Kezdőoldal » Ismerkedés » Barátkozás » Miért alkotnak az emberek...

Miért alkotnak az emberek véleményt úgy másokról, míg nem ismerik, vagy alig ismerik az adott illetőt?

Figyelt kérdés

Kezd már nagyon elegem lenni a körülöttem lévő emberekből, akiket egyetem során megismerek. Szaktársaim, barátnőim mind tudják, hogy nagyon rendes lány vagyok, próbálok ott segíteni mindenkinek, ahol tudok. A kicsit flegma stílusom ellenére csupaszív vagyok. Soha nem ártottam még senkinek, de nem egy embertől kaptam már meg, hogy : "azt hittem tök bunkó vagy, közben meg nagyon aranyos"

Minap is ráírtam egy csajra egyetemen belül, beszélgetni, de nem sokkal utána, és pár szó üzenetváltás után már törölt is az ismerősei közül.


Ha én hallok valakiről valamit, addig nem alkotok véleményt, míg nem ismerem. Nem ítélem el őt. És nem tudom megérteni, mások miért élvezik ezt, hogy hallanak egy rossz szót, és már a tekintetükön látom, mennyire nem bírnak, holott nem is ismernek.



2021. febr. 3. 19:23
 1/7 anonim válasza:
Nem tudom, de ez mindig is így volt. De nem szabd velük foglalkozni. Keress olyanokat akik elfogadnak olyannak amilyen vagy, még ha ők messze is vannak. Nekem is ez vált be.
2021. febr. 3. 19:29
 2/7 anonim válasza:
Mert egyeseknek az is elég, és azt hiszik olyan jó emberismerők. Vagy egyszerűen nem vagy szimpatikus nekik, így nem is akarnak megismerni.
2021. febr. 3. 19:44
 3/7 anonim válasza:
Sajnos benne van az emberek természetében hogy egy képet alkotnak másokról első látásra/hallásra. Ezt nevezik első benyomásnak. Neked is van csak te nem vagy olyan bunkó hogy beszólj másoknak.
2021. febr. 3. 19:50
 4/7 anonim válasza:

Engem egy kisebb külső "hibám" miatt ítélnek meg, én ezt már teljesen megszoktam.

21F

2021. febr. 3. 20:38
 5/7 anonim válasza:
Mert muszáj. Ezer emberrel találkozol naponta (illetve most nem, de corona előtt igen), muszáj tipizálni, hogy ne őrüljön meg az ember. Aki bunkón beszél, az általában bunkó, innentől kezdve aki bunkón beszél, azzal nem akarok megismerkedni. Lehetsz te az egyetlen kivétel, de akkor így jártunk, a prekoncepció általában sokkal jobban megéri, mint a kísérletezgetés.
2021. febr. 3. 20:40
 6/7 anonim válasza:
Mert sokan magukból indulnak ki!
2021. febr. 4. 06:42
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Tényleg nem szabad ilyen emberekkel foglalkozni.
2021. febr. 5. 14:44

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!