Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatt/ terhességtöl...

Terhesség alatt/ terhességtöl kialakulhat cöliákia?

Figyelt kérdés

még régebben feltettem ide egy kérdést, mikor 2 hete tartott a hasmenésem. Minden tanácsot kipróbáltam de semmi nem használt, se gyógyszer, se semmi. Viszont utánanéztem ennek a betegségnek és nekem is ugyanezek a tüneteim mint amiket leírnak. A hasmenés már másfél hónapja tart mindennap, igy sehova sem tudok menni. A dokinak mondanám, hogy erre gyanakszom, de nem akarok okoskodónak tünni, mégiscsak ö az orvos. Szerintetek mondjam? Amúgy kialakulhatott ez a terhességem 22. hetében? Kérem akik ebben a lisztérzékenységben szenvednek, mondják el, hogyan jöttek rá?

Köszi elöre is a válaszokat!


2010. jún. 22. 17:10
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem sincs "bevizsgálva", de szerintem én is lisztérzékeny vagyok. Másfél éve szültem, utána vettem észre a szoptatás alatt, hogyha fehér lisztes dolgot eszem, akkor rögtön jön a hasmenés. Ha pl kukoricakenyeret eszem, akkor semmi bajom, de a többitől nagyon durva hasmenésem van.

Először azt hittem, hogy a szopiteától van (laktoherb), de már rég nem szoptatok, sőt újra babát várok (22 hetes), és nem ehetek semmi lisztes dolgot. Se barnakenyeret, se rozskenyeret.

Csak a kukoricakenyértől és a burgonyakenyértől nincs hasmenésem.

Már gondolkodtam, hogy el kéne menni egy allergiavizsgálatra, csak nem tudom, hogy most a hormonok miatt mit mutatna, vagy egyáltalán van-e hozzá köze. Mostanában állandóan terhes vagyok vagy szoptatok :)

Annyi, hogy odafigyelek, mit eszek, különben beköltözhetek a vécére :(

2010. jún. 22. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
100%

A hasmenés utalhat másra is, pl. szénhidrátot nem tudod rendesen feldolgozni, ami nem egyenlő a lisztérzékenységgel, de ha kiiktatod a kenyér/tészta/stb. ételeket az étrendedből akkor javulni látszik, ami félrevezethet az öndiagnózis során. Szerintem nem érdemes önként vállalt diétába kezdeni, főként ha az ember nincs tisztában azzal mit jelent a diéta. Illetve ha magadtól diétázol és úgy mész kivizsgálásra akkor nem lesznek reálisak a laboreredményeid. Orvosnál rá lehet kérdezni, ha neki nincs más ötlete a hasmenésedre, hiszen ő azért van ott. Ha kifogásolja, hogy utánanéztél és érdeklődsz, akkor pedig keresni kell másik orvost aki hajlandó kivizsgálásokra küldeni, hogy kiderítse mi a baj.


Ui.: Sima pékségben vett kukoricakenyér/burgonyakenyér is glutén tartalmú mint bármelyik más, csak "ízesítve" van. (ezen kívül kizárólag a kenyér lecserélése maximum csökkenti a gluténbevitelt, de nem egyenlő a diétával).

2010. jún. 23. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Végülis ezek szerint lehetséges...akkor megpróbálok megbizonyosodni róla, eddig nem akartam hogy hülyének nézzen a doki.

Köszi sokat segítettetek!!:)

2010. jún. 23. 12:08
 4/4 anonim ***** válasza:

szia,

én vettem egy tesztet egy lisztérzékenyeknek való élelmiszerboltban,amivel egy csepp vérből ha jól emlészkem 99%-os biztossággal kimutatható a lisztérzékenység :)

nekem negatív lett,és utána a dokinál is a vérvétel eredménye is az lett,csak arra hónapokat kellett várni.. és ő javasolta h ezt a tesztet próbáljam ki,sajnos a nevére nem emlészem..

Remélem minden rendben lesz!!

Drukkolok!! :)

2010. jún. 23. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!