Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Megmutatják vagy a szövettan...

Megmutatják vagy a szövettan után odaadják az elhalt magzatot miután kiműtötték, lehet ilyet kérni vagy mit csinálnak vele?

Figyelt kérdés
okt. 5. 16:40
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Veszélyes egeszségügyi hulladékként elégetik a kórházban. Mint a leamputált lábat pl.


Tudom,hogy durva,meg morbid, de ez az igazság.

okt. 5. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szovettan az minimum 1 het.. es azt tobbnyire nem is helybe csinaljak
okt. 5. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Attól is függ mekkora magzatról van szó. Ha 12 hetesen altatásos műtétről azt nem lehet megnézni. Ha megszülsz egy 20 hetes halott babát azt szülés után ha kéred biztos a kezedbe veheted. Nem szövettan után, közvetlenül "szülés" után.
okt. 5. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 2hét után jött meg a szövettan.

10hetesen halt el, 12 hrtrsen műtöttek. Nem nézhettem meg.

okt. 5. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
21%
Elnézést az offért, de ez milyen már? Az ember saját magzata! Mihez van joga, ha ehhez nem?
okt. 5. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
91%

#5 Egy 10 hetesen elhalt magzat akkora, mint egy gumimaci. A véres trutyiból kell előkapirgálni, nem hinném, hogy látni szeretné bárki.

Nagyobb babát, akit már szülni kell a kezébe veheti.

okt. 5. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
65%
6, nem az 5-ös vagyok, de lehet hogy egy kis gumimaci nagyságú magzatot nem annyira megterhelő a kezedbe venni mint egy megszületett jól kivehető halott magzatot.
okt. 5. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Az megvan, hogy alszol, mikor kiveszik? Akkor nem tudod megnézni, utána meg gondolom nem úgy és olyan helyen tárolják (szövettan, veszélyes hulladék stb.), hogy odaengedjenek hozzá bárkit is. Kórházban elhunyt családtagra is egy órát szoktak adni nálunk, hogy a család elbúcsúzzon, utána elszállítják...

Én otthon kezdtem vetélni Ergam-cseppel, láttam távozni az embriót a magzatburokkal együtt, de így nem volt magzat-formája, én meg nem álltam neki lefejteni róla, pedig lett volna lehetőségem, de eszembe sem jutott... nekem az akkor már csak egy szövetdarab volt, nem a várt kisbabám :(

Hozzátenném, hogy sokszor annyi idő telik el a magzatelhalás és a műtét között, hogy még az anyában bomlani kezd, szóval nem hiszem, hogy olyankor bárki vágyna már rá... végül nekem is műtéti befejezés kellett, szóval van tapasztalatom sajnos :(

okt. 5. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Annyival egészíteném ki az elöttem szólókat, hogy azt az embriót (12 hét körüli meg már magzat, de jelen esetben lényegtelen) nem óvatosan szedik ki. Ha halva szült gyerek más, ott egyben jön ki, baba formája van stb. Missed abnál egy véres, szövetdarabos "trutyi" az egész, mert először altatásban vákuummal kiszívják a méh tartalmát, aztán egy küretkanál nevű eszközzel lekaparják ami esetleg bent maradt. Nem óvatosan kiemelik egyben, roncsolódik. Ráadásul ha sok idő telt el az elhalás és a műtét között, akkor elkezd bomlani is. Szövettanra meg azt a véres, darabos valamit küldik, ami már nyomokban emlékeztet csak arra, hogy egy baba lett volna. Nem olyan látvány, amit egy épp a magzatát elvesztő anya látni akar.
okt. 6. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!