Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Vettem egy légzésfigyelőt, és...

Vettem egy légzésfigyelőt, és szeretnék valami olyan tanfolyamon részt venni, ahol az újraélesztést tanítják. Kecskeméten, Székesfehérváron, Dunaújvárosban találok ilyet?

Figyelt kérdés
2008. nov. 7. 15:55
 1/5 anonim ***** válasza:
szukseged van ra vagy csak szeretned tudni "sose lehet tudni" alapon? en most vegzem az orvosit, az alapok megvannak power pointon,ha akarod elkuldom. de ahoz hogy ne tegyel kart a betegben szerintem nem eleg ennyi. a mellkaskompresszio+lelegeztetest viszonylag konnyu megtanulni, ahoz nem is kell feltetlenul tanfolyam. ennel tobbre viszont szerintem mar eleg sokat kell tanulni h tudd is h mikor mit kell tenni.viszont ha nem akarsz erre a palyara lepni nem tudom ha megeri-e.
2008. dec. 23. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a választ, de szerintem félreértettük egymást. Nem szeretnék önszorgalomból élesztgetni ( nekem teljesen más területen van két diplomám). Kisbabát várok, és biztos tudod, hogy mi az a légzésfigyelő készülék, ami riaszt, ha a babánál légzéskimaradás lenne (bár statisztikailag elég kicsi a valószínűsége az úgynevezett bölcsőhalálnak, szeretnék mindenre felkészülni). Ezért szeretnék tanfolyamon részt venni, de csak Budapesten találtam ilyet, és a nagy pocakommal inkább valami közelebbi helyszínt keresek. Még egyszer köszi, és kellemes ünnepeket!
2008. dec. 25. 16:16
 3/5 anonim ***** válasza:

ja ertem! ne haragudj. ha esetleg nem kapsz kurzust, leirom hogy van a protokol kisgyerek,csecsemo es ujszulott ujraelesztesenel,hatha segit. ennel tobbet xtem nem kell tudj csak nem art ha gyakorlod parszor 1 muanyag baban-ezert lenne jo a kurzus.


csecsemot ugy tanultunk ujraeleszteni h eloszor 5 lebvegobefujas,lehet h mar ettol helyrejon.

eloszor a fejet hatratolod (doltod) az allkapcsatol fogva ameddig a nyaka engedi, az orrat befogogod es a szajaba fujsz ugy h a szajszogletet is fedje a szad mert maskepp melle megy. fogod erezni ahogy telik meg a tudeje. nem kell tul nagyot fujni mert pici a tudeje es a gyomrat nem akarod megtolteni-ha eszreveszed h a hasa is telik nem kell tobbet fujni.


utana 15 mellkaskompresszio (a szegycsont felenel vagy also 1/3adnal)csecsemonel eleg 1-2 ujjal nyomni a szegycsontot, (1-2cm-re kell besullyeszteni a mellkast) utana 2 levegobejuas.


fontos hogy kemeny feluleten fekudjon mert maskepp a matracot fogod masszirozni nem a szivet.a mellkaskompresziokat gyors utemben kell vegezni, 3 masodperc alatt minimum 2ot.


a 15 mellkaskompresszio + 2levegobefujast kell ismetleni mig pulzusa lesz (1 ev alatt carotis pulzust kell nezni, kb 1 ujjnyira az adamcsutkajatol tapinthato, 1 ev folott a brachialist is lehet-a csuklo kulso szele fele)


ujszulott eseten 3 mellkaskompresszio+1 levego a menet.


remelem tudtam segiteni. ha van idod es talalsz kurzust sok sikert! ha mindneki ilyen elorelato lenne nem lenne ennyi baj ugyh csak gratalulni tudok. viszont ne idegeskedj tul sokat. :) nagyon boldog babavarast kivanok es remelem sose kell alkalmazd amit megtanulsz.

2008. dec. 26. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm az alapos válaszod! Remélem sosem lesz szükségem rá, de jobb mindenre felkészülni!

Boldog Új Évet!

2008. dec. 26. 20:19
 5/5 anonim ***** válasza:

szia, az elozo valaszo vagyok. most olvastam hogy vki azt irta a legzesfigyelo arra az esetekre van amikor "semmi baja nincs a gyereknek es megis meghal" ha meghal, akkor biztos volt vmi baja. na de nem ez a lenyeg.


eszembe jutott a multkori kerdesed valamint h a H vitamin (biotin) hianya glukozhiannyal kombinalva legzesmegallast okoz mert a piruvatbol nem kepzodik glukoz valamint vitaminhiany eseten nincs ami szallitsa a szendioxidot.

a H vitamint az emberi szervezet nem kepes eloallitani ugyh jo odafigyelni ra. esetleg kerdezd meg errol a gyerekorvost. megtalalhato szojalisztben, tojassargajaban, elesztoben.


boldog babavarast es jol tetted h vettel legzesfigyelot.

2009. febr. 13. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!