Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy mennek Angliaban ezek a...

Hogy mennek Angliaban ezek a dolgok - vizsgalatok, meddig kell dolgoznom, tolmács stb?

Figyelt kérdés
7 hetes vagyok,még nem voltam dokinal,hetfon megyek a korzetihez.Panikolok :(
2008. nov. 1. 15:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ne panikolj, mindent kerdezz amit szeretnel tudni, most ird ossze a kerdeseidet, nehogy a "panikban" elfelejtsel valamit!

En is itt elek, szerintem nagyon aranyosak, itt egy terhes not nagy tiszteletben tartanak!

Es semmit ne hasonlitgass ahhoz, hogy Magyarorszagon hogy mukodik, tudod hogy itt Angliaban minden mas!

Vigyazz magadra!

2008. nov. 1. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Koszi a gyors valaszt! Megkerdezhetem h hany hetes vagy? Dolgozol?Volt tolmacsod?
2008. nov. 1. 15:30
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Még friss az élmény, augusztusban szültem Chichesterben. Én még Magyaro-on voltam legelőször dokinál 6 hetesen. Azután 11 hetesen elmentem a GP-hez, aki továbbirányított a Midwifehoz. Ettől kezdve a Midwife (szülésznő) foglalkozott velem, ő mondta, hogy mikor kell mennem ultrahangra meg egy korábbi szívelégtelenség miatt kivizsgálásokra. Minden alkalommal megmérte a vérnyomásom, pulzusom, vért vett és vizeletmintát kellett vinnem. Összeírtam a kérdéseimet és nagyon segítőkész volt mindenben. Ha nehézségeid vannak az angollal gondolom vihetsz magaddal bárkit, aki segíteni tud a megértésben.

Statutory Maternity Pay-re akkor vagy jogosult, ha a kiírt időpont előtt 15 héttel már 26 hete a cégnél dolgoztál. Leghamarabb 11 héttel a kiírt időpont előtt hagyhatod abba a melót.

A vizsgálatokat nem viszik túlzásba, de nekem csak jó tapasztalataim vannak a szülést is beleértve, hihetetlen jó fejek voltak és csak azt nézték, hogy mi a jó nekünk.

ne izgulj!!! Ha még tudok segíteni, írj privit lszi!

2008. nov. 1. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én Skóciában vagyok, de ugyanaz a helyzet itt is. Ne pánikolj, nincs miért. És az otthonihoz tényleg ne hasonlítsd, teljesen más a tehesgondozás. Ez nem azt jelenti, hogy rosszabb, vagy jobb, csak más.

Én is 7 hetes vagyok. Körzetinél voltam már. Oda kijött egy midwife a körzetis kórházból, vele volt elbeszélgetés. Némi papírmunka, dátumegyeztetés, semmi extra. Ja meg adott sok olvasnivalót, és elkezdtük kitölteni a terheskönyvet. Behívott a kórházba nov. 15-re, akkor találkozunk legközelebb. Akkor vesznek majd vért és lesz megint papírmunka. Addig ki kell töltenem néhány dolgot a terheskönyvemben (nagy A/4-es füzet) pl családjaink eü állapota, betegségek, műtétek, stb. Szóval semmi különös ebben sem.

Nem számítottam még rá, de már megjött postán az első UH időpontom (scan) december 9-re. Itt addig nincs UH, ne lepődj meg. Addig az általad otthon végzett vizelettesztre alapozzák a terhességed, nem erősítik meg.


Egyelőre ennyiben tudok segíteni, de így az elején gondolom pont ilyesmire voltál kíváncsi.

Ja, és a tolmács kérdésében sokat nem tudok segíteni, nekem nincs rá szükségem. De úgy tudom, hogy tolmács turisták mellé jár ingyen és bérmentve. Azok, akik itt élnek, azoktól elvárják, hogy beszéljék a nyelvet annyira, hogy ne kelljen tolmács. (Bár ez ugye sokszor nem így vín). Erre azonban ne vegyél mérget, próbálj a GP-nél érdeklődni, illetve mikor mész hétfőn, kérdezz rá akkor. Ott úgyis kiderül, mennyire értitek egymást a midwife-fal.


Ha van kérdésed, írj nyugodtan privit.


És gratulálok a babához! :-)

2008. nov. 1. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ja, és szedj folsavat, ha eddig még nem szedted. Tökéletesen megfelel a Boots sajátja (Folic Acid) lila dobozban, de szedheted a Pregnacare terhes vitamint/magzatvédő vitamint is, abban többminden van de drágább is.

Skóciai kismama

2008. nov. 1. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Koszike! Igen szedek folic acidot. Uristen,decemberig varnom kell? Az uh-t mar a jovo herte vartam :(
2008. nov. 1. 16:09
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Itt megint Skót kismami.

Igen, csak a 12. hét táján van az elő uh. Ez így van a nyugati országok többségében. Ettől se legyél ideges, ne pánikolj. Itt így természetes, és senkinek semmi baja tőle. Persze ha panaszaid vannak, akkor kivizsgálnak, de panasz nélkül minek vizsgáljanak ugyebár. Nem beteg vagy, hanem terhes.

Amiért "visszajöttem", az az, hogy most töltöm ki a kis (nagy) könyvemet. Van az Etnikai, vallási hovatartozásról is rész (ha bármi különleges vallási dolog felmerül, ami miatt bizonyos dolgokat kell, vagy nem szabad nálad csinálni kizárólag vallási okokból, azt is figyelembe vaszik).

Szóval ezen az oldalon van kérdés tolmácsról is.

Kérdezi, hogy otthon általában milyen nyelvet beszéltek, és hogy van e segítségre szükséged tolmácsolásnál.

Ezek szerint lehet, hogy mégis tendelhetnek ki melléd hivatalos tolmácsot?!

Nekem ezt majd a november 15.-i időpontomra kell kitöltve visszavinnem kitöltve. Neked viszont ha már az elején is gondjaid lesznek, akkor a következő időpontra már kirendelnek tolmácsot.


Megírod majd ide, hogy kaptál-e tolmácsot? Kíváncsi vagyok.

Drukkolok.

2008. nov. 1. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Szintén UK-ban élő 36 hetes kismama vagyok. Ahogy az előttem válaszolók leírták, pánikra semmi okod. Eleinte én is izgultam minden miatt, annak ellenére, hogy nem véletlenül jött össze a baba, hanem elég régen dolgoztunk rajta, utána is olvastam annak, hogy hogyan működik itt a terhesgondozás, mégis kétségbe estem, amikor az első köröket futottam. Bár ez az én esetemben nem amiatt volt, mert nem Magyarországon voltam, hanem azért, mert krónikus orvoskerülő vagyok alapjáraton, szóval otthon ugyanúgy paráztam volna. Eleinte tényleg beláthatatlannak tűnhet az egész, főleg, amikor elkezdesz utánajárni a dolgoknak, olvasgatsz ezt is, azt is és annyi infot kapsz, hogy beleszédülsz. De szépen lépegetsz majd lépésről lépésre, a midwife mindig mondja, hogy mit kell csinálni, hova kell menni legközelebb, mi lesz a legközelebbi vizsgálat, a munkahelyeden miután bejelented a dolgot a főnököd, vagy a hr-es szintén fel fog világosítani arról, hogy mire van szükség, mikor mit kell leadni, stb.

Az első uh-d a 12. hét környékén lesz, lehet picivel korábban, de max a 14. hétig meg kell csinálniuk. Ennek a neve dating scan és mint a nevéből is kiderül az elsődleges célja a terhességi kor meghatározása. Nekem elég gyorsan megcsinálták, nem volt tarkóredő mérés, meg különösebb genetikai vizsgálódás, megnézték persze, hogy minden rendben van-e a babával, leméregették és ez alapján megadták a várható születési időt. Első körben én is a körzetihez mentem, aki továbbküldött a midwife-hoz (nekem is a körzeti rendelőjében van a midwife, de van akinek a kórházba kell bemennie hozzá időpontokra), a midwifetól megkaptam a terhesjegyzetemet, nagyon sok szóróanyagot, megbeszéltük, hogy milyen vitamint szedek, az első találkozás elég hosszú volt, mert sok adatot mért, vett fel. Ő kért időpontot az uh-ra, amiről telefonon és levélben értesítenek. Uh után ismét mentem midwife-hoz, akkor elküldött az első vérvételre, ami a 16. héten volt, többek között integrált tesztet is csináltak, ez itt ingyenes, Magyarországon fizetős és a dawn-kórt szűrik vele. Nagyon modern és megbízható teszt, épp ezért nincs benne a tarkóredőmérés a 12. uh-ban. Midwife-hoz egyébként 4 hetente kell járni, 30. héttől két hetente, 36. héttől pedig hetente. A második és egyben utolsó uh a 20. héten van, ez nekünk több, mint egy órás volt és mindent megnéztek a babán. Azután 28. hét környékén volt még egy vérvétel, azt hittem, hogy ez lesz az utolsó, de nem, még mennem kell egyszer. A baba fekvését a midwife tapintja ki, a 30. hét után nézte már nálam, ha nem tudja biztosan kitapintani, akkor szülés előtt elküldhet még egyszer uh-ra.

Külön orvosod nincs, vaginális vizsgálat sincs, amíg nincs semmilyen panaszod, problémád. Ha mégis lenne, akkor ezzel a háziorvoshoz kell menni, ő vagy megvizsgál, vagy továbbküld nőgyógyászhoz, de ha bármi baj lenne és gyorsan kell cselekedni, akkor menj be a kórház sürgősségijére, ott megvizsgálnak, sőt, nekem sajnos volt egy bevérzésem az első trimeszter végén és pár perc várakozás után ultrahangot is készítettek, segítőkészek voltak.

A szülés is gyökereiben más, mint otthon, illetve a kórházi tartózkodás, erről majd külön írok, ha érdekel, mert ez neked még kicsit messze van.

Tolmács: gyakorlati tapasztalataim nincsenek, nem volt szükségem tolmácsra, de én úgy tudom, hogy ez akkor is teljesen ingyenes, ha itt élsz és dolgozol. Legalábbis én több helyen így olvastam. A terhesjegyzetben is ki kell tölteni, hogy milyen az anyanyelved, illetve igényed van-e tolmácsra, valamint a szülési tervben, amit majd össze kell írnod, abban is van ilyen kérdés. Bár nem tudom, hogy erre maguktól odafigyelnek-e. A kórházban én azt olvastam, hogy ha időpontra mész vizsgálatra, akkor előre jelezheted, hogy tolmácsot szeretnél és ez esetben ingyenesen biztosítják (gondolom akkor kell szólni, amikor kéred az időpontot). Nem tudom, hogy milyen az angolod, de szerintem jobban jársz, ha a midwife-nál megpróbálsz magadtól boldogulni, ő remélhetőleg segítőkész lesz és vele nagyon sokat fogsz találkozni, szerintem szinte kizárt, hogy hozzá tudjanak tolmácsot adni. Vagy kísérhet valaki. UH-ra sem igazán kell perfekt angol, a jelentésen a méretek és az alapinfók rajta lesznek. (Az első uh-n hozzánk sem szólt a szonográfus, pedig én kérdezgettem és szerettem volna megtudni egy-két dolgot a babáról, de elég gorombácska nőci volt, a második uh-n pedig csak alap szimpátia miatt beszélgettem egy másikkal, nem volt kötelező, szavak nélkül is éppúgy megértettem volna, hogy minden rendben van a babával, illetve akkor is egytől-egyig rajta volt a jelentésen minden). Talán a szülés az, amire azt mondom, hogy érdemes kérni valakit, vagy vinni valakit, mert akkor azért sok dolog történik, amit értened kell, kérned kell, vagy beleegyezést kell adnod.

Munka: az az, ami leginkább különbözik szerintem az otthonitól. Olvasgatom, hogy otthon tulajdonképpen az megy terhesség miatt betegszabira, aki csak akar, akár már az első hetektől is. Itt nem ennyire laza a rendszer. Amikor nekem a bevérzésem volt, akkor a háziorvosom vett betegszabira, de ő is max öt hétre tudott kiírni több részletben, majd küldött volna ismét egy komplett kivizsgálásra ahhoz, hogy tovább betegszabin tudjon tartani. (Kb 6 fokban dolgoztam és a bevérzésem munka közben történt, ezért nem akart visszaengedni az orvos.) Én el is mentem kivizsgálásra, mindent rendben találtak, ezért úgy döntöttem, hogy visszamegyek. Ahogyan már előttem is írták, szülés előtt 11 héttel, tehát 29 hetesen kezdheted meg a maternity leave-t legkorábban, illetve ha van bent szabid azt előtte kiveheted. A 20. heti uh után adja ki a midwife a MATB1 form-ot, ezt kell a munkáltatónak leadnod egy kísérőlevéllel, ami arról szól, hogy melyik héten fogsz várhatóan szülni és mikor kezdenéd a maternity leave-t. Ha jól tudom a kezdés előtt legkésőbb négy héttel jelezned kell. Ha itt válaszolsz néhány kérdésre, akkor ez a teszt kidobja, hogy mire vagy jogosult, mikor kezdheted a szabit, mettől meddig kapsz SMP-t (Stautory Maternity Pay) :

[link]

Ha megvan a 26 hetes munkaviszonyod, ahogy korábban is leírták, akkor az első hat hétben a fizud 90%-át kapod, majd 33 hétig heti kb 120 fontot, majd semmit. Max az 52. hétig maradhatsz otthon a gyerekkel úgy, hogy közben még a munkaviszonyod megmaradjon, azután ha továbbra is maradnál otthon, akkor megszűnik a jogviszonyod. De a 39. és 52. hét között SMP-t már nem kapsz. Sok egyéb juttatás van még egyébként, erről egy nagyon jó összefoglaló lesz abban a könyvben, amit a midwife-tól kapni fogsz, illetve szüléskor a kórházban szintén adnak egy pakkot, ami az igénylőlapokat és a támogatások leírását tartalmazni fogja. A www.direct.gov.uk oldalt szintén ajánlom, ott megtalálsz mindent a támogatásoktól a szülési szabin át a baba regisztrálásáig.

Bocsi, hogy hosszú voltam, de gyorsan gépelek és általában ha elkezdek valamit, akkor nem tudom már abbahagyni...

Sok boldogságot!

2008. nov. 1. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Koszike,nagyon rendes vagy! Sok mindent megtudtam,es majd utana nezek a dolgoknak!

Gratula a babahoz es konnyu szulest!

Udv Livi

2008. nov. 1. 18:15
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Nekem annyiban volt a helyzetem mas,hogy a GP-nel ahol voltam nem volt midwife igy a korhazba kellett mennem minden honapban egyszer.Ha barmi problemem adodott(sajna volt par)en mentem a surgossegire es egybol kivizsgaltak.A 25.hettol GP-t csereletem igy innentol kezdve volt midwifeom es a korhazba is mentem ellenorzesre.A terhessegem kezdete elott ket honappal mar regisztralt munkanelkuli voltam a jobcenterben.Mivel dolgoztam elotte es meg benne voltam a probaidoben,valamint tudtam biztositani 13hetrol berpapirt kapok Maternity Allowanc-ot ami heti fix osszeg 39heten keresztul.SOK BOLDOGSAGOT ES PROBLEMA MENTES TERHESSEGET KIVANOK.Ajanlom meg a Magyarok Londonban honlapot ott is a forumokon belul a bolcsi,ovi,suli es a kismamak rovatot.Sok hasznos infot talalhatsz.
2008. nov. 3. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!