Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Méhszáj vizsgálattól nem...

Méhszáj vizsgálattól nem nyílhat ki a méhszáj ugye? Az ügyeletes orvos nem épp finom volt

Figyelt kérdés

Beszaladtam az ügyeletere nemrég,saját dokim nem hívtam mert tegnap voltam nála,minden ok volt.

De megjövös érzés volt meg mintha keményedtem volna de csarj alól a has,és tusolással enyhült..Már egy órája tartott és megijedtem

Mondtam az ügyeletesnek hogy nem e lehet uhval nézni méhszáj mert a dokim nézte 1,5 hete kézzel,tegnap uhval... persze hogy nem,és az ügyeletes megnézte manuálisan..és ndm épp finoman... most szidom magam hogy a nem épp finom vizsgálattól meg hogy 1,5 hete is volt méhszáj vizsgálat nehogy kinyiljak.

Nagyon haragszom magamra,de féltem és azért mentem be

17hkm

Ráadásul volt 2 éve egy méhszáj műtétem is

Előző terhességnél 5 éve fekudnom kellett felétől mert nyíltam


2018. szept. 8. 09:21
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem minden hónapban volt manuális méhszájvizsgálatom, mivel ahová jártam terhesgondozásra, ott ez szokás volt, hogy ha elmentél, akkor megnézték. Soha nem nyíltam ki emiatt.

A terhesség utolsó harmadában már éppen kellemesnek sem mondhattam volna minden vizsgálatot. De ettől sem nyíltam ki.

2018. szept. 8. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Csak egy ho alatt kb ez volt a 3. Vagy 4.😞😞

Ezek inkább ijedtség,hüvely feszülés miatt lettek nézve

És a méhszáj plasztika is 2 éve,attol tartok nem épp erős a méhszáj,és ugye annak meg a suru piszkálás nem jo..

De honnan tudtam volna hogy nincs baj😞

2018. szept. 8. 09:33
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha minden rendben van, akkor a méhszájvizsgálattól nem fogsz nyílni. Én 36 hetesen kerültem kórházba, mivel görcsöltem, véreztem és 3 perces fájásaim voltak. Végül nem lett szülés. 2 ujjnyira voltam akkor nyitva teljesen. Bent tartottak a kórházban, ahol is szinte minden nap megvizsgáltak és nézték a méhszájat is, sőt, magzatvízvizsgálat is volt. Ennek ellenére amikor szülésre került a sor másfél hét múlva, akkor sem nyílt tovább a méhszájam. Sőt, kézzel kellett tágítani, mert nem volt meg a megfelelő tágulás a szüléshez.
2018. szept. 8. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Igen csak ha gyenge a méhszáj akkor úgy olvastam nem jó a túl gyakori vizsgálat..de ha panaszom van és nem nézik meg nem tudják hogy áll a külső,amit uh nem lát

Ez borzasztó idegtépö,amig nem megyek 4 hét múlva a kövi vizsgálatra nem leszek nyugodt

2018. szept. 8. 10:51
 5/9 anonim ***** válasza:

ne aggódj!

pihenj sokat és szedj magnéziumot

2018. szept. 8. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Magnesit citricitet szedek,de olvasom spk helyen hogy jobb a magnosolv?
2018. szept. 8. 12:05
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodjál meg, csak nő a méhed és feszül.

Amúgy is egy sima méhszájvizsgálattól nem fogsz nyílni, ez nem ilyen egyszerű.

Inkább pihenj és nyugodj meg, mert nem tesz jót a babának se, ha ennyire végigaggódod a terhességet és mindenért beszaladsz az ügyeletbe.

2018. szept. 8. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Hüvelyi uh-val gyönyörén látszik a külső méhszáj is. Sőt azzal a belső méhszáj és a tölcséresedés is. Az újabb ajánlások már a manuális vizsgálat helyett, a hüvelyi uh-t helyezik előtérbe. Arabin pesszárium felrakása nem került szóba az előzmények miatt? Pont az iylen esetekre találták ki.
2018. szept. 8. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Miért ragaszkodnak akkor az orvosok ennyire a manuális vizsgálathoz?

Tudja az enyém is hogy volt egy terhességem,amit a felétől végig feküdtem,méhszáj plasztika szülés utáni repedés miatt 2 éve...pedig mindig mondom neki az uht

2018. szept. 8. 18:23

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!