Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Missed ab után ki mennyi...

Missed ab után ki mennyi időre kezdett el próbálkozni ? Igaz-e hogy hamarabb sikerült teherbe esni ?

Figyelt kérdés

Első terhességem vesztettem el a 13 hétben , szükség volt orvosi beavatkozásra is . Most várom hogy jelentkezzen a mensim , azonban már 6 hét eltelt de még semmi.. aggódnom kellene ?

Mielőtt kérdezné valaki a vetélés okát nem tudom , a doki se mondott konkrét választ . Ajánlotta a trombofolia ( azt hiszem így irjak ) vizsgálat elvégzését , lehetséges ez a betegség 24 éves nőnél ? Minnél hamarabb szeretnénk próbálkozni , azonban nagyon félek a csalódástól .

Szívesen elolvasnám a ti történetetek is .



okt. 15. 11:44
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem 2-3 ciklust mondtak, hogy várjunk. 2őt vártunk, ez az első éles ciklus. Most kellene lassan nem megjönnie de szerintem meg fog. A műtét utáni két ciklus teljesen össze-vissza volt.
okt. 15. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A másik kiírt kérdésedre is válaszoltam (#2). :)

Akkor itt most extrázzunk. :p

Nekem a 3. ciklusban sikerült, de a korábbi két ciklus lutri volt, ugyanis az elsőben nem tudtunk együtt lenni a megfelelő időben (ovu-teszt). Emiatt a másodikban nem teszteltem, hogy bízzam a természetre.. hát az sem jött össze. A harmadikban ismét teszteletem és együtt is tudtunk lenni. Igaz, az egész termékeny ablakban csak 1x, de az elég is lett.. legalább tudom, melyik együttlétből jött össze. 🤭

Ne aggódj, az, hogy kinek mikor jön meg, változó. Olvasgass a témában. Akár itt a GYK-n is, ha nem kapsz elég választ a kérdésedre.

A trombofília nem korfüggő. Sokan nem tudják, hogy hajlamosak rá, sokan pedig csak akkor tudják meg, amikor már bekövetkezett a baj/bajok.

Csalódni is fogsz, ahányszor csak megjön a havid. Viszont a pozitív teszt sem fog könnyíteni a helyzeteden, ugyanis akkor a csalódást majd felváltja az aggodalom.. "hogy ez vajon...?"

Viszont ez a betegség nem a világvége, ettől még lehet gyereked, megfelelő kezelés mellett.

Kitartást!!

okt. 15. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
69%

Nagyon sajnálom, amin keresztül kellett menned. Van, akinek kicsit több idő a méh regenerálódás, de az idő csak neked kedvez, hogy egészséges babád legyen.


Döbbenet, hogy van aki azért nézi ezt az oldalt, hogy belekössön traumát átélt emberekbe, kényszert érez, hogy ide írkáljon, okoskodjon. Ember az ilyen? Az, hogy kiírja magából az a kérdező segíti a veszteség feldolgozásában. Aki átment már ilyenen az tudja, hogy az orvos semmit nem mond. Aki idejön beszólni az addig örüljön, amíg nem kerül ilyen helyzetbe! Ha a moderátorok is az ilyen pártján állnak, engednek ilyen megnyilvánulasokat az nagyon szomorú!


Ilyenkor a legfontosabb a támogatás és a pozitív visszajelzés!

okt. 16. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szia! Én a helyedben mindenképp felkeresnék egy magán nőgyógyászt (az lenne a legjobb ha habituális vetélésekre lenne specializálódva) és teljeskörű kivizsgálást kérnék, elmondják pontosan mi kell, hova kell menj. Még ha az első vetélésed is akkor se vedd félvállról... Vagy legalább egy nagylaborral, cukorterheléssel, endokrin vizsgálattal biztos megkezdeném a sort... A 13. hét már annyira előrehaladott, hogy szerintem nem apróság van a dologban. Én a 12. héten vetéltem el, nekem is befejezték, nemrégiben kiderült cukorbeteg vagyok. Más egyéb problémám nincsen, az orvosok is azt mondták ez lehetett a baj. Genetikai vizsgálat eredményére várunk, ha ott is minden ok akkor elkezdhetünk próbálkozni.
okt. 17. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a kedves válaszokat és a támogatást !

Aki viszont azt gondolja hogy ez “ túlzás “ ennyi kérdést feltenni , akkor annak soha nem kívánom hogy az én cipőmben járjon .

okt. 17. 13:36
 6/6 anonim ***** válasza:

töröltetted a válaszaimat.

Az utolsó mondatom szerintem pont nekem szól.

De, hidd el jártam a cipődben. 23 és 11 hetesen is volt veszteségem. Feldolgoztam egyedül és nem napokig irogattam ki ide kérdéseket.

okt. 17. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!