Kezdőoldal » Ismerkedés » Barátkozás » Transznemű lányokkal beszélget...

Transznemű lányokkal beszélgetnék, valaki esetleg? Én is transznemű lány vagyok.

Figyelt kérdés
Bizonytalan és nagyon korai a dolog, örülnék egy kis megerősítésnek, köszönöm szépen.

2021. márc. 11. 20:07
 1/9 anonim válasza:
ha tini vagy ne vedd annyira komolyan. épp láttam erről egy cikket a napokban.
2021. márc. 11. 21:09
 2/9 anonim válasza:

meg is kerestem:

[link]

2021. márc. 11. 21:11
 3/9 anonim válasza:
#1: Az a baj, hogy egyre fiatalabbaknál kezdődnek ezek az identitászavarok, és egyre több embert érintenek. A végeredmény pedig egy totálisan szétesett és gyökértelen emberekből álló "társadalom" lesz, akiknek sem nemi, sem nemzeti, sem semmilyen identitásuk sem lesz.
2021. márc. 11. 21:38
 4/9 anonim válasza:
#3 ha valami, pont az előző generációk által e1baszott társadalom az oka.
2021. márc. 11. 21:42
 5/9 anonim válasza:
3-as. Az a "normális" ha korán érzi az illető hogy nincs valami rendben. Én pl általános első osztályától kezdve éreztem de a társadalom miatt csak 26 évesen bírtam ellfogadni magam és felválalni hogy transz lány vagyok.
2021. márc. 12. 06:21
 6/9 harminezer oxigén válasza:

#5

Sokan vagyunk így ezzel, kamaszkorom óta tudom magamról hogy mi is a helyzet, de csak 28 évesen kezdtem bele ebbe az egészbe, szakvélemények beszerzése, orvosi vizsgálatok stb. A tényleges "nemváltás" elkezdésére (HRT) pedig 30 éves koromig várni kellett (szakvélemények megléte, orvosi vizsgálatok).

Sokak szerint azért van most ilyen sok transznemű mert ez a "divat" de csak egyre többen merjük felvállalni és nem pedig elnyomni ezt.

Ha én is már jóval korábban fel merem vállalni és belekezdeni akkor, sok mindentől megkíméltem volna magam.


Niki

2021. márc. 12. 11:34
 7/9 anonim válasza:
#6 olvasd el a cikket amit linkeltem, azért nem ilyen egyszerű, mert az látszuk, hogy csak pubertás és fiagal felnőtt körben emelkedett a szám. előtte és utána nem. és sokan vissza térnek az eredeti nemükhöz.
2021. márc. 12. 19:08
 8/9 harminezer oxigén válasza:

#7

Olvastam. A végén le is írja hogy "rendkívül óvatosnak és megfontoltnak kell lenni a nemváltás engedélyezésekor – vonja le a következtetést Young"

Ez azt jelenti hogy megfelelő pszichológiai és pszichiátriai vizsgálatnak kell ezt megelőznie. Azokban az esetekben amikről gondolom te is hallottál már (a biológiai nemhez való visszatérések) ezek nem történtek meg és felelőtlen módon adták ki a papírokat.

"A vizsgált esetek több mint 60 százalékában egyéb pszichiátriai rendellenesség is jelentkezett a fiatalok transznemű coming outjának idején."

Erre a hazai gyakorlatot hozom neked ellenpéldának: Idehaza két független szakember (pszichiáter, klinikai szakpszichológus) szakvéleménye kell a nemváltás elkezdéséhez. Ezeknek a kiállításánál bármely pszichiátriai rendellenesség kizáró ok.

A cikkben taglalt esetek azok ahol nem voltak elég körültekintőek, ez jellemzően a profit alapú egészségüggyel bíró országokra jellemző.

Régen is ennyire gyakoriak voltak az ilyen esetek ahol csak múló szeszély volt kamaszkorban, vagy csak bizonytalan volt magát illetően és később elmúlt náluk ez az érzés. Csak régebben ezeket az érzéseket ők is elfojtották és magukban tartották és idővel elmúlt náluk, de ahogy egyre elfogadóbb lett a a társadalom, a tényleges transznemű és homoszexuális felvállalások megugrásával ezek az esetek is megnőttek.

És ezért kell (kellene) a megfelelő kivizsgálás hogy ténylegesen csak azok kapják meg ezeket a kezeléseket akiknek szükséges.

Ha tinikorban valakinek ilyesfajta érzései vannak hosszútávon, régóta. Akkor utána kell járni minél előbb. Egy megfelelő kivizsgálás során, ha nem ez az oka az kiderül de akkor már lehet kezelni a másféle lelki, pszichés egyéb gondokat. De ha ténylegesen transznemű akkor az is kiderül és már korábban bele tud vágni a tranzícióba.


Niki

2021. márc. 13. 19:40
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszát. Nem vagyok tini, elmúltam 25. Sajnos szinte semmit nem éltem meg az egészből, 1-2 apró dolgot leszámítva ami így visszagondolva nem a megszokott jellemvonás. A tömény félelem zárta el egészen eddig(amit észre se vettem), nemrég viszont rájöttem. Aztán ahogy pontról pontra végiggondoltam mindent, leesett mit felejtettem el gyerekkoromból, és csak annyit mondtam magamnak szívből, elfogadom magam bármilyen legyek, és szeretem magam bármilyen legyek. Azonnal előkerült bennem az elfojtott Nő, ahogy nem féltem önmagam lenni egy pici ideig. Mielőtt kimondtam magamnak ezt a két dolgot amit mindenkinek ki kéne szívből, iszonyat utálat, gyűlölet volt nem csak saját magam fele, úgy minden fele amivel nem értettem egyet bármiről legyen vagy bárkiről szó. Egész egyszerűen az okozta végig ezt a nagyon rossz jellemvonást, hogy nem tudtam elfogadni magam így másokat sem. És amint előkerült a bizonyos Nő bennem, ez a nagyon rossz utálkozás el nem fogadás mások és más fele, eltűnt.


A műtéttel és hormonkezeléssel nem értek egyet egészen érett felnőtt korig(nem 18). Sokan megbánják, és nincs visszaút, ezt csak az önmagában tuti biztos felnőtteknek szabadna engedni, szerintem. Nem pláne a hormonkezelésben rengeteg rizikó van, egyszóval fontos végiggondolni.

2021. márc. 13. 20:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!