Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » A 40. születésnapomra vártam,...

A 40. születésnapomra vártam, de elveszítettem. Meddig, hogyan gyászoltál?

Figyelt kérdés

Április végén született volna, első gyerekként, a 40. születésnapom környékén. Idén áprilisban már volt egy 10 hetes missed ab-om.

A mostani terhességem közel 16. hetében, múlt csütörtökön az UH-on közölték, hogy bár a magzat él (hallottam a szívverését), de a magzatvíz elfolyt, és leválás van.

Azt hittem megőrülök, arról kellett döntenem, hogy megvárom, míg meghal, vagy előbb megszülöm.

Utóbbi mellett döntöttem végül, és péntektől vasárnapig próbáltak sikertelenül megszüleszteni. Így hétfőn délben megműtöttek.

Azóta is fáj a hasam, vérzek, de rosszabb a belső üresség, és hogy gyötör a bűntudat, amiért nem vártam tovább, hátha csoda történt volna.

Itthon vagyok, nincs kedvem senkivel beszélni, csak a férjemmel, és folyamatosan filmeket nézek.

Ma muszáj volt anyámmal beszélni, aki szerint keljek föl, mozduljunk ki, a mozgás jobb, és ne "süljünk" be. Alig vártam, hogy letegyük végre.

Tegnap még fájdalomcsillapítót kellett bevennem, és nem akarok kimenni. Talán pár nap múlva.

Ugyanakkor lelkifurdalásom van, hogy ilyen "gyenge" és elesett vagyok, és mások biztos előbb összeszedik magukat.

Nem akarok még embert látni. Nem akarok találkozni senkivel, és erről beszélni.

Ti mit tettetek?


2014. nov. 14. 12:15
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Általában szánni szoktam, aki a sekélyes életében csak attól tud élvezni, hogy másokba belerúg. A legrosszabb fajta. Semmit nem tudsz rólam, az életről.

De téged nem szánlak, 11-es.

Sőt, amit szintén nem szoktam: kívánom, hogy éld át a poklot, amit én, és legyen legalább ember, aki oda lép, ahol neked a legjobban fáj.

És a hosszú évek alatt először jelentettem valakit, hogy távolítsák el. Még illúzióm sincs, hogy a szemgolyódon túljutna, amit írtam.

2014. nov. 17. 18:43
 12/20 A kérdező kommentje:
Köszönet a moderátoroknak a megértésért és a gyorsaságért.
2014. nov. 17. 18:44
 13/20 anonim ***** válasza:

Nem olvastam, hogy mit írt a 11-es, de ha moderátornak kellett szólnod, akkor biztos egy érzéketlen tapló lehetett. :(


Visszatérve a kérdésemre adott válaszodra. Így már értem, hogy orvost akarsz váltani. Jól teszed, én is ezt tenném. Többször véreztél és ő erre azt mondta, hogy nyugodj meg és pihenj. ??? Úr Isten! Milyen felelőtlen orvos lehet ez! A görcs, vagy vérzés az mindig valami problémára utal. Persze nem mindig történik tragédia, de pl. az az alap, hogy azonnal veszélyeztetett terhesség miatt táppénzre javasol.

Nagyon sajnálom!

Remélem az utazás kikapcsol picit. Majd írj utána ide, ha van kedved.

2014. nov. 17. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim válasza:
Szia.Én válaszoltam neked először.Hát igen 3 hónap pihit javasolt az orvos úgyhogy ez már a második próbálkozós hónapunk,de a korom végett nem lesz könnyű menet erre a kislányra is 8 évet vártam.Most az orvos tanácsára inofolic-ot vettünk talán az meggyorsítja a teherbeesés.Igen félek, hogy újra megtörténik de muszáj megpróbálnom. Nekem van már gyermekem 22,15,9 évesek.
2014. nov. 18. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

Szurkolok neked!

Az utazás jó volt, rövidke, megyünk még.

Viszont sokat pszichoszomatizálok. A tejapasztótól ájulásszerűen szédültem, ma hagytam abba.

Folyton halállal, betegséggel - vagy babákkal, UH-gal, terhes nőkkel álmodom.

És nagyon nehezen alszom el, mert sokszor nem kapok levegőt, pánikolok.

De már dolgozom a megoldáson.

2014. nov. 26. 18:40
 16/20 A kérdező kommentje:

18-án megtudtam a háziorvostól, hogy a leletek alapján súlyos véralvadási gondjaim voltak, és a szepszis határán álltam, nem is érti, miért nem műtöttek meg azonnal.

Szóval amit a doki állított, hogy a lelteim rendben, nem állta meg a helyét.

10-én orvoshoz megyek - egy másikhoz.

2014. nov. 26. 18:41
 17/20 anonim ***** válasza:

Szepszis? :( Még jó, hogy nem történt veled semmi!

És ez hogy nem tűnt fel az orvosodnak???


Azért örülök, hogy az utazás jól sikerült.

Remélem a rossz álmok nem tartanak túl sokáig.

Én kb. 2-3 hétig szenvedtem az alvással. Nehezen ment az elalvás, vagy hajnalban forgolódtam és nem tudtam visszaaludni. Már tudok nyugodtan aludni, igaz velem már 2 hónapja történt a tragédia...:(

Minden jót és kitartás!

2014. nov. 26. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

a 13-as válaszoló voltam egyébként...

tényleg, és a férjed hogy viseli?

2014. nov. 26. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

Csak most láttam. A férjemmel pont pár napja sírtunk sokat, megint kijött rajtunk. Egyébként meg nehezen tudja kiadni. Sokat barkácsolt akkoriban. Most kezdi emlegetni megint a "témát' (februárban jár le a 3 hónap), de én félek.

Voltam decemberben egy másik dokinál, hatalmas csalódás volt, hamarosan megyek egy következőhöz.

2015. jan. 18. 22:56
 20/20 anonim ***** válasza:

Sajnos egy ilyen tragédia után természetes a félelem, ez biztos mindenkiben benne van, aki vetélés után újra belevág.

Ha félsz még kicsit, akkor adj magadnak időt. 1-2 hónapon semmi nem fog múlni és biztos a férjed is megérti! Fontos, hogy a lelki sebeid begyógyuljanak.

2015. jan. 28. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!