Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 4-6 hónapos terhesen be lehet...

4-6 hónapos terhesen be lehet vállalni hosszú repülőutat? 1 hónapra kell kimennem az USA-ba, amikor kb.4-5 hós leszek.

Figyelt kérdés
2008. nov. 11. 10:43
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, hogy csak a terhesség végén nem szabad repülni, bár én még sosem ültem repülőn. Kérdezd meg a nőgyógyászodat, vagy a védőnődet, hogy mit javasolnak, de szerintem annyi idősen még lehet.
2008. nov. 11. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
55%
Valamelyik repülőtársaságnak azt hiszem kell orvosi igazolás, hogy repülhetsz még. Beszélj a társasággal, aztán a dokiddal!
2008. nov. 11. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
65%

A 28. hétig mindenféle igazolás nélkül repülhetsz, a 34. hétig igazolás szükséges hozzá a dokitól, hogy a terhességeddel minden rendben és várhatóan mikor fogsz szülni. Visszaút előtt ezt szintén ki kell kérned, mert azt hiszem, hogy max 1-2 hetes lehet ez az igazolás, de erre majd kérdezz rá a társaságnál, amelyikkel repülni fogsz.

Én elég sokat repültem terhesen, igaz, rövidebb utak voltak, viszont 30-31 hetesen kocsikáztam 24 órát kereken rövidebb öt perces pisiszünetekkel. Nem azt mondom, hogy élmény volt, de mindenféle probléma nélkül ki lehetett bírni. Inkább unalmas volt, mint kellemetlen. Nem tudom, hogy most hány hetes vagy, előtte vizsgáltasd meg magad a dokival, a társaságnál pedig jelezd repülés előtt, hogy kismama vagy, mert elvileg akkor kiemelt bánásmódban részesülhetsz, gyakrabban figyelnek rád, olyan helyre ültetnek, ahol nagyobb a lábtér. Ajánlom, hogy vigyél magaddal fel egy kisebb párnát a derekad mögé, ezenkívül, ha nincs is nagyon mit nézelődni, akkor is mozgasd meg magad, sétálj egy-két kört, ne hagyd, hogy a lábaid zsibbadjanak.

Én simán bevállalnám! :-)

2008. nov. 11. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

én a 25. héten és vissza a 29. héten fogok hosszabb repülőutat megejteni - a nőgyógyászom azt mondta, hogy az utazás előtt még megvizsgál, hogy minden rendben van-e, és ad igazolást a légitársaság részére, hogy utazhatok


arra figyelj, hogy az egyes légitársaságok szabályai eltérhetnek, pl a Gulf airnél előrehaladottabb terhességnél egy orvosnak kell veled utazni, úgyhogy érdeklődj a légitársaságnál - nomeg persze először a nőgyógyászoddal beszélj, hogy enged-e

2008. nov. 11. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!