Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 14 hetes leszek hétfőn és...

14 hetes leszek hétfőn és most találkozom elöszőr a védőnőmmel! Fog vizeletet is vizsgálni?

Figyelt kérdés
2010. júl. 4. 13:10
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ő vizeletet nem vizsgál, hanem a súlyodat, vérnyomásodat fogja nézni, illetve lejegyezi a kórtörténeted így első találkánál, milyen betegségeid voltak, a családodban milyen öröklődő betegségek voltak, ilyesmik.

Jó babavárást!

36 hetes kismama

2010. júl. 4. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
ez védőnőtől függ. az első nem vizsgálta, de a második akihez szerencsém volt minden megjelenéskor tesztcsíkkal megnézte a pisit is. Vigyél magaddal vagy pohárban, vagy hólyagban, hátha kell! :)
2010. júl. 4. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk minden alkalommal néz vizeletet a védőnő, hogy van e benne fehérje, vagy vér, stb. a legelső találkozás óta. De ezek szerint nem mindenhol nézik. Mondjuk én oda sosem viszek magammal pisit, hanem ott kapok poharat, és a wc-ben elintézem. De lehet vinni is, ha másnak az a praktikusabb.

Nagyon Boldog Babavárást Kívánok!

30h km

2010. júl. 4. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Már 3 védőnőt "elhasználtam", egyik sem nézett vizeletet soha.
2010. júl. 4. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
az enyém mindig néz. főként a fehérje miatt. én örülök neki. ott szoktam pisilni nála. (mármint WC-n :DDD)
2010. júl. 4. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is mindig nézett tesztcsíkkal. Ha nem viszek, nincs nem nézi, de mindig megkérdezi, vittem e pisit. Szóval szerintem is vigyél, hátha ő is lelkiismeretes és megnézi.
2010. júl. 4. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia! én 26 hetes vagyok, de még egyszer sem nézte meg a védőnőm a vizeletem. Lehet, hogy a tiéd majd megfogja, de szerintem mivel először találkoztok tök felesleges vinned magaddal a vizeleted, hiszen úgy is mindent elfog majd mondani hogy mi hogy lesz és vagy pisilsz ott helyben és abból megnézi, vagy majd a következő alkalommal fogja mikor mész megint :)
2010. júl. 4. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez nagyon érdekes, hogy itt sok kismamának nem is nézik a vizeletét. Hát a védőnőhöz járásnak az a lényege, hogy vizeletet, vérnyomást, súlyt néz. Akkor a ti védőnőtök mit csinál, csak beszélget??????? Ne hagyjátok, hogy el linkeskedje, mert a vizelet kimutatja a fehérjét, és az nem játék, ha ilyet találnak benne. Pont olyan fontos, mint a magas vérnyomás is. A babátokról van szó, ne hagyjátok magatokat, igenis kérjétek, hogy mindig nézze meg, ez a feladata. Én végig havonta jártam, a 36. héttől pedig az orvosom javaslatára hetente, és nem a vérnyomásom miatt, mert az nekem alig éri el a 100-at,így nem valószínű a magas vérnyomás, bár soha nem lehet tudni, hanem a vizelet a lényeg, hogy azt megnézze.

Ne haragudjatok, hogy így kikeltem magamból, de nem értem minek védőnő valaki, ha nem végzi el a feladatát, itt rólad és legfőképp a babádról van szó, hogy minden rendben legyen veletek.

2010. júl. 4. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én is megdöbbenve olvasom, hogy mennyi kismamának nem nézik a vizeletét. Az én védőnőm is az elejétől kezdve, minden alkalommal nézi a vizeletet csíkkal és porral is a fehérje miatt. Emellett méri a testsúlyt, vérnyomást, haskerületet. És ez az alap....
2010. júl. 4. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
nálunk(nálam)(Miskolc) se nézi a védőnőm,de a körzetire gondolok,mert van az a védőnő is,amikor terhesgondozásra megyek az sztk-ba havonta,ott van ugye az orvos,1védőnő,ott minden alkalommal nézik a vizeletet,de viszont van a körzeti védőnő,ahova szintén havonta járok,itt csak ő van,ő nem néz,csak súlyt,vérnyomást,szívhangot...stb.(34h)
2010. júl. 4. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!