Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Elő szokott fordulni, hogy...

Elő szokott fordulni, hogy fejfekvésből visszafordul a baba farfakvésbe az utolsó pár hétben?

Figyelt kérdés
2008. nov. 2. 08:27
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon-nagyon ritkán elő. Eddig én is azt hittem, hogy nem és épp tegnap beszélgettem a szülésznőmmel, aki elejtett egy olyan mondatot, hogy "Most már nem hiszem, hogy megfordulna farosba." Épp arról beszélgettünk, hogy nagyon durván leszállt a pocakom, a 36. hétben vagyok.

Akkor rákérdeztem, hogy mi az, hogy nem hiszi és azt mondta, hogy nagyon ritkán, de volt már olyan, hogy fejvégű baba szülés előtt egy-két héttel megfordult, de tényleg nem kell ettől félni, főleg ha már elkezd a feje beilleszkedni. Ha leszáll a pocak és a baba feje beilleszkedik félig-meddig, akkor szinte már fizikailag lehetetlen megfordulnia. Nekem tegnap ezt mondták.

2008. nov. 2. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

A 27.héten már fejfekvésű volt a babám, aztán a 32.heti ultrahangon is. Most 35 hetes vagyok, csak úgy eszembe jutott, hogy még visszafordulhat-e.

Köszönöm a választ!

2008. nov. 2. 09:17
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Az előző válaszoló vagyok. Szerintem ne aggódj emiatt, biztosan nem fog visszafordulni már. Egyébként milyennek érzed a mozgásait? Én a legaktívabb mozgásokat a gyomrom, illetve a bordáim alatt érzem, és az oldalamon, teljesen szélen. Ha fejvégű, akkor elvileg itt kell érezni, mert ezek a lábai, azokat tudja még a leginkább mozgatni. Nekem olyan, mintha húzogatná egyik oldalról a másikra. Illetve ha csuklik, azt az alhasnál szeméremcsont alatt, de mindenképpen köldök vonal alatt lehet érezni fejvégűnél, mert elvileg a mellkasa és a háta lüktet, ha csuklik és annak ott kellene lennie.
2008. nov. 2. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi, nem szeméremcsont alatt, hanem felett. Ha az alatt lesz a mellkasa, akkor már éppen szülni fogunk... :-)
2008. nov. 2. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Igazából nem izgulok ezen, csak úgy eszembe jutott a sok furcsa "kismama-gondolat" közepette :)

Amúgy azt érzem, amit írsz: ha csuklik, akkor köldök alatt, és amúgy meg köldök fölött érzem a rúgásait. Sokszor érzem a gyomromnál. Meg néha olyan mintha "fejelgetne" lefele, van amikor majd' összeesek.

Köszönöm :)

2008. nov. 2. 09:27
 6/7 A kérdező kommentje:
Ja igen, az oldalamnál néha vannak furcsa kitüremkedések :) Az vicces, amikor ott dugdossa a lábacskáit :)
2008. nov. 2. 09:30
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nem megrémíteni akarlak, csak a kíváncsiságod kielégíteni. Az én lányom végig koponyavégű fekvésben volt, még a 32. heti ultrahangon is. Aztán a 38. héten az ultrahangos doki közölte, hogy nem látja a nemét, mert a feneke eltakarja - ekkor világosított fel, hogy már medencevégű a fekvés. Sajnos már nem fordult vissza. Persze mondanom sem kell, hogy a védőnők és a dokik is értetlenül álltak a dolog felett, de ez van. Általában akkor történik ilyesmi, ha nem elég a baba számára a hely a méhben, vagy ha rövid a köldökzsinór.


Boldog babavárást és könnyű szülést!

Zita (28 hetes baba anyukája)

2008. nov. 2. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!