Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit csinàljak, hihetetl...

Mit csinàljak, hihetetlen mennyiségü édességet eszek?

Figyelt kérdés

Terhes vagyok(22 hét)

Régen sokat cigiztem,aztàn terhes lettem,a cigi mennyiségét csökkentettem.

Màra elértem oda hogy nem cigizek egyàltalàn,de viszont rengeteget eszek,ràadàsul édességet.

Naponta 3 banàn,5 mandarin,4 csoki,2 pohàr kakao,valamilyen süti,rengeteg cukros kola,este még csipsz meg mogyoro,de sokszor ez is kevés egy nap!

Nagyobb bünttudatom van,mintha cigiznék,mert olvastam hogy a sok cukortol is lehet halva született babànk.

Mit tegyek?

Orvosom is megjegyezte,hogy jo lenne ha lejjebb adnék a kaja-adagbol,mert tulsàgosan elhiztam.

Vércukorszintet nem mértek még,de ha megvizsgàljàk,szerintem nagyon leszidnak majd.

Segitsetek!


2008. nov. 3. 18:13
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

A sok cukorfogyasztás nem vonja maga után, hogy emelkedett lesz a cukrod!

A listából én egyedül a colát zárnám ki, a többi mehet.-) Ha ezt kívánod, és nem zavar, hogy mennyit hízol, akkor egyél nyugodtan azt, amit megkívánsz. (tej naponta max fél liter)

A babának akkor okoz gondot, ha bebizonyosodik, hogy magas a cukorszinted, és tartósan magas marad, mert nem figyelsz oda az étkezésedre, akkor a baba szervezete a te emelkedett cukorszintedhez termel inzulint, viszont ha megszületik nem fogod te nekiadni a cukorszinted, ő viszont termeli a sok inzulint, és ettől eshet kómába.

de attól, hogy sok édességet eszel, nem lesz baja a kicsinek.Terhesen sokan sok édességet esznek:-)

2008. nov. 3. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Hasonló a problémám nekem is! Pedig direkt nem veszek itthonra semmi nassolni valót, de a múltkor a húsvéti nyúl fülét rágtam le kínomban. (sütibe tartogatom, egyébként nugátos, nem is finom). Voltam 2 cukorterhelésen(cukros víz), 2 tesztebéden mind tökéletes lett. Nincs összefüggésben a sok édesség evéssel. A második babám nagy súllyal született, elvitték cukorvizsgálatra, de az is jó volt. Nem tudom mitől van ez, alapból szeretem az édességet, de ez túlzás! Azt nézem mit lehet megenni!

Tudja vki esetleg mi a káros hatása ennek (a hízáson kívül), talán elrettent bennünket?!

25 hetes

2008. nov. 3. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

egyel cerbona szeletet, a kakao jo otlet, en is azt iszok, a banan teljesen jo, a csokibol is probalj olyat, amiben van valami (puffasztott rizs csokibevonattal, vagy ilyesmi)

chips helyett ehetsz piritott fenyomagot, fott gesztenye is finom, és jot tesz a vesenek, stb.

2008. nov. 3. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az előttemszólókkal, a sok édesség nem befolyásolja a cukorvizsgálat eredményét, eleinte én is azt hittem, de nem. Én a terheléses cukorvizsgálat előtti éjszaka megettem 1 tábla milkacsokit meg egy krémest.:) Aztán rájöttem hogy hoppá lehet nem kellett volna mert én is azt hittem hogy számít valamit,de nem. Tökéletes lett az eredményem, akkor voltam 25 hetes. Pedig előtte rettegtem tőle hogy nehogy magas legyen a cukrom mert meghalok ha nem ehetek édességet.

Most 37 hetesen is kellett mennem a biztonság kedvéért és minden okés volt, bár most csak a tej+zsömle variáció volt.

Egyébként én is rengeteg édességet ettem, eszek. A 20.hét körül volt hogy 2 hétig mindennap ennem kellett vmi édeset, rágcsálnivalót különben azt hittem meghalok.:) Aztán ez elmúlt egyszercsak és nemrég a 35.héttől kezdődött megint és még most is tart, pedig ma vagyunk 38 hetesek. Most ott tartok hogy egy üveg nutellát 2-3 nap alatt megeszek, mellette reggel mondjuk kakaóscsigát vagy tejbegrízt eszek, mindegy mi csak édes legyen, sőt van hogy napközbe képes vagyok elmenni cukrászdába islert venni.:)) Úgyhogy elég durva a helyzet.:D

Szerintem emiatt ne legyen bűntudatod, azt mondják ami neked jó, az jó a babának is.:)

Én eddig 20 kilót híztam, tudom hogy én tehetek róla de én így jólérzem magam és rendben van velünk minden. És majd nekem kell leadnom, de ez van.:) Azért nem fogok görcsölni ilyeneken mert a várandósságnak nem a diétáról kell szólnia hacsak nem indokolt a dolog!

Szóval amit kívánsz nyugodtan edd csak meg! Sokkal rosszabb ha szenvedteted magatokat/magad.(Szerintem) És tényleg ha nem zavarnak a kilók akkor ne foglalkozz vele.

2008. nov. 3. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, gyümölcsöt, főleg a citrusféléket nyugodtan eheted. A müzli szelet is jó ötlet. És mondjuk a kólát váltsd le szörpre, ami szintén édes, de mégsem annyira.
2008. nov. 3. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
2. vagyok. Én is sokat híztam mind a kettővel kb. 24 kilót, és egy év alatt leadtam fogyókúra nélkül szerencsére! Nem is ez izgat különösebben,(bár a hátsóm az egy kicsit dúrva) hanem az, hogy ne ártsak a babának!!:-)
2008. nov. 3. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha rámtör az édességevési kényszer, akkor én gyömölcsjoghurtba teszek csokismüzlit, és azt fogyasztom. Így megnyugtatom a lelkiismeretem, hogy édeset is ettem, és egészséges is volt :-)
2008. nov. 4. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
egyed én is eszem!!!!!!napi 2tábla csoki minimum,plusz szeletek rostos üditö,és jo a cukor terhelésem,mult héten voltam
2008. nov. 4. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az edesseggel semmi problema.Azonban hasznos lenne ha azokat az edesseegeket amik izgatoszereket, mint pl a koffein,lecserelned valami masra vagy rendszert csinalnal mikor melyiket eszed,iszod.gondolok itt a csokira,kakaora,kolara es gondolom kavezol is ugye?A kavebol ha az nescafecsak ket csesze az ajanlott mennyiseg,ha fozott babkave kevesebb,es ezzel mar betelt a napi adag.Hol van pl meg a szelet csoki vagy a pohar jo hideg kola?Sajnos ha tulzottan fogyasztod ezeket vezethet koraszuleshez es kis sullyal valo szuleteshez,de nem mindenkinel alakul igy.Mindenesetre vigyazz nagyon magatokra es gratulalok,hogy le tudtad rekni a cigit.Minden sokkal jobb mintha cigiznel.Egeszseges babot kivanok.
2008. nov. 4. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!