Norvégiában tényleg megpróbálják az életfunkciókat fenntartani egy 12 hetesen elvetélt, de nem halott magzatnál?
Olvastam egy oldalon, és nem hittem a szememnek. Mi értelme van mikor teljesen egyértelmű , hogy egy 12, de akár egy 20 hetes magzat nem életképes?
Más országokban, pl Brazília, az életbenntarthatóság határát a 28. hétben szabták meg,Magyarországon ez 24. hét, de ha előbb született magzat életjelenséget mutat, el kell látni. Egy 12 hetes magzat milyen életjelenséget mutathat az anyja testén kívül?
Korán érkezett babák/ koloknet
Máshol is olvastam, de arra nem emlékszem. Szerintem is értelmetlen, de furcsa is volt hogy nem fejtették ki bővebben, de két helyről is ezt olvastam. Lehet hogy Norvégia hiper-szuper liberális és maximálisan megadja az esélyegyenlőséget mindenkinek, és talán papíron tényleg ez van, de nem tudom elképzelni hogy nekiállnak egy 14 hetes 10-15 centis magzatot lélegezetetni! Vagy csak annyi hogy meg kell figyelni mutat-e életjelenséget? Itt pl szerintem csak egyből a vesetálba, és rá sem néznek, ott talán dokumentálni kell mindent a magzat állapotáról.
Azért egy 20 hetes mutathat életjelenséget, de mi értelme van akkor is a drága kezelésbe belekezdeni ha nyilvánvaló hogy mi lesz a vége. Úgy olvastam hogy egy betöltött 22. hétre született a legfiatalabb baba aki életben maradt.
Ha bármiféle életjelenséget mutat, akkor itthon is muszáj megpróbálniuk akár a 16 hetes magzatot is életben tartani. Más kérdés, hogy ez nagyon ritkán fordul elő, és akkor sem tart pár percnél tovább, mert az ennyire kicsik sajnos teljesen életképtelenek az orvostudomány mai állása szerint.
Üdv: egy PIC-es
Ez vagy egy mezei hírlapi kacsa, vagy félrefordítás, vagy olyan hoax, mint -pl- a Tesco-ban elrabolt gyerekek, akiknek kivették a veséjét. Bizonyos esetekben talán jó lenne, ha már itt tartana az orvostudomány. De valószínűleg soha nem fog itt tartani. Egy 12 hetes magzatnak, még nincsenek önálló létezésre képes életfunkciói, tehát nincs mit fenntartani. Ha kísérleti jelleggel megpróbálnák,(amit egyébként szerintem egyetlen ország törvényei sem engednének meg) valószínűleg sikertelen lenne a kísérlet, és rövid időn belül elveszítenék a súlyosan károsodott koramagzatot, akinek nem tudnak megfelelő körülményeket teremteni az életben maradásához. Az emlősöknél, (és köztük a főemlősnél:-)) sokkal bonyolultabb mindenféle szempontból a petesejttől, az érett, életképes utódig vezető út annál, semhogy azt valami emberre szabott "keltetőgépben" utánozni lehetne.
Különösebb értelme sem lenne, mert bármilyen fájdalmas is elveszíteni egy ilyen aprócska életet, a természet nem ok nélkül szelektál. Az egészséges életképes magzatokból 9 hónap elteltével újszülöttek lesznek. Amelyik bármi okból nem képes végigjárni ezt az utat, az elvetélődik. Tehát soha nem lenne képes egészséges újszülötté válni.
Az orvostudomány határait mindig probálják böviteni de ez nyilván lehetetlen, ez egy álhír vagy elírás.
Igazából idősebb magzatoknál se biztos hogy probálkoznak mert valószinütlen hogy életképes lesz valaha és egy fogyatékos gyerek és környezete élete nem egy vidámpark.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!