Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 31. hetes kismama vagyok és...

31. hetes kismama vagyok és gondolom hamarosan jelentkezni fognak a jóslófájások. Milyenek pontosan?

Figyelt kérdés

Szeretném tudni kb. mire számíthatok, hogy ne ijedjek meg tőlük.

Köszönöm a válaszokat.


2008. nov. 3. 08:49
 1/2 anonim ***** válasza:
Szia! Én még " kezdő" vagyok, de szerintem ezek már azok: enyhe menses szerű görcsök, kis derékfájás és valahogy úgy "érzem a hüvelyem". Rövid ideig tart és rendszertelen. Én egyáltalán nem ijedtem meg tőle, valahogy ösztönösen érezutem, ez még nem lehet a szülés. Pár napja kezdődött, de nincs mindennap. Most 32 hetes vagyok.
2008. nov. 3. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én a 36. hétben vagyok és két hete világosított fel a szülésznőm, hogy már a gyakori méhkeményedés (hivatalosan Braxton-Hicks-féle méhösszehúzódások) is jóslófájásnak számít. Gyakori alatt azt értjük, ami például nekem van, nem napi 10-20 keményedés, hanem megszámlálhatatlanul sok rendszertelen időközönként. Nem kell, hogy fájdalommal járjanak, de én sokszor tapasztalom azt utánuk, amit az első válaszoló is említett, hogy különös, kellemetlen érzés hasít bele a hüvelyembe. (Már elnézést a hasonlatért, de olyan érzés ez, mintha hirtelen túl sokat szexelt volna az ember egy nap alatt.)

Az elmúlt két-három hétben főként éjszakánként már nem csak összehúzódás van és ez a hüvelynyilalás, hanem enyhe mensis fájdalmak, főként éjszaka.

Megijedni én sem ijedtem meg tőlük, mert nem túl fájdalmas, nem olyan, mint amilyennek a szülési fájdalmat elképzelem, bár a szülésznőm azt mondta, hogy lassan nézegessem azt is, hogy milyen időközönként vannak a fájdalmatlan intenzív méhösszehúzódások, mert ha rendszeres, akkor az ugyanúgy jelezheti azt, hogy megkezdődött a vajúdás, nem feltétlenül kell egyből nagy alhasi fájdalomnak is lennie.

2008. nov. 3. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!