Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Mit jelent ez a szövettan?

Mit jelent ez a szövettan?

Figyelt kérdés

Missed ab műtét után ezt az eredményt kaptam a szövettanról. 1,5 hét múlva megyek csak orvoshoz ha valaki esetleg ért hozzá szóljon hozzá, kicsit aggódom hogy minden rendben van-e.


10 g össztömegû apródarabos, alvadékos szövetminta, melyben magzati

szövetelemek felfedezhetõk.

M/1 bl É:2024.07.04. I:07.04. Dr.I.B./Uné/R.E.

Mikroszkópos leírás:

Mikroszkópos vizsgálattal bevérzett, lobos, necroticus, fibrinnel

átitatott decidua részletek és éretlen mesenchymalis magzat bolyhok

átmetszetei láthatók. A trophoblast proliferáció az élettani mértéket

nem haladja meg.

Vélemény: Missed abortion.

Retentio post abortum.



#missed ab #vetélés #szövettan #Szövettan eredmény
aug. 25. 00:44
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Igaz nem értek hozzá, de eleve ha meghalt a magzat akkor nem lehetett minden rendben. A szövettannak pont az lenne a lényege, hogy kiderüljön mi volt vele a baj
aug. 25. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez egy általános eredmény, nem gondolom, hogy kóros.

Ilyet találtam:

[link]

Én úgy értelmezem, hogy "A trophoblast proliferáció az élettani mértéket nem haladja meg" jó jel, ha pl. mola terhesség lett volna, akkor itt más állna.

aug. 25. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi 2!!!
aug. 25. 09:53
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem vagyok orvos. Nekem nem tűnik fel semmi kóros, attól eltekintve, hogy sajnos nem élt, így bizonyos folyamatok (gyulladás, elhalás) már beindultak.

Mihamarabbi gyógyulást testben és lélekben!

aug. 25. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Mit mondott az orvos? A neme nem derült ki?
okt. 5. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Sajnos nem, amúgy ketten voltak :(

Nem is mondott semmit a doki, megmondom őszintén nem is kérdeztem mert most készülünk a második lombikra és annyira felvillanyozott hogy minden oké és indulhatunk ezzel a hónappal hogy azonnal megfeledkeztem erről. De nagyon alapos doktor , megbízom benne , mondta volna hogyha valami nem oké :)

okt. 6. 11:42
 7/8 anonim ***** válasza:

Mennyit kellett várni a műtét után a következőig?


Nekem, amikor egészséges magzat halt el, akkor a doki legvalószínűbbnek a beágyazódási rendellenességet tartotta. Amikor pedig ödéma volt körülötte, akkor fertőzést feltételezett.


Jó, hogy ilyen hamar tudsz menni újra! Nagy kalappal!

okt. 6. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

nekem két hónap után mondta hogy a következőben indulhatunk :)

Köszönöm, szerintem is! Azért az elsőnél nagyon stresszeljem, most nyugodt vagyok biztos számítani fog !:)

Jézusom, kétszer is átélni.. szegénykém, le a kalappal azért előtted is!

Sikerült ugye?

okt. 6. 13:02

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!