Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az normális, ha a 3. trimeszte...

Az normális, ha a 3. trimeszterben feljebb megy a vérnyomás kicsivel?

Figyelt kérdés

Bőven határértéken belül van, 130/80 alatt, de nekem az alap 105-115/70 körüli. Az az igazság, hogy nagyon ideges vagyok vérnyomásméréskor mindig, fehérköpeny fóbiám is van, és ahogy közeledik a terhesség vége, egyre jobban parázok ezen a témán. Volt előzőleg toxémiagyanús terhességem, bár végül nem lett az, de

ez az oka a félelmemnek. Ha leülök vérnyomást mérni, érzem is, hogy azonnal a torkomban dobog a szívem, félek az eredménytől. Amikor sikerül elterelni a figyelmemet, alacsonyabb, 115/75, vagy kevesebb lesz.

Összesen eddig 11 kilót híztam, nem vizesedek szinte egyáltalán, csak ha melegem van, az ujjaim minimálisan bedagadnak, de le is megy hűvösebb hőmérsékletre. Vizeletet nézek minden nap, nincs fehérje, hétfői laborom tökéletes. Kell aggódnom amiatt, hogy picit feljebb ment a nyugalmi vérnyomásom, vagy ez még így oké?


2018. dec. 14. 16:14
 1/8 anonim ***** válasza:

Nekem is 115 körül volt az utolsö hónapban, de amikor pl a diabetológiára kellett mennem, ott 140 körül mértek mindig :)

Sztem ez még oké,150-160 nál vannak gondok. A kórházban az egyik kismamát ezért fektették be, 150 feletti volt a vérnyomása,

2018. dec. 14. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha tovább tartana s terhesség pár héttel, mint 40 hét, akkor minden nő toxémiás lenne, szóval, igen, normális ha a vége felé feljebb megy a vérnyomás, csak akkor kell figyelni ha 140/90 fölé megy.
2018. dec. 14. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én is toxémia gyanús voltam. Annyira vizesedtem, hogy 40kg plusznal álltam meg a vérnyomásom 140/120 volt átlagban. Azt mondták határérték. De mivel a víz életemben nem volt fehérje így nem foglalkoztak vele. De nem is lett bajunk...
2018. dec. 14. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigieket. 35 hetes vagyok, az lemaradt. Akkor ezek szerint rendben van teljesen, hogy magasabb picivel, mint eddig. Nekem egyéb toxémiajelem most nincs, a labor is olyan, mintha nem is lennék terhes, csak állandóan parázok ezen a nyomorult vérnyomáson... de akkor lenyugszom kicsit, köszönöm.
2018. dec. 14. 19:24
 5/8 anonim ***** válasza:
Vizeletben * most látom, hogy javított a telefon. 😀 De ha aggódsz (én is ki voltam ez miatt) járj sűrűbben a védőnőhöz vizeletet nézetni
2018. dec. 14. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Van nekem itthon ilyen vizeletcsíkom, azzal nézem minden nap :) szóval az tuti rendben van, súlyom is, ödéma sincs. Minden jó, csak nagyon parázok és szerintem már attól is feljebb megy :(
2018. dec. 14. 21:00
 7/8 anonim ***** válasza:
De miért parázol ennyire? Felesleges naponta nézni a vizeletet. A vérnyomásod se ment a határérték fölé. Számomra kissé érthetetlen, hogy minek akkor félni, amikor nincs mitől.
2018. dec. 14. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy ez kívülről érthetetlen, és ésszel én is tudom, hogy baromság, amit művelek, de nem tudok ésszel hatni magamra ebben a kérdésben. Valószínűleg amiatt van, hogy az előző terhességem utolsó 6 hetében teljesen kiidegeltek ezzel a témával. Akkor se ment soha határ fölé a vérnyomásom, csak orvosnál max., mégis folyamatosan piszkált a védőnő, a szülésznő nst közben, a többi doki stb. Állandóan ment a paráztatás, hogy toxémiás leszek. Annyira belémültették, hogy kb. nem hiszem el, hogy gond nélkül tudom végigvinni a terhességet, mániákusan figyelek mindent, nehogy baj legyen. Annak egyébként az lett a vége, hogy a saját dokim szabin volt, egy nst után bent fogtak, mert ugye ott magas volt a vérnyomásom, és nem hitték el, hogy csak ott. Köpenyfóbiával nyilván a kórházban csak följebb ment, hiába gyógyszereztek, ezért 3 nap múlva megcsászároztak.

Szóval ezt nagyon durván belém ültették, és hiába van minden rendben, rettegek, hogy mikor romlik el. Ha minimálisan följebb megy a vérnyomásom, azt úgy élem meg, hogy úristen, kezdődik, baj lesz :( tudpm, hogy irreális, és érthetetlen, mégis ez van sajnos.

2018. dec. 15. 07:09

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!