Kezdőoldal » Ismerkedés » Barátkozás » Vannak itt olyanok akiknek...

Vannak itt olyanok akiknek nehezen megy a megszólalás mások előtt?

Figyelt kérdés

Velem egykorúakat keresek, akiknek szintén remeg a hangjuk mikor pl az osztály előtt, felelésnél, kiselőadásnál kell megszólalni, és rájuk jön a pánik.


Mióta gimis vagyok, azóta ez van velem, és volt év, mikor ez jobban kijött, volt hogy annyira nem. Most lesz utolsó évem a gimiben, és már igazán le szeretném ezt küzdeni.


Van olyan gimis aki ugyanezt éli át? Miert ilyen nehéz ezt legyőzni? Hogyan gyakorolhatnánk?


Szivesen beszélgetnék veletek, illetve ha valakinek van segitőkész, normális tanácsa, ne tartsa magában:)


17/l



2020. aug. 2. 11:44
1 2
 1/12 anonim válasza:

Ez csak fejben létezik,és ott van a megoldás is.

A lényeges kérdés "mi váltja ki a pánikot?"

Van még pár (függően a kiváltó októl),amit ha helyesen válaszolsz meg magadnak,meg érted és megszűnik.

2020. aug. 2. 12:18
 2/12 anonim válasza:
Miért gondolod, hogy attól fog elmúlni, ha ugyanilyen problémásokkal ismerkedsz? Szerintem ez rossz irány.
2020. aug. 2. 12:32
 3/12 A kérdező kommentje:

#2 nem hinném hogy ez rossz irány lenne. Ugyanazon megyek velük keresztül, egy cipőben járunk. Egyszerűen érdekel, hogy belőlük mi válthatta ki ezt a reakciót, és beszélgetni szeretnék erről egy kicsit.

Szerinted mi a jó irány, kedves válaszoló?

2020. aug. 2. 12:40
 4/12 anonim válasza:
Erre nem tudok ilyen röviden válaszolni így ismeretlenül és általánosságban, de attól még tartom a véleményemet. A legtöbb ilyen ember nem is tudja, mi váltotta ki ezt, és ha tudja, az sem egy kulcs, hogy másnap maga mögött hagyja (hiszen ha az lenne, már rég megtette volna). Azt tudom így ismeretlenül mondani, hogy gyakorolni, keress olyan társaságot és olyan témát, ahol támogatnak és bízol bennük, és nézz körül a könyvesboltokban, mindenre van már könyv. Lehet, hogy volt egy-két rossz élményed, ezért mondom, hogy indulj el egy támogató közegben.
2020. aug. 2. 12:46
 5/12 A kérdező kommentje:

Nos, én tudom hogy mi váltotta ki ezt belőlem, és miért/mitől félek igazán. Talán össze tudom ezt vetni a szorongással, és félek hogy leírnak mások. Nekem ezt egy kisebb "trauma" váltotta ki ezt, és mai napig nem győztem még le normálisan.

Amiket leírtál, azokat megtettem már mind. Vettem könyveket, olvastam erről neten, tásaságokban megvagyok, csak nekem az osztályterem az a bizonyos kritikus hely, ahol minden szempár engem tud figyelni. Pont mikor egy körben kell ülni.

És én ettől vagyok rosszul.


Nagyon szépen köszönöm a válaszodat:)

2020. aug. 2. 13:06
 6/12 anonim válasza:
Nem hülyeség egyébként pszichológushoz fordulni ezzel, tud segíteni, és a te korodban ingyenes (mármint van ingyenes is).
2020. aug. 2. 14:01
 7/12 anonim válasza:

Na szóval általánosságban az a tapasztalatom az életben, hogy akinek problémája van, és a hasonló problémások társaságát keresi vele, az nem jár jól. Tudom, a te korodban az élettapasztalat még egy szitokszó, de ezt próbáltam összefoglalni abban, hogy nem jó irány.


Viszont ha más környezetben meg tudsz szólalni, és ez kifejezetten az osztályteremhez vagy egy szituációhoz kötődik, akkor lehet alapozni azokra a helyzetekre, amikor nincs probléma, és ebben egy pszichológus szakember nagyon hatékonyan tud segíteni.

2020. aug. 2. 15:14
 8/12 anonim válasza:

Ugyan ez van velem is :) És én tudom mi váltotta ki belőlem.

16/l

2020. aug. 2. 15:53
 9/12 anonim válasza:
Csak szűz vagy még, semmi bajod!
2020. aug. 2. 18:22
 10/12 anonim válasza:
Rájöttél, hogy nincs ott senki a teremben. Valki így jön rá, valaki úgy, ez a része mindegy. Csakhogy erre még nem készültél fel, és úgy védekezel hogy félsz, ha sokan néznek téged. Megerőrsíted a létezésüket, valóságukat. Tudod mi a legrosszabb? A magány, amikor felismered egyedül vagy, az ilyenek meg szellemeket teremtenek és rettegnek a saját teremtményüktől, mindezt azért, hogy ne kelljen szembenézni a ténnyel. Egyedül vannak.
2020. aug. 3. 17:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!