Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Gond van vagy természetes? 21...

Gond van vagy természetes? 21 hetes vagyok, és tegnap kétszer bekeményedett a hasam. Először terhestorna közben, utána meg csak ülés közben. Kicsit szúrt is. Ilyen még nem volt. Ugye nincs gond?

Figyelt kérdés
Ez miatt nem mertünk este szexelni. Mit gondoltok?
2008. nov. 11. 09:13
 1/2 anonim válasza:
Szia, szerintem természetes, ugyanis nyúlnak a méhszalagok, nől a méh. Nekem is a terhesség 20. hetétől naponta akár többször is bekeményedett a hasam. Nagyon jó rá a Magne B6 tabletta, illetve pihenj többet és ne idegeskedj, minden rendben lesz.
2008. nov. 11. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ez teljesen normális! Bár nem mindíg vesszük észre, de kb 20 percenként megkeményszik a has és ebben a fájdalommentes, de azért kellemetlen állapotban marad közel 20 másodpercig. Ez valójában a Braxton Hicks contractio, vagyis az úgynevezett fájdalmatlan megkeményedés. Ez végigkíséri a terhességed, csak eddig még nem figyeltél fel rá. Segíti a méh növekedését és megfelelő keringést biztosít a méh vérereiben.

Néha szúrásszerű fájdalmat is érezhetsz lent a hasad tájékán, ilyenkor megfeszül a méh izomzata. Próbálj pihenni.

2008. nov. 11. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!