amit ide leírtál

2021. aug. 23. 22:52
 5/16 A kérdező kommentje:
Tudnak róla, chill
2021. aug. 23. 22:54
 6/16 anonim válasza:
Mi altalaban reszegen szoktunk a legerdekesebb dolgokrol beszelni. Legutobb a technologia szingularitast probaltuk megszakerteni.
2021. aug. 23. 22:58
 7/16 anonim válasza:
Én is ilyen vagyok és nagyon érzem, hogy ki vagyok már éhezve lelkileg és intellektuálisan is kielégítő interakcióra, mióta az egyetlen ember az életemben akivel ez lehetséges volt lelépett, de őszintén szólva semmi kedvem egy vadidegennel dumálni az örökkévalóságig, csak azért, hogy aztán úgyse következzen belőle semmi.
2021. aug. 24. 02:30
 8/16 anonim válasza:

Én nekem is írhattok!

24/F

2021. aug. 24. 04:28
 9/16 anonim válasza:
Nekem is írhattok. :) 37/L (bár inkább már nő :D )
2021. aug. 24. 08:44
 10/16 anonim válasza:
#7, Én is pont így jártam. :/ Mármint lelépett az egyetlen ember, akivel ez lehetséges volt.
2021. aug. 24. 14:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!