Kötelező elmenni fogászatra, haziorvoshoz cukorterhelésre? Vagy csak ajánlott? Ha kihagyom nem jár a családi vagy mi?
Hiába írtok neki. Az udvaron ül és azon van hogy a cigit betöltcse mert tiszta ideg mi lesz ha nem lesz családi!
🤦♀️
Én nem mentem el cukorterhelésre. Egyszerűen túl nagy cukorsokk egy terhes nőnek, soha nem voltam cukros, de attól egész nap rosszul voltam. Viszont csináltunk próbareggelis vércukormérést a védőnővel. Éhgyomorra cukornézés és reggeli után 2 órával. Mindkettő normális volt így nem mentem el a szabvány töménycukros vizsgálatra. Meg néztek a vérvételeknél éhgyomri cukrot, és abban is látszódott, hogy nincs semmi a cukrommal.
És minden családi ellátást kapok.
33-as: nagyon örülök, hogy nem vagy gdm-es, de!
Az éhgyomri vércukormérés nem szűri a GDM-et, mert, legalábbis a betegség kialakuláskor még az éhgyomri vércukok rendszerint tökéletesek, és az étkezés után 60 perccel mértek magasabbak 7-nél (igen, ez egy átlag cukorbetegnek még tök jó is lenne, de egy kismamának nem), illetve a cukorterheslé utániak rosszak. Ha az éhgyomri is magas, akkor jellemzően nem GDM-ről van szó, hanem addig nem diagnosztizált valódi cukorbetegségről.
A próbareggeli egyébként nem feltétlenül rossz alternatívája a vércukorterhelésnek, de 1. diagnózist nem ad, csak gyanút, tehát ha rossz az eredmény, ismételni kell, és nem 100%, hogy kizárt a gDm akkor sem, ha jó az eredmény, 2. csak pontosan és jól elvégezve van értelme, tehát 2 dl tej, 1 db üres, vizes zsemle, vaj, margarin nem lehet rajta (lassítja a ch felszívódását). EZután pontosan, nem körülbelül 60 percre kell mérni, ha 7 felett van az eredmény, akkor meg kell csinálni a vércukorterhelést, és az alapján felállítják a diagnózist.
Még mindig nagyon sokan hiszik, hogy a terhességi cukornak max. annyi a kockázata, hogy kcisit nagyobb lesz a baba, és emiatt, na bumm, legfeljebb császározni kell. Sajnos ez lenne a legkevesebb. De ha ezt a háziorvos és nőgyógyász nem magyaráuzta el, akko rnyilván enm az én tisztem erőltetni.
Most látom, hoyg ráadásul reggeli után 2 órűval nézett a védőnő cukrot. Nos, ezzel az a baj, hogy 90-120 perccel étkzés után az 1-es és 2-es típusú cukorbetegek mérnek vércukrot, mert nekik az a fontos, hogy az étkezés után természetesen megemelkedett vércukorszint ennyi idő alatt avisszaálljon a normál tartományba. Ők nem arra kíváncsiak, vagyis az orvosuk nem arra kíváncsi elsősroban, hogy az étkezés utáni csúcson milyne magas a cukor, amennyiben az 90-120 perc alatt visszaáll.
A kismamáknál ennyi nem elg ahhoz, hoyg a baba jól legyen. Az étkezés utáni vércukorcsúcs, ami 60 percnél mérhető, nem lehet magasabb 7-nél. Tehát mi csúcsot mérünk. Ha 120 percnél már 5 és 6 között van a cukor, az nyilván jobb, mint ha ennyi idő után is magas lenne, de nem ad információt arról, hogy mennyi volt a legmagasabb érték. Ha az rendszeresen 7 feletti, akkor GDM-ről van szó, ami nagyon káros a magzatra. ENnyit a védőnő hozzáértéséről, egéybéknt hogy ezt az orvosok engedték, az is sokat elárul.
Egy harmadszorra GDM-es, 34 hetes kismama
38_ igen, de az terhelés, nem normál étkezés. A terheléses vizsgálat 120 percnél nem muatthat 7,8-nál magasabb értéket.
De a kérdezp egy sima tesztreggit csinált a védőnővel, nem terhelést. A tesztreggeli után 60 perccel kell mérni a cukrot, és nem lehet 7 avgy annál több, ahogy egyébként egyetlen étkezés után 60 perccel semmehet fel efölé.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!