Kezdőoldal » Ismerkedés » Barátkozás » Szerintetek a mai világban...

Szerintetek a mai világban mennyire vevők az emberek a személyes ismerkedésre ha barátságról van szó?

Figyelt kérdés

Írásban mindig szerettem beszélgetni, de mostanában elegem lett abból hogy ez így megmarad ennyiben. Nincs senki akivel elmehetnék valahová, ami már eléggé frusztrál. Arra gondoltam hogy szívesen ismerkednék személyesen, annak ellenére is hogy eléggé visszahúzódó vagyok. De nem tudom milyen reakciókat kapnék. Ti hogy reagálnátok ha valaki személyesen próbálna barátkozni veletek?

Sajnos a mai világban elég nagy az elidegenedés, mindenki magába van fordulva, inkább zenéthallgatnak az emberek mint hogy kommunikáljanak társaikkal



2020. okt. 31. 11:20
 1/9 anonim válasza:
Írd meg hogy melyik környékén baratkoznál. Az sokat segít, hehe meg az se árt tudni a népnek hogy fiú vagy e vagy lány?
2020. okt. 31. 11:24
 2/9 A kérdező kommentje:
Szombathelyi vagyok, 18 éves, lány
2020. okt. 31. 11:28
 3/9 anonim válasza:
Igazából neten ismerkedéskor érdemes csak hosszabb ismertség után találkozni. Addigra már egész jól ismeritek egymást, és azok is kiszűrődnek, akik futó kapcsolatra vágytak volna tőled. Én most ismerem 3 éve az online baráti körömet, és már teljesen nyugodt szívvel tudnék találkozni velük, csak hát járványhelyzet van, ők meg határon (és esetekben tengeren) túlon laknak.
2020. okt. 31. 12:07
 4/9 anonim válasza:
Ha már egy ideje leveleztek, vesd fel, hogy találkozzatok. Így át fog menni személyesbe.
2020. okt. 31. 12:27
 5/9 anonim válasza:
Ja, és ha kell, szállj fel a vonatra. Persze ugyan ez elvárható a másik féltől is tehát mindletten legyetek hajlandók utazni a másikhoz. 4-es voltam.
2020. okt. 31. 12:29
 6/9 anonim válasza:

szerintem mind1, milyen módon megy a dolog, az a ritka, ha az ember valóban ismerkedni/barátkozni szeretne. a legtöbben csak valami épp aktuális "lyukat" akarnak betömni(unatkoznak, magányosak stb.), és az ilyenek teljesen egyoldalúak, mert csak addig kellessz, ameddig épp szüksége van erre a dologra.


sok esetben meg még az idő se segít, simán beszélgetsz 1-2 évig is egy emberrel, mert annyira szerencsétlen, hogy nem jön neki össze, amire vágyik, aztán egyik pillanatról a másikra meg közli, amikor mégis, hogy nem is voltatok ti barátok, csak kellett, aki lefoglalja, de egy percig se érdekelte sose, hogy veled mi van, meg hogy ki is vagy amúgy.


aki viszont tényleg barátot keres, azt mind1, hogy élőben vagy neten ismered meg, nyitott lesz a személyes találkozásokra is.

ez viszont tényleg nagyon durván ritka.


emlékszek, kb. 10 éve én lazán felültem a buszra és elmentem Szegedről Keszthelyre egy ismerőshöz, mert miért ne, meg jártam az országot mindenfelé, tök könnyen megismertem embereket...most meg odáig nem jutok el, hogy szia mizu, mert annyira távolságtartó mindenki...aki meg nem, annak meg oka van(a fentebb írt érdekekre gondolok például...)

2020. okt. 31. 12:44
 7/9 anonim válasza:
Én szoktam élőben ismerkedni. Sokszor úgy néznem rám mint aki más bolygóról jön. Ritkán lehet így barátlányra lelni. Írásban meg... hiába megyünk át messengerre, instára, viberre... el-elmaradozik a másik:(
2020. okt. 31. 14:20
 8/9 anonim válasza:
Nekem lenne kedvem, de csak ha chatelünk már egy ideje. Ha kicsit megismerem a személyiséged és szimpi vagy, miért ne? :)
2020. okt. 31. 19:06
 9/9 anonim válasza:

Én is ,,szhelyi" vagyok,vagy hát attól 25 kmre lakom,de járkálok suli miatt Szombathelyre,szintén 18 éves lány

Amúgy elég bunkók az emberek Szombathelyen vagy eleve csoportosan járnak,ilyen Pécs 2.0. úgy hogy eléggé nehéz,szerintem Pesten könnyebb lenne az élőben ismerkedés.

Én örülnék,ha egyszer oda jönne random valaki hozzám beszélgetni és barátkozni akarna,de nagyon megosztó a vélemény ezzel kapcsolatban az igaz. Meg ha oda is méssz mennyi az esélye,hogy nyitott a másik fél tehát pl megkérdezed mi újság? És annyit mond ,,semmi" majd nyomkodja a telóját meg furcsán,kb legtöbb esetben ezt tudom elképzelni:/ De az idősek meg simán barátkoznak😂

2020. nov. 17. 22:01

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!